[MOC] Panzer I Ausf. A

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

[MOC] Panzer I Ausf. A

#1 Post autor: pit »

Dobry wieczór!
Właściwie to nie planowałem budowania tego czołgu, ale jak już kiedyś zacząłem, to postanowiłem go skończyć :)

Panzer I, a dokładnie SdKfz 101 PzKpfw I to pierwszy niemiecki czołg zbudowany w większych ilościach przed 2. wojną. Wersja A miała wiele wad konstrukcyjnych, które częściowo wyeliminowano w wersji B (dłuższej o jedno koło). Jakby nie patrzeć, obie wersje były przestarzałe już w momencie wybuchu wojny. Niemniej jednak, czołgi PzKpfw I stanowiły prawie połowę Niemieckich czołgów w chwili inwazji na Polskę.

Tyle suchych faktów, przejdźmy do klocków.
Małe to, niekształtne i jeszcze ma jakąś szynę z boku. Wygląda tak:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dla formalności galeria na Brickshelfie.

Zacząłem go budować na konkurs Nexusa o alternatywnej historii, gdzie miał się w którymś etapie zmierzyć z polskim orężem, ale brakło mi zapału. :) Nawet zrobiłem miniaturkę do pierwszego etapu, jednak nie zdążyłem jej pokazać na czas. :D Gdzieś tam sobie wisi na brickshelfie.
To by było na tyle. Idę się zająć BPII :)
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#2 Post autor: zgrredek »

Ładny i rozpoznawalny nawet na miniaturce.
Jak kiedyś będziemy robić Pitwę z Kampanii Wrześniowej to się przyda. Choć jakby się dało zrobić go w kolorze tan to i do Africa Korps by się nadał.

Mrutek

#3 Post autor: Mrutek »

Bardzo ładny.
Zawsze chciałem go zbudować, ale na szczęście mi przeszło.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#4 Post autor: PatrykZ »

Przepiękny model, znawcą nie jestem, ale powtórzę po Zgrredku, że rozpoznawalny jest bez żadnego problemu na miniaturce. Jedno bym tylko poprawił... Wreszcie fabrycznego minifiga, który jest niekształtny i wiecznie do modeli nie pasuje :-)

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: Darkelmo »

Jest Przepiękny. Jak dla mnie bomba. Śwetniy moc Napatrzeć się nie mogę.

Marcin F

#6 Post autor: Marcin F »

Nie żeby mi się nie podobał, bo bardzo fajny. Tylko jedna uwaga. Przedni pancerz razi, jest za wysoki.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#7 Post autor: pit »

zgrredek pisze:Jak kiedyś będziemy robić Pitwę z Kampanii Wrześniowej to się przyda.
To chyba w 2019 :)
PatrykZ pisze:Wreszcie fabrycznego minifiga, który jest niekształtny i wiecznie do modeli nie pasuje :-)
Taki jego za krótki urok :)
Marcin F pisze:Nie żeby mi się nie podobał, bo bardzo fajny. Tylko jedna uwaga. Przedni pancerz razi, jest za wysoki.
Wiem. Już jak go obfotografowałem, rzuciłem okiem na zdjęcie oryginału i też to stwierdziłem. Przód przydałoby się podnieść o płytkę, wtedy przedni pancerz byłby mniej nachylony. Poprawię to w wersji 2. Dzięki za czujność :)
I dzięki za komentarze :)
Pozdrawiam,
Piotrek

Pavlo

#8 Post autor: Pavlo »

Ostatnio się zastanawiałem czy zbudował ktoś kiedyś jakiegoś PzKpfw oprócz IV,V i VI, a tu proszę, bardzo ładny Panzer I. Mam nadzieję ,że pozostałe też masz zamiar zbudować. Tak nawiasem mówiąc to te wszystkie sdkfz'y, panzery i inne niemieckie pojazdy z II WŚ są po prostu piękne ;)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

Bardzo udany Panzer I.
Miło się na niego patrzy.

Lubię ten czołg, jest taki kaleczny i archaiczny.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#10 Post autor: misiek »

Jest niemiecki, co z góry skazuje go na porażkę.

Prezentuje się ładnie, i cały wygląda jakby był w starym szarym.
W tych wszystkich wojskowych modelach, podobają mi się zawsze fotki z załogą.

Co to za klocek, na tyle, ten jakby filtr powietrza, round tile 1x1?
Ostatnio zmieniony 2012-03-01, 22:45 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#11 Post autor: V1 »

No właśnie, dobrze że Misiek zapytałeś, bo ja zapomniałem. Jeśli to okrągły kafelek, to rewelacja, że już weszły ciemnoszare.

Jeszcze zapomniałem wcześniej powiedzieć - Niemcy na początku wojny malowali sprzęt właśnie na ciemnoszaro ('panzergrau') - chociaż w nielicznych wypadkach legowy ciemnoszary jest w 100% wierny oryginałowi.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#12 Post autor: pit »

Pavlo pisze:Ostatnio się zastanawiałem czy zbudował ktoś kiedyś jakiegoś PzKpfw oprócz IV,V i VI, a tu proszę, bardzo ładny Panzer I. Mam nadzieję ,że pozostałe też masz zamiar zbudować. Tak nawiasem mówiąc to te wszystkie sdkfz'y, panzery i inne niemieckie pojazdy z II WŚ są po prostu piękne ;)
Panzer III też prawie zbudowałem, bo cały dół (układ jezdny i wanna) są w StuGu, a bardzo podobna wieża jest w czwórce. :) Poza tym dzięki. :)
V1 pisze:Lubię ten czołg, jest taki kaleczny i archaiczny.
:) Taki jakby nie z tej epoki. Pomyśleć; jaki postęp technologiczny nastąpił przez te kilka lat wojny.
misiek pisze:Prezentuje się ładnie, i cały wygląda jakby był w starym szarym.
No właśnie, już wcześniej zauważyłem, że coś nie tak robię z balansem bieli. Widać to dobrze na moich StuGach - oba są w nowym ciemnoszarym, a wyglądają inaczej. Tutaj stary kolor ma tylko łopata, lornetki i dwa klocki po prawej stronie czołgu.
misiek pisze:W tych wszystkich wojskowych modelach, podobają mi się zawsze fotki z załogą.
Też mam do nich jakąś słabość podpadającą pod fetysz :D
misiek pisze:Co to za klocek, na tyle, ten jakby filtr powietrza, round tile 1x1?
Tak, round tile 1x1 ale w kolorze nazwanym przez BL Flat Silver, niestety nie w ciemnoszarym. Jakoś ten ciemnoszary po prostu się odbija.
Pozdrawiam,
Piotrek

ODPOWIEDZ