[MOC] Checker A11

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

[MOC] Checker A11

#1 Post autor: Misterzumbi »

Witam ponownie w tym tygodniu.

Ostatnio coś mnie tchnęło, i buduje dość dużo, ale mało nowego. Podbudowany nowymi możliwościami jakie daje mi budowanie na Cadillacowe siedem, oraz używanie kołeczków z flexow i szlaucha od pneumatyki które pozwalają na łączenie elementów do góry nogami, ale na płasko, poprawiam stare konstrukcje jak leci.
Taksówkę miałem poprawić zaraz po Cadillacu, ale miałem tylko przód, i nijak nie chciało to wyglądać jak Checker. Po namyśle postanowiłem że nie ma co pchać się jak koń pod gore, i budować wymyślnie po to tylko żeby było wymyślnie, i zbudowałem tak po prostu. Jedyne ciekawe rozwiązania to ”wąsy” nad grillem, które zrobiłem z gumki, i jest to według mnie najlepsze rozwiązanie na budowę grilla, a drugie to mocowanie górnej części błotnika na clipie i rurce w środku auta. Reszta auta to banalnie proste rozwiązania.
Próbowałem urozmaicić go trochę, miedzy innymi miałem jedno kolo inne, że niby zgubił gdzieś dekiel, ale jeszcze nigdy nie użyłem tych nowych kolek, i ostatecznie zrezygnowałem i zrobiłem wszystkie takie same. Za to taksówka ma wnętrze, mam kierownice, wajchę zmiany biegów, nawet miejsce na taksometr (?) się znalazło, jak również na ścianę grodziowa, i siedzenie z tylu.
Zbudowałem tez ostania wersje Cherckera, A11, a to dlatego że jest to auto z najmniejsza ilością chromu, I najbardziej ”heavy duty” , co pozwoliło mi na budowanie na luzie, nie przejmując się czy klocki których używam występują jako chromowane czy tez nie.

Bardzo jestem dumny z proporcji oraz pewnej ciekawostki, która po prostu ”sama się” zbudowała, a mianowicie auto wygląda na ciężkie…

Obrazek

(Gościu na zdjęciu to Travis, grany w filmie "Taxi Driver" przez Roberta De Niro)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcie dla Karwika:

http://www.brickshelf.com/gallery/miste ... 11/017.jpg

Tu jest galeria:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=498934

(zdjęcia ponumerowane od 000 do 017)

Na flikcera załaduję za dwie godziny. Niech się ludzie najpierw tu podziwiają, fliker zabija forum bo komentuje się tam, zamiast tutaj, to po co w ogóle ładować takie rzeczy na fora?
Ostatnio zmieniony 2012-03-09, 19:23 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 3 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#2 Post autor: zgrredek »

PIERWSZY!
Nie mam teraz czasu, ale wieczorem coś mądrego napiszę. Bo samo "śliczny" to trochę mało.

czarny

#3 Post autor: czarny »

Jestem pod wielkim wrażeniem. Gratuluje:)

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#4 Post autor: djtermoz »

Szkoda, ze tak malo ich juz jezdzi po NYC. Teraz wszedzie sa Crown Victoria.

Checker piekny. Wyglada masywnie. Niezly czit z tymi przednimi kolami. Ta taksowka jezdzi tylko po okregu? Bo na wprost chyba nie da rady.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#5 Post autor: Misterzumbi »

Ostatni Checker zostal wycofany z czynnej sluzby w Nowym Jorku bodajze 1999...

Da rade na wprost. Trzeba tylko podkrecic oske. Dwie minuty roboty. Ale wole tak jak jest, dodaje samochodzikowi mnostwo zycia...

A ten "niezly czit" jest zuzyty w prawie kazdym aucie jakie do tej pory zmontowalem. Dziwie sie ze itak znajdzie sie zawsze ktos kto widzi to pierwszy raz.
Ostatnio zmieniony 2012-03-09, 16:14 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Nexus 7

#6 Post autor: Nexus 7 »

O, ladny, bardzo ladny. Podoba mi sie mocowanie przedniej szyby. Kogut na dachu bardzo wiernie oddaje oryginal ale chyba jest przez to za wysoki.

Awatar użytkownika
markervip
Posty: 65
Rejestracja: 2010-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wola Radziszowska
brickshelf: mmarek

 

#7 Post autor: markervip »

Czekam na takie coś w Twoim wykonaniu >
Obrazek
A taksóweczka urocza :D

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#8 Post autor: Misterzumbi »

Nexus 7 pisze:Kogut na dachu bardzo wiernie oddaje oryginal ale chyba jest przez to za wysoki.
Za wysoki, za duzy, za gruby, za szeroki... Niestety...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#9 Post autor: djtermoz »

Misterzumbi pisze:Ostatni Checker zostal wycofany z czynnej sluzby w Nowym Jorku bodajze 1999...
Na 100% widzialem takiego w 2003/04 wiec gdzies jeszcze sa choc nie w czynnej sluzbie.

Awatar użytkownika
Webster
Posty: 83
Rejestracja: 2008-01-29, 14:36
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: Wbr86

 

#10 Post autor: Webster »

Nie powiem że twoje ostatnie modele są wykonane na szóstkę. Są wykonane na siódemkę :)
Z każdym kolejnym jestem pod coraz większym wrażeniem. I oczywiście z niecierpliwością czekam na nową odsłonę Gasser'a.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#11 Post autor: V1 »

Wspaniały. Fajnie że go zmodernizowałeś.
Grill obciągnięty gumką wygląda świetnie.
Bardzo mi się podoba wnętrze. Zrobiłeś nawet zaokrągloną tylną półkę!
Widzę, że Travis ma ledwo widoczny pieprzyk. Domalowany, czy ta główka tak ma?
Zastanawiałem się, dlaczego w podwoziu użyłeś klocków 1x1 z ząbkiem. Dopiero po chwili dostrzegłem, że one są light orange, czy inne, minimalnie ciemniejsze od żółtego. Świetne są takie subtelności.
Zbudowałem tez ostania wersje Cherckera, A11,
Ja na wszystkich zdjęciach widzę jedno i to samo auto? Folder jest zatytułowany 'A 11', a na pierwszym obrazku jest napisane 'A-9' - rozjaśnij proszę :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#12 Post autor: Misterzumbi »

A 9 bo:

http://www.flickr.com/photos/autohistor ... 04763@N05/

...nie pomyslalem :D...

Rzeczywiscie jest to wersja A11, czyli ostatnia, z blaszanymi zderzakami o, taka o:

http://www.flickr.com/photos/1958checke ... 04763@N05/

A ta glowka ma wlasciwie taki glupkowaty usmieszek i jakies blizny, to zeskrobalem tyle zeby sie nie usmiechal, i zeby zostal ten pieprzyk.
A te zeby sa tam tylko zeby zaznaczyc ze nie jest nowy, duzo tych Checkerow bylo poobijane, pozarte progi, drzwi innego odcienia. Ale nie chcialem przesadzac, tym razem mialo byc ladnie i schludnie, a nie znowu szrot...
Ostatnio zmieniony 2012-03-09, 21:56 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#13 Post autor: Darkelmo »

Mimo, iż produkcja idzie pełną parą to każdy Twój model zachwyca. Ja tam się cieszę, że budujesz dużo bo to oznacza, że bedzie co oglądać i czym się zachwycać. Nie wiem co Ci napisać, bo twoje modele są genialne, ale to pewnie wiesz. Najdziwniejsze jest, ze mimo, iż nie lubię naklejek i malowania klocków to w Twoich Mocach mi to nie przeszkadza.

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#14 Post autor: aditoma »

Nie wiem od czego zacząć bo wszystko jest świetne. Lubię detale typu rączka od skrzyni biegów przy kierownicy. Za to kogut...cóż jaka skala takie kompromisy.
Swoja drogą z racji posiadania mnóstwa zestawów z serii City - budowa, mam miliardy żółtych klocków, i ostatnio nawet myślałem że nic sensownego z tego się stworzyć nie da...eh bycie padawanem ciężka rzecz...
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#15 Post autor: eric trax »

I co z tego że kogut za duży. Bezbłędnie skojarzyłem o jakie auto chodzi!
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ