Domek nad rzeką

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
legtom
Posty: 23
Rejestracja: 2004-11-15, 18:32
Lokalizacja: Rzeszów

Domek nad rzeką

#1 Post autor: legtom »

Witam oko moje jeszcze nie dokończone dzięło. Narazie nie mam czasu aby zadbać o detale oraz wykończenie wnętrza niemówiąc o łodzi rybaka i figurkach ale pomyślałem że zamieszcze to co do tej pory udało mi się skleić

Obrazek

http://www.brickshelf.com/gallery/tomek ... age034.jpg

http://www.brickshelf.com/gallery/tomek ... age004.jpg

http://www.brickshelf.com/gallery/tomek ... age033.jpg
Ostatnio zmieniony 2006-03-15, 07:16 przez legtom, łącznie zmieniany 1 raz.

gras1

#2 Post autor: gras1 »

domek klasyczny - tylko czemu on stoi w wodzie ??? Jest ku temu jakiś cel? Czy to młyn, a może Wenecja??? choć architektura raczej Wenecji nie przypomina. A więc może to zalany budynek? I wszyscy sie ewakuowali - dlatego tez nie ma żadnych minifigów .... zastanawiające ....

Awatar użytkownika
legtom
Posty: 23
Rejestracja: 2004-11-15, 18:32
Lokalizacja: Rzeszów

#3 Post autor: legtom »

gras1 pisze:domek klasyczny - tylko czemu on stoi w wodzie ??? Jest ku temu jakiś cel? Czy to młyn, a może Wenecja??? choć architektura raczej Wenecji nie przypomina. A więc może to zalany budynek? I wszyscy sie ewakuowali - dlatego tez nie ma żadnych minifigów .... zastanawiające ....
Odpowiedz do prawie wszystkich pytań masz w opisie co do wody to jest to rzeka a budynek stoi na skale. niestety nie stosuje płytek base ( dla mnie to syf ) tylko plate dlatego nie jest to do końca widoczne o co mi chodzi. Jak bedzie do końca skończony bedzie bardzie czytelne podłoże.

Awatar użytkownika
legtom
Posty: 23
Rejestracja: 2004-11-15, 18:32
Lokalizacja: Rzeszów

#4 Post autor: legtom »

legtom pisze:Jak bedzie do końca skończony
Czy to nie jest "masło maślane" ?? :)


Jest masło i to straszne ale nie jest tak źle tak mi się wydaje

Dzis jak znajdę chwilkę dokończe tego MOCa
Ostatnio zmieniony 2006-03-14, 19:57 przez legtom, łącznie zmieniany 1 raz.

FireMan

#5 Post autor: FireMan »

Na pierwszy rzut oka wydało mi się że jakiś do w mieście, W miastach w średniowieczu po ulicach często płynęły jakieś strumienie brudnej wody jakieś ścieki. Poczekam na te więcej detali wtedy ocenie.

Awatar użytkownika
legtom
Posty: 23
Rejestracja: 2004-11-15, 18:32
Lokalizacja: Rzeszów

#6 Post autor: legtom »

Oto link do galerii narazie tylko kilka fotek na których widac zewnętrzna część budynku

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=173396

Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

#7 Post autor: shaggie »

Budynek ładny i ciekawy, zaprojektowany ze smakiem i z fantazją. Odważne połączenie kolorów - niebieskie okna i okiennice w zestawieniu z zielonymi ścianami dają efekt nieco szokujący, ale przyjemny. Mnie ostatecznie to się bardzo podoba :) Cieszę się, że zadbałeś nawet o taki szczegół, jak dostęp na wieżę, przez klapę w dachu - na ogół jest to w modelach pomijane. Brakuje mi natomiast wyposażenia wnętrza - łóżko, garnek i dwie drabiny to za mało, potrzebne jest coś, co podkreśli, że mieszkańcem domku jest rybak - może jakiś warsztat do naprawiania sieci, beczka do solenia ryb itp. A więc kontynuuj prace! :)
shaggie.

Awatar użytkownika
legtom
Posty: 23
Rejestracja: 2004-11-15, 18:32
Lokalizacja: Rzeszów

#8 Post autor: legtom »

Jest to mój pierwszy moc w sumie to zbieram zestawy rycerskie ale teraz sie zaraziłem i co dzień do mnie przychodza klocki potrzebne do budowy budynków (głównie z HP ) tak więc kolejne budowle bedą napewno inne i ciekawsze moze większe. Co do wnętrza to zgadzam się jest strasznie słabo wyposażone ale cos wymysle. Narazie miałem problem z włazem w dachu bo akurat wyszedł on na środku podziału budynku i nie mogłem tego jakoś zegrać aby kąt klapy i dachówki się pokrył. Planuje jeszcze jakąś małą łódz no i sieci rybadzkie.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#9 Post autor: Jerac »

To chyba pierwszy MOC w którym widzę naraz zielone i niebieskie w takich ilościach i nie żre po oczach ^^ - bardzo ciekawie :)

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#10 Post autor: Lomero »

Ciekawy MOC, szczególnie kształt budynku. Podoba mi się :) Natomiast "styl" budowania mi się nie podoba, poprostu nie lubię gotowych modułów. Góra jest ok, choć nie jestem pewien czy nie powinna być o jeden stud wychylona na zewnątrz. No i wnętrze trochę puste :)

btw. Nie wiem czy wiesz, ale piszą o tobie na CC: Tutaj masz link.

Pozdrawiam
Lomero

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#11 Post autor: Jerac »

I to bardzo pozytywnie :)

Awatar użytkownika
legtom
Posty: 23
Rejestracja: 2004-11-15, 18:32
Lokalizacja: Rzeszów

#12 Post autor: legtom »

Dzięki za cynk z CC.

Co do wnętrza budynku już skończyłem i przy okazji buduje 2 budynek tym razem bedzie to kuźnia.

gras1

#13 Post autor: gras1 »

no teraz to wreszcie wyglada :)
bardzo ladny domek - jednak detale, ludziki, drzewka dodaja calosci okrasy - no i wreszcie widac ze domek nie stoi na wodzie - tylko przy wodzie .

OST]Vegeta_ssj4

#14 Post autor: OST]Vegeta_ssj4 »

Domek fajny. Podoba mi się szczególnie koncepcja pruskiego muru. Z zielonym jeszcze nie widziałem i dlatego daje 5.

gras1

#15 Post autor: gras1 »

pewnie mur pruski był kiedys biały - tylko mchem zaszedl ....

ODPOWIEDZ