Nowy Mindstorm?

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jetboy

Nowy Mindstorm?

#1 Post autor: Jetboy »

Czy w najbliższym czasie (powiedzmy rok) jest planowane uaktualnienie Mindstorms do wersji 3.0 ?
Nie chciałbym wydać kilku tysięcy i żeby się okazało że tydzień później wychodzi nowa wersja.

Mistakes
Posty: 529
Rejestracja: 2009-12-20, 18:00
Lokalizacja: Warszawa!
brickshelf: Ayumi

 

#2 Post autor: Mistakes »

Przy okazji, wie ktoś coś na temat tego?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Mogę oczywiście zapytać, tylko czy Lego kiedykolwiek zdradzało swoje plany biznesowe z wyprzedzeniem? Przecież ujawnienie takiej informacji jest dla nich szkodliwe właśnie dlatego, że mogłoby obniżyć sprzedaż NXT 2.0.
Mistakes pisze:Przy okazji, wie ktoś coś na temat tego?
Tak. To NIE jest produkt Lego. Nie wspominając, że to projekt któremu daleko jeszcze do wersji finalnej.
Ostatnio zmieniony 2012-03-11, 18:04 przez Sariel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#4 Post autor: szarikm »

Sariel pisze:
Mistakes pisze:Przy okazji, wie ktoś coś na temat tego?
Tak. To NIE jest produkt Lego. Nie wspominając, że to projekt któremu daleko jeszcze do wersji finalnej.
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=223199#223199

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

NXT zastąpiło RCX po 8 latach, czyli w teorii nowej kostki możemy się spodziewać w 2014 ;)

Z kolei zmiana z 1.0 do 2.0 nastąpiła po 3 latach czyli w tym roku teoretycznie powinno wyjść 3.0. Przy czym raczej mogłoby to oznaczać jakieś nowe czujniki w zestawie, dla posiadaczy kostek NXT zbyt dużo by to nie zmieniło.

Ale to tylko takie gdybanie ;) A skoro do tej pory nie ma żadnych przecieków to potencjalne nowości mogą być w 1H2013. Chyba, że LEGO szykuje dla nas jakąś mega tajną mega bombę. Za tydzień czy nawet "tydzień" nowej wersji nie będzie więc śmiało kupuj :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Jetboy

#6 Post autor: Jetboy »

Wygląda na to że będzie nowy mindstorms w 2013. A póki co kupiłem sobie 2 zestawy 2.0, jak na razie eksperymentuje z cudzymi modelami, mindcuber rządzi!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Wygląda na to że będzie nowy mindstorms w 2013. A póki co kupiłem sobie 2 zestawy 2.0, jak na razie eksperymentuje z cudzymi modelami, mindcuber rządzi!
To ja się podepnę: gdzie można znaleźć instrukcje modeli Mindstorms z którymi dadzą sobie radę dzieci w wieku 10-12 lat?

Jetboy

#8 Post autor: Jetboy »

M_longer pisze:
Wygląda na to że będzie nowy mindstorms w 2013. A póki co kupiłem sobie 2 zestawy 2.0, jak na razie eksperymentuje z cudzymi modelami, mindcuber rządzi!
To ja się podepnę: gdzie można znaleźć instrukcje modeli Mindstorms z którymi dadzą sobie radę dzieci w wieku 10-12 lat?
Tu jest kilka dodatkowych modeli, ale instrukcje są trudniejsze niż legowe, więc nie wiem jak sobie dzieci poradzą. http://us.mindstorms.lego.com/en-us/sup ... ogram.aspx

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#9 Post autor: TT »

M_longer pisze:To ja się podepnę: gdzie można znaleźć instrukcje modeli Mindstorms z którymi dadzą sobie radę dzieci w wieku 10-12 lat?
Może coś Ci to pomoże:
www.nxtprograms.com
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#10 Post autor: Lomero »

http://www.nxtprograms.com/

Mnóstwo modeli do zbudowania wyłącznie z NXT. Różne poziomy trudności. Do każdego instrukcja, program i wideo pokazujące jak to działa. Ze swojej strony zdecydowanie polecam.
Lomero

ODPOWIEDZ