Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
6896 Celestial Forager
Autor Wiadomość
spider44 
VIP

Wpisy: 135
Wysłany: 2012-03-03, 20:38   6896 Celestial Forager

Witam! Recenzja zestwu kolejnej kultowej serii Space, czyli M:Tron: 6896 Celestial Forager.

DANE TECHNICZNE
Seria: Space/M:Tron
Rok premiery: 1990
Liczba klocków: 87
Liczba figurek: 1
Spis cześci: http://peeron.com/inv/sets/6896-1
Cena: Tylko na rynku wtórnym. MSRP: brak danych, Allegro: brak danych, Bricklink: ok. 30-65 PLN.

Lugnet
Bricklink
Brickset

OPAKOWANIE I INSTRUKCJA
Brak pudełka oraz instrukcji. Do zbudowania modelu korzystałem z serwisu Brickfactory oraz Peeron.

Zdjęcie pudełka z serwisu peeron. Żółta obramówka z przywieszką Legoland oraz dopiskiem Space System.

W oryginale dwustronna instrukcja. http://peeron.com/cgi-bin...ns/6896-1/?ct=1

LUDZIKI
Jedna postać należąca do zespołu M:Tron. Wyposażona w krótkofalówkę, hełm oraz butlę z tlenem (wszystko w kolorze czarnym, hełm przesłonięty szybką w barwie zielonej).

MODEL
Zestaw serii M:Tron. Łazik kosmiczny wyposażony w żurawia z magnesem do podnoszenia pojemników z kosmicznymi minerałami. Pojazd posiada układ skrętny sterowany przy użyciu pokrętła na antenie w centralnej części pojazdu. Żuraw jest opuszczany w dość nietypowy sposób za pomocą magnesów w jego dolnej części. kabina ludzika znajduje się na wysuniętym dziobie. Sam kształt pojazdu nieodparcie przypomina mi jaszczurkę (sam nie wiem czemu).

CIEKAWE I UNIKATOWE KLOCKI

Black (w tej barwie tylko w 3 zestawach)
OldGray with Slot and MTron Pattern
Black
Black
Black
Black
Red with MTron Logo Pattern (w tej barwie tylko w 3 zestawach)

PODSUMOWANIE
Kosmiczni odkrywcy M:Tronu są ciekawą i oryginalną frakcją (frakcja neutralna w świecie Space) z bardzo fajną kolorystyką pojazdów i statków kosmicznych. Niestety poziom zestawów tej serii jest różny. Łazik kosmiczny nie jest zestawem zbyt rozbudowanym, posiada niewielką liczbę elementów ale jest wyposażony w ciekawy mechanizm opuszczania ramienia za pomocą magnesów, które lubią się odczepiać. Zestaw posiada tylko jednego członka załogi i aż prosi się o dodatkowego ludzika do sterowania żurawiem. Zestaw jest utrzymany w fajnej czarno-czerwonej barwie z dodatkowymi przeźroczysto-zielonymi elementami. Jeśli ktoś jest fanem pojazdów kosmicznych (szczególnie M'Tronu) to zestaw polecam, dla innych pozycja ta nie jest tak bardzo obowiązkowa, chociaż jeśli jest w dobrej cenie to można się na nią skusić.

Za

• fajna czarno-czerwona kolorystyka
  • system magnesowy żurawia
  • frakcja M:Tron

Przeciw

• odczepiające się magnesy
  • mało elementów w zestawie
  • tylko jedna postać
  • mógłby być bardziej rozbudowany

OCENA
Ocena podsumowująca: -4/6. Zestaw głównie dla fanów. Inne osoby mogą się pokusić na niego jeśli będzie do kupienia w niskiej cenie.

Pozdrawiam forumowiczów.:)
Ostatnio zmieniony przez 2012-03-05, 23:01, w całości zmieniany 2 razy  

Darkelmo 

Wpisy: 166
Wysłany: 2012-03-03, 22:11   

M-tron - moja ulubiona seria "space". Kolorystyka i ludzików i pojazdów oraz same zestawy do tej pory zachwycają. Jak zwykle zabrałeś mnie w przeszłość kiedy to był czas i człowiek zbierał sobie powoli te zestawy nie lecąc jak głupi aby zdążyć wszystko kupić.

Po Twoich recenzjach często żałuję, że pozbyłem się niektórych zestawów ze starej serii "space"

M-Tron 

Wpisy: 29
Wysłany: 2012-03-05, 12:14   

Recenzja bardzo schludna ;) Może zestaw i nie powala wykonaniem, wielkością, ilością ludzików, ciekawych części, ale... jest to po prostu M- TRON - i to wystarczyło, żebym dodał go do swej kolekcji subiektywnie najlepszej serii Space'a. ( jako dzieciaki mówiliśmy Mitron - facepulp ;)

wx45 

Wpisy: 46
Wysłany: 2012-03-30, 12:34   

Fajna recenzja, podoba mi się :) Osobiście serię m-tron (jak równiez blactron II) darzę dużym sentymentem, jako, że były to moje pierwsze zestawy LEGO w życiu. Przeglądanie w internecie modeli z tych serii zaowocowało u mnie również wyjściem z dark ages.

Na ten moment kupiłem już wszystkie możliwe zestawy z tych serii i pewnie dlatego przystopowałem z kupowaniem :) A do recenzji tego zestawu też się zbierałem, ale nie chciał mi wyjść pierwszy model alternatywny.
Nie mam pojęcia na czym się te cholerne zderzaki trzymają ..

Tutaj masz najlepsze zdjęcie tyłu pudełka jakie udało mi się zdobyć. Jak będziesz miał chwilę i chęci spróbuj, dwa pojazdy na dole są całkiem fajne, zwłaszcza ten z prawej. A może uda Ci się też złożyć ten nieszczęsny samolocik? :P

Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony przez 2012-04-27, 22:39, w całości zmieniany 3 razy  

3dom 
Administrator

Wpisy: 5350
Wysłany: 2012-03-30, 13:34   

wx45 napisał/a:
Nie mam pojęcia na czym się te cholerne zderzaki trzymają ..

Popatrzyłem na zdjęcie, popatrzyłem w spis części i coraz bardziej skłaniam się ku stwierdzeniu, że to fotomontaż :P

misiek 
Ojciec Steampunkiush

Wpisy: 421
Wysłany: 2012-03-30, 17:56   

A czy one nie trzymają się na zwykłych clipach? Są dwa, jeden zapasowy.

V1 
VIP

Wpisy: 2505
Wysłany: 2012-03-30, 17:56   

O ktorym modelu mowicie?

wx45 

Wpisy: 46
Wysłany: 2012-03-30, 19:15   

V1, ten samolocik w lewym górnym rogu.
misiek, clipy są te "płaskie" a nie te z końcówką pod kątem 45'
wrzucam zdjęcie etapu na którym wymiękam. Być może komuś uda się wymyślić jak to jest zrobione albo ustalić ostatecznie, że to pic na wodę i fotomontaż.

Ostatnio zmieniony przez wx45 2012-03-30, 20:22, w całości zmieniany 2 razy  

manicaesar 

Wpisy: 3
Wysłany: 2012-07-22, 22:31   

Nie wiem, czy to się komuś jeszcze przyda, ale...
wx45, użyj tej części:
.
Na pewno jako dziecko byś to wymyślił :D

90's sets collector
Ostatnio zmieniony przez manicaesar 2012-07-22, 22:34, w całości zmieniany 1 raz  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu