8808 F1 Racer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

8808 F1 Racer

#1 Post autor: blizzard »

Obrazek
Seria: Technic
Rok wydania: 1994
Liczba klocków: 92
Instrukcja : 32 karteczki, zawiera plan budowy 2 modeli
Pudełko: malutkie. Nie posiadam na własność :(
Cena: W dniu wejścia na rynek: US $8.75, Na BL od 10 zł + przesyłka
Strony, gdzie można poczytać o 8808:
Lego Wikia
Brickset
Lugnet
Peeron (także spis części)
BrickLink
Super Klocki: nie doszukamy się w tym zestawie jakichś perełek ;) Czerwone i czarne klocki, dziubek z nadrukiem "28" i fajne kółka, to wszystko.
Ciekawostki: 8808 to zestaw uwielbiany przeze mnie ponad wszystkie inne. Dałem temu wyraz w temacie [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=12912&postdays=0&postorder=asc&start=143]TOP 10 Zestawów[/URL], gdzie wylądował na zaszczytnym miejscu pierwszym. Szukałem go bardzo długo, czaiłem się na BL, ale ostatecznie zgarnąłem na Allegro za 25zł (jak dla mnie hiper okazja). Z resztą, tutaj kwota się nie liczy, to jest mój Legowy Mistrz z lat dzieciństwa, tak cudowny, że sprawię mu jakąś szkatułkę albo gablotkę.
Na końcu instrukcji znajduje się poradnik jak zmotoryzować zestaw dzięki 8720, tak by śmigał dzięki gumce na kole pasowym :)

-----------------------------------------------------------------------------------------
Model A
Obrazek
Czyli krwistoczerwona wyścigówka F1, tak jakby hmm..bez wspomagania i silnika :)
Malutki pojazd, bardzo reprezentatywny i dumnie parkujący na biurku!.

Całość budowy zawiera się w 17 krokach.
Zaczynamy od ramy.
ObrazekObrazekObrazek
Następnie odwracamy autko i instalujemy spojler.
Obrazek
Wprawdzie gołe study widać na nim, ale nie powinno to przeszkadzać 8808 w byciu najszybszym bolidem z tych miniaturowych!
Chwilę potem dochodzi układ kierowniczy, kółka i tylny spojler
ObrazekObrazek
Na tym też budowa się kończy, a my, pełni dumy i radości, możemy oglądać naszą śmigałkę, ciesząc oczy jej kształtem i kolorem.
Obrazek
Bolid zdaje się rzec "czyż nie jestem piękny?"

-----------------------------------------------------------------------------------------
Model B
Obrazek
Małe piekiełko - czerwony Racing Buggy.
Powód mojej miłości do 8808. Dzieciakiem będąc kochałem właśnie model B, i chyba zostało mi to do dziś, bo budując oba, wybrałem tak jak wcześniej właśnie B do dumnego prezentowania się u mnie na biurku :)
Buggy również budowane jest w 17 krokach, całość zajmuje do 5 minut.
Pominę tutaj proces budowy, jest on bardzo podobny do Modelu A i nie zawiera w sobie żadnych niespodzianek bądź dziwnych połączeń, ot czysta radość szybkiej budowy.
Tak naprawdę, to oba modele są "pokracznej" wielkości dla legowych ludzików, za duże na minifigi, za małe dla technicfigów. Jedyne ich funkcje to jazda przód/tył i skręcanie. Żadnej amortyzacji bądź światełek - mały, tani zestaw.

Uwielbiam go, po prostu za to że jest. Przypadł mi do gustu i bawiłem się nim setki godzin. Ma coś w sobie, zwłaszcza B (zresztą pamiętam tylko B z lat dzieciństwa, więc to nim musiałem się bawić zdecydowanie więcej).
Teraz muszę zacząć polowanie od nowa, zamierzam spoglądać na F1 i Buggy jednocześnie :)

Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się go dorwać, a możliwość opisania go na LugPolu to pikantny dodatek do hedonistycznych uciech :)
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2012-03-20, 22:03 przez blizzard, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#2 Post autor: aditoma »

Pamiętam! Drugi Technic w moimi życiu. Recka ok + druga ok za "łezkę w oku". Zgadzam się również iż model b był dużo ładniejszy i bardziej bawialny;) Dzięki za ten opis;)
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#3 Post autor: greenblue »

Oryginału nie miałem ale zbuduję sobie z klocków, które mam. Wprawdzie nie w tych oryginalnych kolorach, bo np. koła mam żółte, ale będzie. Z tych małych zestawów to podobał mi się żółty go-kart 8225.
A jeśli chodzi o ten... hmm. To kółka mogą się podobać. Ja lubię te najmniejsze. Zbyt dużo klocków tu nie ma, ale tak jak piszesz, wartość sentymentalna może być duża.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Darkelmo »

Kurczę zawsze chciałem mieć ten zestaw w dzieciństwie. Ta możliwość skrętu spędzała mi sen z powiek . Pamietam jak rodzice pytali mnie co chcę na Mikołaja. Pokazałem i a Oni zapewnili mnie, że Mikołaj ma to na stanie:P. Po wigilijnej kolacji zjedzonej aby rodzice byli szczęśliwi udałem ise prędko pod choinkę - patrzę jest prezent. Rozpakowuję i moim oczom ukazuje się formuła ale TA
Fajna i przyjemna recenzja
Ostatnio zmieniony 2012-03-22, 20:05 przez Darkelmo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#5 Post autor: greenblue »

Darkelmo pisze:ukazuje się formuła ale TA
... i? No przerwałeś w najciekawszym momencie! Rozmawiasz z rodzicami po tym wydarzeniu?
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

ODPOWIEDZ