[MOC] Ciężarówka do Truck Racing

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

[MOC] Ciężarówka do Truck Racing

#1 Post autor: jerryp »

Niniejszym chciałbym zaprezentować ciężarówkę, która powstała na potrzeby zawodów Truck Racing. Zdjęcia do galerii dodałem już w sobotę ale samą prezentację chciałem przeprowadzić w terminie późniejszym. Pojazd został jednak wywęszony przez 3dom'a więc wygospodarowałem kilka minut żeby napisać krótką prezentację. Może dzięki sugestiom zostanie jeszcze ulepszony?

Obrazek


Jest to pojazd zbudowany zgodnie z wymaganiami zawodów Truck Racing. Trudno go tak naprawdę nazwać mocem. Napęd/układ jezdny zbudowany jest zgodnie z wytycznymi Mańka a ja tylko dobudowałem kabinę i spojler. Nic nadzwyczajnego. Ponieważ nie posiadam zbyt dużo klocków więc rama jest nieco pstrokata. Ciężarówka zasilana jest z dwóch Battery Box'ów umieszczonych z tyłu pod spojlerem które zasilają dwa napędowe XL i jednego mediuma odpowiedzialnego za skręt poprzez dwie wieże umieszczone za kabiną. Zupełnie przypadkowo udało mi się uzyskać równy rozkład masy(50% na przednią i 50% na tylną oś) który w prawdziwych samochodach wyścigowych ponoć ma bardzo duży wpływ na prowadzenie. Tutaj pewnie nie będzie to odczuwalne. O dziwo samochód jeździ i skręca i nawet wytrzymuje zderzenia ze ścianami (testowane przez dwu latka), chociaż można by poprawić jeszcze mocowanie kabiny z tyłu. Wieże są umieszczone dosyć nisko ponieważ w ferworze walki zapomniałem o nich. W mieszkaniu nie mam problemów z zasięgiem, nie wiem jednak jak będzie to działało na większej otwartej przestrzeni. Ciężarówka posiada lusterka które "założyła" tylko do zdjęć. Na czas wyścigu zostaną zdemontowane.

Na koniec dodam tylko że światła nie są potrzebne ponieważ na torze jest zawsze jasno a spojler nie wiedzieć czemu nie poprawia właściwości jezdnych :).

Filmu na razie nie ma. Zasoby czasowe nie pozwoliły mi na zabawę w reżysera, operatora i montażystę. Zapewne będzie film z wyścigu jak tylko uda mi się na nim pojawić.

Tutaj link do galerii , na brickshelf'ie.

Kilka deep linków zanim się galeria upubliczni.
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3
zdjęcie 4
zdjęcie 5
zdjęcie 6
zdjęcie 7
zdjęcie 8
zdjęcie 9


Dziękuję bardzo. Dobranoc.


Edit:
Poprawiłem literówki.

Edit 2:
Dodaję link do zdjęć ze zmodyfikowaną wersją oraz do zdjęć z rozbiórki o które ktoś prosił podczas zawodów.
Ostatnio zmieniony 2012-03-26, 20:30 przez jerryp, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Ładna kolorystyka modelu, proporcje kabiny też mi się podobają.

Widzę, że skręt masz rozwiązany tak jak u mnie przy pomocy tego elementu. Ba, centrowanie też chyba masz tak, jak chcę zrobić na najbliższe zawody.

Wieże lepiej przenieś na dach. Ja na pierwszych zawodach (w Dużym Pokoju) tak miałem a problemy z zasięgiem i tak występowały jak auto daleko odjechało. U Belfasta będzie tylko gorzej bo tor jest dużo większy. Mając za kabiną będziesz musiał sterować będąc z tyłu auta i sporo biegać po trasie a jak ktoś w Ciebie wiedzie to, no mercy, dyskwalifikacja :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Jetboy

#3 Post autor: Jetboy »

Jak już pisałęm, zgrabniejsza niż moja.
Też mi sie wydaje że wieże trzeba przenieść do góry.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Zapomniałem o jednym - nie podobają mi się boki kabiny. Lepiej by wyglądały jakby nie straszyły taką ilością dziur. Jak masz dość liftów piątek albo siódemek to możesz bez problemu je zrobić przedłużając niższą cześć kabiny a dach przyczepisz jakimś connectorem.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#5 Post autor: ManiekManiak »

Technicznie to wyjdzie w poniedziałek jak bryka śmiga. Wizualnie mi się podoba, trochę jest podobna do mojej pierwszej maszyny. Jedynie brak świateł trochę przeszkadza. Jak byś czarnego lifta 15 (tego pod pomarańczowym) zamienił na 13 a w dziury wstawił to czarne: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=87082 i już masz do czego lampki uczepić.

Z wieżami to dobrze 3dom mówi, przebuduj żeby je pilot zawsze widział, najlepiej na dach albo jakoś z tyłu na pace zamiast spojlera. Jak trasę ustawimy krętą będziesz miał problemy. Niestety nie da się cały czas być z autem podczas wyścigu.

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: Darkelmo »

Dla mnie bomba. Kolorystyka i proporcje super. Bardzo przyjemna dla oka, aż chce się taką mieć do zabawy

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#7 Post autor: jerryp »

Dziękuje za opinie. Myślę że w czwartek po integracji uda mi się wprowadzić niezbędne modyfikacje.
3dom i jetboy - z tymi wieżami to macie rację. Boję się tylko że mi przewodów nie wystarczy żeby to popodłączać.
Co do tych dziurawych boków nie mam pojęcia dlaczego tak to zrobiłem skoro Twoja opcja 3dom wydaje sie wręcz oczywista. Tą modyfikacje zostawię sobie jednak na koniec.
Maniek, dzięki za patent na montaż swiateł. Pewnie je wstawie bo nie powinno to dużo czasu zająć.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#8 Post autor: 3dom »

jerryp pisze:Boję się tylko że mi przewodów nie wystarczy żeby to popodłączać.
W razie czego mogę Ci na zawodach pożyczyć 2 kabelki. Albo i na integrację zabrać tylko daj znać do wieczora czy potrzebujesz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#9 Post autor: jerryp »

Dodałem w pierwszym poście link do galerii ze zmodyfikowaną wersją ciężarówki oraz do galerii ze zdjęciami rozbiórkowymi. Ktoś mnie w poniedziałek na zawodach prosił o to a ja nie pamiętam kto. Mam nadzieję że mi wybaczy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#10 Post autor: 3dom »

Dopiero teraz zauważyłem jakie śliczne miałeś trzecie światło stop (tudzież awaryjne) na spojlerze ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ