6559 Deep Sea Bounty

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

6559 Deep Sea Bounty

#1 Post autor: spider44 »

Witam! Przedstawiam młodszego brata zestawu 6560 serii Divers, oto: 6559 Deep Sea Bounty.

Obrazek

DANE TECHNICZNE
Seria: Town/Divers
Rok premiery: 1997
Liczba klocków: 344
Liczba figurek: 5
Spis części: http://peeron.com/inv/sets/6559-1
Cena: Tylko na rynku wtórnym. MSRP: 44.00 $, Allegro: około 150-200 PLN (praktycznie niedostępny), Bricklink: ok. 270-530 PLN.

Lugnet
Bricklink
Brickset


OPAKOWANIE I INSTRUKCJA
Brak pudełka oraz instrukcji. Do zbudowania modelu korzystałem z serwisu Brickfactory.

Obrazek
Zdjęcie pudełka z serwisu peeron. Stylistycznie utrzymane w barwie i grafice całej serii, nawiązujące do głębin oceanu.

30-stronicowa instrukcja plus dwie strony przedstawiające model główny oraz warianty alternatywne. http://peeron.com/cgi-bin/invcgis/scans/6559-1/?ct=1


HISTORIA SERII
Divers jest serią należącą do rodziny Town. Powstała w roku 1997 i objęła w sumie 12 zestawów (5 dużych, 2 średnie oraz 5 małych). Prezentuje ona dwie grupy nurków (czerwoni oraz niebiescy) badających głębiny morskie i szukających skarbów ukrytych na dnie morza przy pomocy różnego sprzętu.


LUDZIKI
Z zestawem otrzymujemy pięć postaci. Dwóch nurków z niebieskiej drużyny, wyposażonych w harpuny, jeden podwodny skuter, akwalungi, oraz hełmy i płetwy do pływania. Pilota batyskafu niebieskiej drużyny w czapce z daszkiem. Kapitana katamaranu oraz członka załogi sterującego pontonem w kamizelce ratunkowej. Zdjęcia postaci z serwisu ToysPerion.com.
Obrazek

W zestawie cztery zwierzęta: płaszczka, ryba-piła, ośmiornica oraz rekin.
Obrazek
Obrazek



MODEL
Oto krótka prezentacja elementów należących do zestawu.

Katamaran jest pływającą bazą i laboratorium dla nurków. Wyposażony jest w skaner promieniowania UV do wykrywania szkieletów morskich stworzeń (są dołączone do zestawu), wyciągarkę do klatki, sprzęt niezbędny do naprawy mini-batyskafu, wędkę do łowienia rybek w wolnym czasie, koło ratunkowe i kamizelkę, komputer oraz mapę z zaznaczonym szkieletem wieloryba. Kapitan katamaranu posiada również aparat fotograficzny oraz gadającą papugę o imieniu Jack.:) Na haku podwieszona jest klatka chroniąca nurków przed rekinami.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejnymi częściami zestawu są: ponton, platforma do transportu skrzyń ze skarbem oraz mini-batyskaf.

Ponton z silnikiem oraz platforma do transportu wydobytych przedmiotów z dna morskiego.
Obrazek

Malutki batyskaf wyposażono w kamerę i aparat do rejestrowania pod wodą, napęd śrubowy oraz oświetlenie. Pojazd jest koloru żółtego z czarnymi dodatkami i logo Divers. Dodatkowo pod logiem jest umieszczony numer zestawu w wersji skróconej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Końcowym elementem składowym jest makieta podwodnego świata. Zbudowana została na powierzchni o wymiarach 32x32 study z jednej płyty w kolorze piaskowym. Przedstawia ona fragment skalnego dna morskiego z ukrytym skarbem oraz zamocowaną między skałami siatką ochronną. Centralną część makiety stanowi ogromny szkielet wieloryba. W jego szczękach znajduje się skrzynia z fałszywym skarbem, kiedy nurek próbuje wyciągnąć skrzynię uruchamia się pułapka zatrzaskowa i górna część czaszki opada na zdezorientowanego i niczego nieświadomego nurka. Pomiędzy skałami i wystającym szkieletem przemykają różne morskie stworzenia (rekiny, płaszczka, ośmiornica), a całe otoczenie jest pokryte wodorostami i koralami oraz rozsypanym skarbem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



CIEKAWE I UNIKATOWE KLOCKI

Obrazek Blue (w tej barwie tylko w tym zestawie)
Obrazek Black
Obrazek Yellow (w tej barwie tylko w 3 zestawach)
Obrazek Blue (w tej barwie tylko w tym zestawie)
Obrazek White (w tej barwie tylko w 4 zestawach)
Obrazek White
Obrazek Yellow
Obrazek TrGreen
Obrazek Red
Obrazek TrBlue
Obrazek Blue with Triangles and Dolpin Pattern
Obrazek Blue with Triangles, Dolphin, and Gauges Pattern
Obrazek White with Fish and Dolphin Pattern
Obrazek White with Blue Oval and Black Dolphin Pattern
Obrazek Black with Blue and Red Eel Pattern (w tej barwie tylko w 3 zestawach)
Obrazek Black with Blue and Red Scallop and Crab Pattern (w tej barwie tylko w 3 zestawach)
Obrazek Black with Blue and Red Seahorse Pattern (w tej barwie tylko w 3 zestawach)


PODSUMOWANIE
Zestaw mniejszy niż 6560 ale równie ciekawy. Nietypowy rodzaj statku jakim jest katamaran to duży plus. Bardzo fajny szkielet wieloryba na dnie morskim z zainstalowaną pułapką w jego szczękach. Razi niewielka ilość skał, zrobionych tutaj jakby od niechcenia oraz batyskaf, który tutaj osiągnął szczyt miniaturyzacji (nie dość że mały to jeszcze zabrano mu fajne ramiona). Klimatyczna niebieska drużyna nurków stanowi dodatkowy atut. Zestaw pozwala na zwiększenie flotylli statków badawczych oraz rozbudowy głębin oceanu. Wprowadza również nutkę rywalizacji pomiędzy czerwoną a niebieską ekipą. Przy rozsądnej cenie zestaw wart zainwestowania.


Za
  • tematyka zestawu
  • katamaran z wyciągarką i klatką
  • skaner do szkieletów zwierząt
  • duża liczba postaci
  • duża wielkość makiety
  • spora liczba ciekawych i unikatowych klocków
  • duża bawialność zestawu
  • szkielet wieloryba na dnie
  • zwierzęta

Przeciw
  • dno morskie mogłoby być dużo bardziej rozbudowane
  • za mały batyskaf w porównaniu do innych zestawów z tej serii
  • dostępność i cena



OCENA
Ocena podsumowująca: 5/6. Fajny zestaw należący do serii Divers. Trochę szkoda tak małego batyskafu i ubogich ruin, ale rekompensowane jest to katamaranem i szkieletem wieloryba. Ogólnie Polecam.:)


Pozdrawiam forumowiczów i zapraszam do komentowania.:)
Ostatnio zmieniony 2012-03-03, 16:33 przez spider44, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#2 Post autor: Piterko »

Zawsze chciałem mieć ten zestaw. Byłem fanem serii Divers odkąd dostałem ponton, potem podwodny impuls z rybką a potem trochę większy zestaw z rozkładaną łodzią podwodną (łapki, miejsce dla dwóch, monitor z badaniami dna morskiego...piękna rzecz). Nigdy jednak nie mogłem mieć łodzi + podwodnej scenki. I patrzyłem na to w katalogu i patrzyłem, że tu jest jakiś szkielet do eksploracji. Jedno z marzeń dziecięcych. Z tego co jednak patrzę niebieska drużyna była w nieco innym tonie. Mniej profesorskich gęb, bardziej "łowcy delfinów".
Patent z xrayowaniem skamielin w tym samym roku (1997) pojawił się jeszcze w Exploriens, więc lego bardzo ładnie przeniosło ten motyw.
Dźwig, czy raczej platforma miała, jak widzę, wszystko czego potrzeba, zaś klatki na rekiny znalazły z czasem inne, ciekawsze zastosowanie (Wikingowie i ich "klatka na węża").
I to się właśnie nazywa klasyka - prosta, pełna ciekawych rzeczy do eksploracji, parę fajnych ficzerów i masę podwodnych stworzeń.
Dziś platforma transformowała by się pewnie w gundama, zaś szkielet by ożywał i miał ruchome części by zaatakowac nurków z atomowymi harpunami. Och te dzisiejsze czasy :D

Radar

#3 Post autor: Radar »

Mam ten zestaw ;) Udało mi się go odziedziczyć od kolegi, ale w stanie dość niekompletnym i bez pudełka i instrukcji.
Jak byłem dzieciakiem wzdychałem do tego zestawu w katalogu bardziej niż do 6560. A kiedy udało mi się go dostać to od razu wziąłem się za odbudowanie go. Uwielbiam ten katamaran oraz konstrukcję dna morskiego z pułapką ze szkieletu wieloryba ;)
Zestaw jest świetny, a recenzja rzeczowa i naprawdę dobrze wykonana

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Darkelmo »

Dział Recenzje to mój ulubiony dział przez co cieszę się, że dzięki Tobie nastąpił zasyp recenzji. W tym zestawie zawsze podobał mi się ten szkielet wieloryba. Kurczę aż się rozmarzyłem.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

spider44 pisze:Powstała w roku 1997 i objęła w sumie 11 zestawów
12, był jeszcze zestawik dostępny w promocji na Shellu:

Obrazek

Nie miałem nigdy zestawu z tej serii ale pamiętam, że bardzo mi się one podobały - takie trochę Szczęki w legowym wydaniu :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ