[MOC] AFOL

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
lordofdragonss

#31 Post autor: lordofdragonss »

Jak dla mnie o wiele za realistyczne budowanie, ale niektóre pomysły są godne podziwu.
A sama scenka- prześmieszna!
Ostatnio zmieniony 2012-02-20, 13:21 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 537
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#32 Post autor: Toltomeja »

O, jak ja lubię takie dopracowane w szczegółach prace! To będzie mało odkrywcze, ale: paaarkieet.... Jest po prostu boski. Urzekł mnie też kaloryfer, a ostatecznie dobiła lampka nad łóżkiem (z doprowadzonym od gniazdka kablem) i kółka wysoko na ścianie. Staram się dbać o takie rzeczy w swoich MOC-ach, ale na te kółka w życiu bym nie wpadł!
Nie można też zapomnieć o tematyce scenek - miodzio!
V1 pisze:Scenka nigdzie nie pojedzie, bo dzisiaj po zdjęciach zakończyła swój przydługi żywot
To żadne usprawiedliwienie. Mam zamiar pokazać nadmorski zamek i co? Myślisz że jeszcze istnieje? Skoro można odbudować takiego kolosa, to nie wyskakuj mi tu ze scenką 18x18. Przecież nie musi być stud w stud identyczna!*

*W tej części tekstu przemawia przez autora niepohamowana chęć zobaczenia dzieła na żywo

Awatar użytkownika
markervip
Posty: 65
Rejestracja: 2010-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wola Radziszowska
brickshelf: mmarek

 

#33 Post autor: markervip »

Parkiet, samolot, kaloryfer... mistrzostwo !

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#34 Post autor: PatrykZ »

Coś cudownego. Od razu widać, że to stare budownictwo. Zwróciłem uwagę poza innymi, skomentowanymi detalami na piękny biały gzymsik podsufitowy w białym kolorze ładnie dopasowanym do łagodnej barwy ścian. Kaloryfer umieszczony jest w miejscu pozbawionym sensu. Ot tak po środku ściany bez okna, przykryty parapetem, żeby sufit nie brudził się tuż nad nim. Takie "praktyczne" rozwiązania były tylko w PRLu. Sztuką jest zwrócić uwagę na drobiazgi wyraźnie odwołujące się do minionej epoki. A jeszcze trudniejsze jest połączenie współczesności z pozostałościami starego budownictwa co widać tu jak na dłoni. Znakomicie! Wspomnę, że parkiet wyszedł przepiękny, za pozwoleniem wykorzystałbym może gdzieś ten patent.
Ostatnio zmieniony 2012-02-20, 19:05 przez PatrykZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#35 Post autor: Sorrow »

Od parunastu godzin zachwycam się i pokojem, i scenkami, i detalami z osobna, wzdycham, pokazuję znajomym itd. I już chyba nic nowego nie dodam:)

Ale wrócę do tematu "Karwikowego duszka", o którym była ostatnio mowa przy okazji paru MOC-y. Karwikowy duszek zazwyczaj przypomina, że należy zrobić rozgardiasz (a czasami pewnie też podpowiada, jak go zrobić). Mi z kolei przypomina, że przy pomocy dziwnie powciskanych kafli, ludzikowych łapek i plejtów z klipem można robić cuda - co doskonale widać w tym MOC-u.

Skąd jest okrągły kafel z biedronką?
Ostatnio zmieniony 2012-02-20, 20:41 przez Sorrow, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#36 Post autor: V1 »

Dziękuję za miłe słowa, starałem się jak mogłem :)


Może to faktycznie odbuduję, jeszcze czas.

Skąd jest okrągły kafel z biedronką?
Z Belville: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=4150px26

Kiedy byłem mały, miałem krzesełko z okrągłym oparciem z biedronką, prawie takie jak to :)
\/1 ______________

ODPOWIEDZ