Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
30013 Police Quad / Police Buggy
Autor Wiadomość
Hezar 

Wpisy: 933
Wysłany: 2012-02-19, 20:18   30013 Police Quad / Police Buggy

Recenzja 30013: Police Quad / Police Buggy

Dane techniczne

Seria: City
Podseria: Police
Rok produkcji: 2010
Liczba klocków: 34 + 1 zapasowy
Spis części: BrickLink
Cena (w momencie publikacji opisu): BrickLink: od ~9 zł do ~64 zł (MISB); Allegro: 8 zł (nowy)

BrickLink, Brickset

„Eins, Zwei, Polizei”, czyli... słowem wstępu

30013 to trzeci po Police Dinghy i Police Boat policyjny zestawik promocyjny, który dostąpił zaszczytu uzupełnienia moich klockowych zbiorów.
To niezwykle urocze maleństwo udało mi się zdobyć w identyczny sposób, jak jego dwóch poprzedników, przy czym zauroczyło mnie już ono kilka dobrych miesięcy temu. Ponownie natrafiła się stosowna okazja, toteż grzechem było nie skorzystać...

Opakowanie

Zestaw promocyjny oznaczać może tylko jedno - standardowy „polybag” z tradycyjnym, obustronnym nadrukiem.
Szata graficzna typowa dla „City” - z przodu model w pełnej krasie, obok niebieskie pole z dobrze znanymi elementami...:

... z tyłu zaś ogrom ostrzeżeń i informacji w kilku językach:

Zawartość

Wnętrze torebki zapełniono instrukcją budowy, a także - rzecz jasna - samymi klockami.
Instrukcja to standardowo pojedyncza karteczka z kilkoma etapami składania modelu oraz tradycyjnie już, wszędobylskimi reklamami:

Jeżeli chodzi o klocki, to w nasze ręce trafia w sumie 25 sztuk w ośmiu odmianach kolorystycznych („Black”, „Blue”, „Dark Bluish Gray”, „Light Bluish Gray”, „Trans-Dark Blue”, „Trans-Yellow”, „White” oraz „Yellow”), jednak na jakiekolwiek unikaty nie mamy tu nawet co liczyć.

Model

Szukając informacji na temat nazwy modelu, natrafiłem na określenia Quad oraz Buggy. Jak dla mnie stanowi on konstrukcyjną mieszankę obydwu tych pojazdów, choć chyba raczej bliżej mu do Buggy.
Pewne jest jedno: Po ukończeniu dziewiątego kroku budowy, nasze oko ucieszy taki oto właśnie, niewielki, terenowy pojazd:

Jak widać, mamy tu do czynienia z banalną konstrukcją, stanowiącą swoisty odpowiednik strażackiego 30010, jednak w mojej ocenie zdecydowanie ładniejszą.
Jeśli chodzi o przód pojazdu, to nie ma nawet porównania, a i tył prezentuje się tutaj znacznie korzystniej. Z perspektywy dorosłego śmieszyć może jedynie tylni zaczep do krótkofalówki, jednak dzieciom taki szczegół na pewno nie będzie przeszkadzał:

Wraz z pojazdem dostajemy oczywiście figurkę funkcjonariusza policji, w tym przypadku z jednostronnie zadrukowanym torsem i dziarską miną nieugiętego przedstawiciela prawa:

Skoro jest zaczep dla Walkie-talkie, to i samego urządzenia nie mogło zabraknąć.
Eins, zwo... eins, zwo... Ja, hallo?:

Na koniec jeszcze kilka ujęć całości...:

... i to, co pozostało po budowie.
Przyda się? No pewno...:

Słowem komentarza końcowego

30013 to naprawdę ciekawa propozycja nie tylko dla każdego fana „City”, ale również wszystkich miłośników zestawów promocyjnych.
Przydatna figurka policjanta oraz kilkadziesiąt użytecznych elementów, z których wyczarować można całkiem udany pojazd, to aż nadto wystarczające powody do tego, by o tę właśnie pozycję powiększyć swe klockowe zasoby.
Polecam!

blizzard 
niepoprawny mercedesiarz

Wpisy: 803
Wysłany: 2012-02-19, 20:25   

Jeśli sam robileś zdjęcia,to pogratulować.
Ja się pewno nigdy nie nauczę tak cykać;/

panrysiek 

Wpisy: 69
Wysłany: 2012-02-19, 21:38   

Syn Jaś brał udział w świątecznym konkursie plastycznym LEGO i aby powiększyć szanse oddał pracę w 5 (!!!) sklepach, w 4 wygrał nagrody pocieszenia (czyli recenzowanego quada), w jednym- wyróżnienie czyli portfel Ninjago.
Śmieszny mały zestawik, na pewno fajny dostawca kilku części no i figurka policjanta zawsze w mieście znajdzie miejsce. Ciekawie wygląda stadko 4 sztuk! :)

Recenzja i zdjęcia bardzo OK!

Darkelmo 

Wpisy: 172
Wysłany: 2012-02-20, 08:38   

Bardzo ładna recenzja - aż zachęca do zakupu/zdobycia/wygrania takiego zestawu:P Bardzo lubie takie małe zestawy. Dzięki

PatrykZ 
Adminus Emeritus

Wpisy: 963
Wysłany: 2012-02-20, 17:36   

Ciekawy opis. Niestety wolę klocki kupować na sztuki więc pewnie nie zakupię nawet tego maleństwa :-)

3dom 
Administrator

Wpisy: 5555
Wysłany: 2012-02-24, 15:29   

Recenzja bardzo dobra i fajnie się ją czyta. Zestaw wręcz przeciwnie. Obawiam się, że nawet za 8 zł bym się na niego nie skusił...

aditoma 

Wpisy: 155
Wysłany: 2012-02-24, 18:16   

W Krzysiu w Lublinie był swojego czasu jako bonus za zakupy, więc dostałem.
Nie powala niczym..jakiś taki..nijaki.
Recka ok;)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu