[MOC] Kieszonkowa atomowa łódź podwodna klasy Minifig

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

[MOC] Kieszonkowa atomowa łódź podwodna klasy Minifig

#1 Post autor: Neo »

Sprzątając pokój razem z Synami z klockowego jam session i układając części do pudełka z napisem „samolot” wpadłem na pewien pomysł. Po zasłonięciu okien w kadłubie i odwróceniu kabiny można samolot zamienić w łódź podwodną. Po kilkunastu przymiarkach urodził się kształt

Obrazek

, a następnie rozpoczęło się wyposażanie poszczególnych przedziałów:
maszynowni,

Obrazek

centrum zarządzania i sterowania,

Obrazek

przedziału reaktora,

Obrazek

pomieszczenia sypialne załogi,

Obrazek

oraz torpedowy.

Obrazek

Pozostało jeszcze dołączyć napęd

Obrazek

i zainstalować załogę.

Obrazek

Pozostał pewien niedosyt, że nie mam dostępnego drugiego samolotu, z którego mógłbym pobrać "organy", bo przedział torpedowy wyglądałby znacznie lepiej.

Cała Galeria
Ostatnio zmieniony 2012-03-23, 16:21 przez Neo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#2 Post autor: tomey »

Powiem krótko - wygląda świetnie! Pomimo tego, że nie przepadam za tak wielkimi elementami to tutaj po drobnych przeróbkach wyglądają świetnie.
37236809 nowe gadu:)

Majcherek

#3 Post autor: Majcherek »

Bardzo ciekawy pomysł przemienić samolot w… łódź podwodną;). Model bardzo mi się podoba. Widać też, że jest długi. Na półeczce musi bardzo ładnie się prezentować:) Ciekaw jestem, jaki pomysł odnośnie przedziału torpedowego chodzi Ci po głowie;).

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#4 Post autor: djtermoz »

Rewelacja! Bardzo dobry pomysl z tymi czesciami od samolotu. Wykonanie tez mi sie podoba.

Moglbys tez sprobowac wyjac szybe z kabiny pilotow (nie wiem czy sie da) i uzyc w ten sposob powstaly otwor do zainstalowania tam wyrzutni torped.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#5 Post autor: Sariel »

Świetny pomysł, bardzo dobre wykonanie, znakomity efekt.

Jetboy

#6 Post autor: Jetboy »

Woda z ręcznika rządzi! A i sam model mi się podoba!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#7 Post autor: Innos »

Faktycznie, świetny, kreatywny pomysł, i równie fajne wykonanie, do tego jak już to pokazałeś, to wydaje się takie naturalne, żeby z samolotu próbować zrobić łódź podwodną. A że konstrukcja jest w znacznej mierze oparta o jeden zestaw, to i sam MOC mógłby uchodzić za firmowy zestaw - zapewne tylko te duże, junioryzowane elementy musiałyby być dostosowane do tematyki, plus jakieś drobne poprawki w związku z licznymi wymogami stawianymi projektantom.
A swoją drogą to nasuwa właśnie myśl, że aż dziwne, że analogicznie do wielu samolotów w ramach City nie powstała ani jedna "cywilna" łódź podwodna, temat nie poruszany w City/Town od kilkunastu lat (od czasów podserii Town - Divers), kiedy mogłoby się to naturalnie łączyć z wodnymi zestawami City z zeszłego roku (port, marina).

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#8 Post autor: glaz_pimpur »

Innos pisze:kreatywny pomysł
to chyba najlepsze określenie.
I like it.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: Darkelmo »

Super naprawdę. Miło popatrzeć i nie mogłem uwierzyć przegladajac kolejne zdjęcia, że to takie proste aby z części samolotu zrobić łódź podwodną.

Mrutek

#10 Post autor: Mrutek »

Fajny pomysł. Parę rzeczy można by zrobić lepiej lub inaczej, ale na to zawsze jest czas.

lordofdragonss

#11 Post autor: lordofdragonss »

jesteś kolejna osobą która potwierdza sentencję Lego: Just Imagine :)

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#12 Post autor: Neo »

Dziękuję za wszystkie opinie. Kusiło mnie, aby zrobić fotomontaż i "pokombinować" z dziobem łodzi "kreując" wirtualnie drugą część ogonową samolotu, ale nie będę nadużywał zaufania LUGPol'owej braci ;) Chociaż może zrobię to w kolejnych projektach bazujących na samolocie (kilka pomysłów już chodzi mi po głowie :)

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#13 Post autor: Emilus »

Świetny pomysł i bardzo fajne wykonanie.

Jedyne co mi nie pasuje, to przedział reaktora za pomieszczeniem załogi a przed "sterówką".
Powinien być z tyłu lub bliżej osi obojętnej okrętu czyli ~~między kioskiem a rufą.
Bardzo ciekawy pomysł przemienić samolot w… łódź podwodną;)
Okręt podwodny!
Ostatnio zmieniony 2012-03-26, 22:06 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#14 Post autor: Chrupek »

Ładnie wyszło:) I prezentacja w swojej prostocie mnie urzekła. Detale też są świetne (jak na mój laicki gust), gratulacje!
Sezon w pełni!

ODPOWIEDZ