30013 Police Quad / Police Buggy

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

30013 Police Quad / Police Buggy

#1 Post autor: Hezar »

Recenzja 30013: Police Quad / Police Buggy

Obrazek


Dane techniczne

Seria: City
Podseria: Police
Rok produkcji: 2010
Liczba klocków: 34 + 1 zapasowy
Spis części: BrickLink
Cena (w momencie publikacji opisu): BrickLink: od ~9 zł do ~64 zł (MISB); Allegro: 8 zł (nowy)

BrickLink, Brickset


„Eins, Zwei, Polizei”, czyli... słowem wstępu

30013 to trzeci po [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=14876]Police Dinghy[/URL] i Police Boat policyjny zestawik promocyjny, który dostąpił zaszczytu uzupełnienia moich klockowych zbiorów.
To niezwykle urocze maleństwo udało mi się zdobyć w identyczny sposób, jak jego dwóch poprzedników, przy czym zauroczyło mnie już ono kilka dobrych miesięcy temu. Ponownie natrafiła się stosowna okazja, toteż grzechem było nie skorzystać...


Opakowanie

Zestaw promocyjny oznaczać może tylko jedno - standardowy „polybag” z tradycyjnym, obustronnym nadrukiem.
Szata graficzna typowa dla „City” - z przodu model w pełnej krasie, obok niebieskie pole z dobrze znanymi elementami...:

Obrazek

... z tyłu zaś ogrom ostrzeżeń i informacji w kilku językach:

Obrazek


Zawartość

Wnętrze torebki zapełniono instrukcją budowy, a także - rzecz jasna - samymi klockami.
Instrukcja to standardowo pojedyncza karteczka z kilkoma etapami składania modelu oraz tradycyjnie już, wszędobylskimi reklamami:

Obrazek Obrazek

Jeżeli chodzi o klocki, to w nasze ręce trafia w sumie 25 sztuk w ośmiu odmianach kolorystycznych („Black”, „Blue”, „Dark Bluish Gray”, „Light Bluish Gray”, „Trans-Dark Blue”, „Trans-Yellow”, „White” oraz „Yellow”), jednak na jakiekolwiek unikaty nie mamy tu nawet co liczyć.

Obrazek


Model

Szukając informacji na temat nazwy modelu, natrafiłem na określenia Quad oraz Buggy. Jak dla mnie stanowi on konstrukcyjną mieszankę obydwu tych pojazdów, choć chyba raczej bliżej mu do Buggy.
Pewne jest jedno: Po ukończeniu dziewiątego kroku budowy, nasze oko ucieszy taki oto właśnie, niewielki, terenowy pojazd:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Jak widać, mamy tu do czynienia z banalną konstrukcją, stanowiącą swoisty odpowiednik strażackiego 30010, jednak w mojej ocenie zdecydowanie ładniejszą.
Jeśli chodzi o przód pojazdu, to nie ma nawet porównania, a i tył prezentuje się tutaj znacznie korzystniej. Z perspektywy dorosłego śmieszyć może jedynie tylni zaczep do krótkofalówki, jednak dzieciom taki szczegół na pewno nie będzie przeszkadzał:

Obrazek

Wraz z pojazdem dostajemy oczywiście figurkę funkcjonariusza policji, w tym przypadku z jednostronnie zadrukowanym torsem i dziarską miną nieugiętego przedstawiciela prawa:

Obrazek Obrazek

Skoro jest zaczep dla Walkie-talkie, to i samego urządzenia nie mogło zabraknąć.
Eins, zwo... eins, zwo... Ja, hallo?:

Obrazek

Na koniec jeszcze kilka ujęć całości...:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

... i to, co pozostało po budowie.
Przyda się? No pewno...:

Obrazek


Słowem komentarza końcowego

30013 to naprawdę ciekawa propozycja nie tylko dla każdego fana „City”, ale również wszystkich miłośników zestawów promocyjnych.
Przydatna figurka policjanta oraz kilkadziesiąt użytecznych elementów, z których wyczarować można całkiem udany pojazd, to aż nadto wystarczające powody do tego, by o tę właśnie pozycję powiększyć swe klockowe zasoby.
Polecam!

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Jeśli sam robileś zdjęcia,to pogratulować.
Ja się pewno nigdy nie nauczę tak cykać;/

panrysiek

#3 Post autor: panrysiek »

Syn Jaś brał udział w świątecznym konkursie plastycznym LEGO i aby powiększyć szanse oddał pracę w 5 (!!!) sklepach, w 4 wygrał nagrody pocieszenia (czyli recenzowanego quada), w jednym- wyróżnienie czyli portfel Ninjago.
Śmieszny mały zestawik, na pewno fajny dostawca kilku części no i figurka policjanta zawsze w mieście znajdzie miejsce. Ciekawie wygląda stadko 4 sztuk! :)

Recenzja i zdjęcia bardzo OK!

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Darkelmo »

Bardzo ładna recenzja - aż zachęca do zakupu/zdobycia/wygrania takiego zestawu:P Bardzo lubie takie małe zestawy. Dzięki

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#5 Post autor: PatrykZ »

Ciekawy opis. Niestety wolę klocki kupować na sztuki więc pewnie nie zakupię nawet tego maleństwa :-)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

Recenzja bardzo dobra i fajnie się ją czyta. Zestaw wręcz przeciwnie. Obawiam się, że nawet za 8 zł bym się na niego nie skusił...
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#7 Post autor: aditoma »

W Krzysiu w Lublinie był swojego czasu jako bonus za zakupy, więc dostałem.
Nie powala niczym..jakiś taki..nijaki.
Recka ok;)
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

ODPOWIEDZ