[MOC] Gang Olsena

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

[MOC] Gang Olsena

#1 Post autor: Misterzumbi »

Dosc. Nie pamietam kiedy tyle sie guzdralem z jakims samochodzikiem. Serio, samego budowania i myslenia, wyslania zdjec do Jeraca, Dmaca, Karwika i Noriego bylo ze trzy, cztery tygodnie.
Z pierwszego (dwa, trzy lata temu) bylem bardzo zadowolony, dopoki nie pokazalem tutaj, ludziska wytknely mi wiele felerow, i tak po przebudowie zostaly dokladnie cztery klocki, dwa liftarmy i te skrzydla w tyle.

Zbudowalem jeszcze raz bo bardzo lubie te filmy (na tyle ze moj kot nazwya sie Iwona), lubie to auto i toto ma wsobie cos bardzo Dunskiego. Nie podba mi sie model z Legolandu (kiedys bardzo), i chcialem miec wlasny.

Nadal nie jest perfekcyjny, ale teraz juz nima jak poprawiac, chyba ze wyjda nowe klocki ktore pozwola mi na zniwelowanie trzech podstawowych bledow, czy bolaczek. I tak, kola powinny sie chowac pod karoseria (problem z Cadillaca), nijak nie potrafie sobie wymyslec jakby to zrobic, znaczy w tyle mialem nawet jako taki pomysl, ale nie potrafilem wepchnac tam tych klockow ktore trzeba by do tej zmienianiny uzyc, a kola weszly by dokladnie pol milimetra wyzej... Ostatecznie zostawilem jak jest. Na razie.
Druga rzecz to tylnia szyba, poprzesuwalem dach we wszystkich mozliwych i niemozliwych miejscach. Szyba konczy sie w prawdziwym tam gdzie w zabawce, ale dochodzi do dachu gdzie indziej, a to przez to ze jest inaczej wyprofilowana, dopoki nie bedzie szyby ktora robi luk na 2,5 studa i na 4 plytki wzsoko, to nie bedzie szyby w tyle ktora mi sie bedzie widziec.

Na koniec szyba w przedzie. Toto co robi za szybe to klocek ktory skolowal mi Joe, kolega. Pieron nie chce powiedziec skad, kosztowala mnie 60 Euro zeby choc sprobowac. Wedlug mnie najlepszy sposob na robienie tych napompowanych szyb, mam tylko jeden taki klocek w trans clear, probowalem rowniez Cadillaca, tez wyglada OK, ale i tym razem, zanim Lego mi nie wyprodukuje szybki 2x6 ktora robi w dole lagodny luk i w gorze jest prosta, nie bedzie dobrej szybki do takich aut. Proby z jakimis serkami, normalnymi szybami, wszystko strata czasu. A i szyba jaka wymodzil Jerac mi sie nijak nie widzi, i nie uwazam zeby byla o tyle lepsza od tego co tutaj wymodzilem zeby kombinowac jakby ja tam wsadzic. To wole juz zaokraglone burty.
Tak sie zastanawiam czy jakby wyszedl taki klocek http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=6191 w trans clear, czy pomoglo by (w prawdziwych autach szyba przechodzi w dach na plaskim bez ustepow... Ale takiego ani ja nimam, ani nima Joe, ani nic...

I tym razem mozna by wymodzic z tego normalnego Bel Aira, czy Biscayne, ale nie po to tego budowalem, i nie mam zadnych checi posiadania, czy poskladania tego auta w innych wersjach niz ta pordzewiala, choc jak slusznie Karwik prawi, bez tej rdzy bryla samochodzika byla by bardziej czytelna.

No dobra...

Tu jest filmik (raptem 16 minut jak obejrzycie obydwie czesci), gdzie widac pare razy to auto (minuta 4.59), oraz scenke ktora wymodzilem (troche pozniej):

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0eP2Oiai7cU[/youtube]

A tu gracik:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I gang tez:

Obrazek

Obrazek

Pare wiecej zdjec bedzie w galerii:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=497687

Osobiscie uwazam ze ten caly pindel na dachu pomaga odwrocic uwage od niedoskonalosci dachu i szyb...

Ahoi.
Ostatnio zmieniony 2012-02-22, 18:43 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 5 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Słitaśny :)
Światła zbyt blisko siebie,ale rozumiem, że inaczej się nie dało.
+

Jetboy

#3 Post autor: Jetboy »

Gang Olsena jak żywy!

Awatar użytkownika
Dr.Green
Posty: 69
Rejestracja: 2011-08-17, 21:42
Lokalizacja: z komputera :)

#4 Post autor: Dr.Green »

Mistrzostwo swiata !!! Gang Olsena jak zywy !!
Dr.Green

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#5 Post autor: Hegemon »

Super. Ludziki rewelacyjne. Auto prawie idealne.

Tak się zastanawiam czy ten Obrazek element nie byłby lepszy na tylne światła?
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#6 Post autor: blizzard »

Ano, świetnie by oddawał kształt łezki tylnych świateł.
Uprzedziłeś mnie, bo musiałem kompa zrestartować i podłączyć do prądu :P

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#7 Post autor: Misterzumbi »

Hegemon pisze:Tak się zastanawiam czy ten Obrazek element nie byłby lepszy na tylne światła?
Nie, bo jest dlugi na trzy. Pazurek bylby super, mialem czerwone na chwile tam wstawione, ale niema ich niestety w trans red...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Radar

#8 Post autor: Radar »

Samochód świetny, naprawdę dobra robota ;) Ta korozja, na brzegu sam podkłąd zamiast farby, widać że jesteś prawdziwym fanem serii.

Natomiast sam gang... Olsen jak żywy! Dosłownie jakby wziął ktoś tego aktora i zamienił go na minifiga.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

Najbardziej podoba mi się rewelacyjny tył ze skrzydłami.

Nie wiem co zmieniałeś z szybami i dachem, ale żeby było lepiej to trzeba by było 'podwinąć' dach między narożnikami, ale to dopiero jak wprowadzisz do produkcji odpowiednie klocki.

Bardzo dużo z niego wycisnąłeś skubańcu. Szczególnie w porównaniu do poprzedniej wersji.

Fajnie że nie przesadziłeś z rdzą - jest jej w sam raz. Jeszcze przydałoby się usmolić śnieżnobiałe boki opon i pojeździć papierem ściernym po szybce za 60 euro, żeby wszystko pasowało :)
Chciałbym zobaczyć to auto również w wersji 'nowej'. Samo w sobie jest ładne, przydałby Ci się do kolekcji egzemplarz w jakimś żywym kolorze.

Nie jestem całkiem przekonany do tej przedniej szyby, ale w końcu nie muszę. Chociaż ona właściwie mi nie leży tylko kiedy widzę ją z boku, bo pod różnymi skosami i od frontu daje rzeczywiście świetny efekt. Może muszę się po prostu napatrzeć i przyzwyczaić.

Mogę poprosić o zdjęcie od spodu?

Filmu nadal nie obejrzałem :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#10 Post autor: Misterzumbi »

Zdjecie od spodu dopiero jutro. A Egon bedzie dopiero klawo jak cholera jak wyjdzie glowka Gandalfa, o wiele lepiej pasuje niz ten czarownik od Harry Pottera, ale nima jak pokazac :(...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#11 Post autor: TruckeR »

Piękny. Zarówno model jak i oryginał. Fajnie, że zrezygnowałeś z pojedynczych świateł przednich, auto wygląda dużo lepiej niż wcześniej.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#12 Post autor: Waler »

Super bryczka, świetne odwzorowanie rdzy, która go powoli zżera :) Razi troszkę przednia szyba, która po bokach jest niekompletna i jakoś tak dziwnie wygląda (nawet w oryginale) Reszta świetna, zwłaszcza wystająca rura wydechowa, przednie i tylne światła!

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#13 Post autor: szww »

Klawe jak cholera :)

tyłek autka wyszedł świetnie

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#14 Post autor: Filozof »

A świateł nie dałoby radę zrobić z tego, o?
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=90370pb01

Bardzo mi się podoba, szczególnie odwzorowanie rdzy itp.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#15 Post autor: Misterzumbi »

I co wtedy? Nic by sie nie zmienilo poza srednica, pozatym te tu sa dosc dziwnie zbudowane. W swiatelko wepchniety jest kawalek szlaucha od pneumatyki, w to nadziany flex, a na to nawiniete dwa chude liftarmy, a sam flex siedzi gdzies w tyle w dziurce w studzie klocka 1x1...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

ODPOWIEDZ