Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Peryhelium Melancholii
Autor Wiadomość
kris kelvin
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-02, 10:09   [MOC] Peryhelium Melancholii

Tytuł jest oczywiście nawiązaniem do Emilusowego "Błękitnego Listopada". Też chciałem sobie wymyślić jakiś fajny tytuł. Myślałem bardzo długo i wymyśliłem. Peryhelium brzmi bardzo tajemniczo, a melancholia bardzo melancholijnie (poruszenie na sali).

Początkowo chciałem zbudować coś zupełnie innego, a mianowicie obóz jeniecki. Zrobiłem sobie takie ogrodzenie z tych siatek okrętowych, zbudowałem barak, zacząłem planować i rozebrałem wszystko. Wychodziło mi najbidniej 20 płyt bazowych więc powiedziałem - PAS (w tle słychać drwiący śmiech).

Potem chciałem zbudować coś innego, ale wyszło już w planach paskudnie, a żeby wyglądało fajnie to musiałbym wydać kupę kasy. Więc też porzuciłem (po co to piszesz bałwanie słychać z sali?). Otóż ten szary budynek jest trochę zmienioną wersją z drugiego zarzuconego projektu, więc jest takim jakby łącznikiem i od niego wszystko się zaczęło (konsternacja).
A potem już poszło jak zawsze. Do budynku dobudowałem drugi budynek, to, tamto i wyszło to co widać (widzowie zaczynają powoli wychodzić).
W sumie to sam nie wiem co to jest, ponastawiałem figurek żołnierzy, narobiłem jakichś skrzynek i ochrzciłem to dziwną nazwą (konsternacja po raz drugi).

Oczywiście skończyłem to na początku stycznia, ale problemy logistyczno-fotograficzne ciągnęły się do dzisiaj (konsternacja po raz trzeci. Sprzedane!). MAM NA TO ŚWIADKÓW!!!

Chciałbym coś jeszcze napisać ale szczerze mówiąc nie bardzo wiem co, więc dyplomatycznie skończę.

Aha. Najbardziej byłem dumny z tego szarego muru na tyłach dopóki nie zorientowałem się, że to już dwa late temu budował Karwik (na scenę zaczynają lecieć butelki).

Podziękowania dla Zgredka i Karwika za pożyczenie klocków i dla Sariela za pomoc w obróbce zdjęć. Nie wykorzystałem ich bo żona zdążyła skasować wiadomość zanim je sobie skopiowałem (mówca ucieka z sali goniony przez wściekły tłum).

Zdjęcia:

Trochę szczegółów:

PS. Proszę mnie nie pytać o szczegóły, a po co ten komin i po co są te zbiorniki i co oni robią? Nie, nie wiem co to jest. Może to być fabryka produkująca miotacze promieni śmierci dla Niemiaszków. Albo coś zupełnie innego.
Niech każdy sobie sam odpowie co widzi.
Ostatnio zmieniony przez Żbik 2012-04-04, 09:19, w całości zmieniany 3 razy  

Szerszen 
VIP
Brick Warrior

Wpisy: 1785
Wysłany: 2012-04-02, 10:17   

Gdzieś trzeba napełniać butle do miotaczy płomieni... jak dla mnie - w sam raz. Fabryka ewidentnie fabryczna, tajna przez poufną i zbrojeniowa... śliczne. Może by się z jedna wieżyczka wartownicza przydała ale niekoniecznie.

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2012-04-02, 10:35   

Ależ się naczekałem na tę publikację. Jeszcze trochę i pobiłbyś rekord Diablo III.

Długo to oglądałem starając się dopatrzyć w tym sensu i logiki i ni cholery.
Ale właśnie o to chodzi, bo po tym poznaje się prawdziwego artystę, że nie daje łatwych i prostych odpowiedzi.
Zbudowane ładnie, dużo pomysłowych szczegółów i nikt nie wie o co chodzi, więc najdalej jutro będzie na wszystkich klockowych forach.

To będzie naprawdę zasłużone drugie miejsce w konkursie na MOC miesiąca.

Jetboy 

Wpisy: 1446
Wysłany: 2012-04-02, 10:40   

Kojazy mi sie z obozem kncentracyjnym.

@zgredek: Duke Nukem Forever bije Diablo 3 o parę lat.

Nexus 7
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-02, 10:48   

Calosc powoduje ze czuje sie skonsternowany i poruszony.

Momentami swietne a czasami tylko bardzo dobre. Jak juz przestane sie smiac drwiaco i poogladam dokladnie to napisze wiecej.

zgrredek 
Pan Narrans

Wysłany: 2012-04-02, 11:07   

Jetboy napisał/a:
Duke Nukem Forever
Nawet nie wiem co to jest i obawiam się, że nie chcę wiedzieć.

crises
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-02, 11:23   

zgrredek napisał/a:
Jetboy napisał/a:
Duke Nukem Forever

Gdyby nie fakt, że Havoc jest teraz mniej aktywny, to byłoby to Twoje ostatnie zdanie na tym forum i obawiam się, że w ogóle.

Cytat:
A potem już poszło jak zawsze. Do budynku dobudowałem drugi budynek, to, tamto i wyszło to co widać

Przez zazdrość o MOCu nie pisnę ani słowa. No chociaż byś udawał, że Ci to tak łatwo nie przychodzi. A w ogóle to strasznie nielogiczne, no i po co te zbiorniki? Wychodzę z sali.

A na poważnie, to drewniane brama i siatka są rewelacyjne, a całość wybitnie w Twoim stylu. Dźwig fajowy.

zgrredek 
Pan Narrans

Wysłany: 2012-04-02, 11:36   

crises napisał/a:
zgrredek napisał/a:
Jetboy napisał/a:
Duke Nukem Forever

Gdyby nie fakt, że Havoc jest teraz mniej aktywny, to byłoby to Twoje ostatnie zdanie na tym forum i obawiam się, że w ogóle.
A już wiem, to ten blondas co mu Havoc popiersie zrobił. Wtedy sprawdziłem co to ten Nukem, ale jak widać nie uznałem za wystarczająco ważne, żeby zapamiętać.

Szachistka 

Wpisy: 44
Wysłany: 2012-04-02, 11:49   

Ewidentnie przypomina jakąś fabrykę, która produkuje "tajne prze poufne, łamane przez nie wiem" produkty. Całość jest bardzo klimatyczna. Szczególnie podoba mi się ten czerwony budynek, który uważam za ceglany. Twoja praca jest pełna szczegółów i drobiazgów, które nadają jej właśnie taki, a nie inny charakter. Bardzo podobają mi się te skrzynie, których jest wszędzie pełno, niby drobiazg, prosta konstrukcja (mam oczywiście na myśli te skrzynie), a cieszy. :) Twoja praca ma nieodparty urok i zdjęcia ogląda się z przyjemnością. Gratuluję!

kris kelvin
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-02, 11:57   

Szerszen napisał/a:
Gdzieś trzeba napełniać butle do miotaczy płomieni... jak dla mnie - w sam raz. Fabryka ewidentnie fabryczna, tajna przez poufną i zbrojeniowa... śliczne. Może by się z jedna wieżyczka wartownicza przydała ale niekoniecznie.

No przydałoby się, ale wtedy byłoby tak samo jak z tym zamierzonym obozem jenieckim. Wyszłoby 20 płyt bazowych i byłoby po sprawie.

Szachistka napisał/a:
Ewidentnie przypomina jakąś fabrykę, która produkuje "tajne prze poufne, łamane przez nie wiem" produkty. Całość jest bardzo klimatyczna. Szczególnie podoba mi się ten czerwony budynek, który uważam za ceglany. Twoja praca jest pełna szczegółów i drobiazgów, które nadają jej właśnie taki, a nie inny charakter. Bardzo podobają mi się te skrzynie, których jest wszędzie pełno, niby drobiazg, prosta konstrukcja (mam oczywiście na myśli te skrzynie), a cieszy. :) Twoja praca ma nieodparty urok i zdjęcia ogląda się z przyjemnością. Gratuluję!

Uczcie się łajzy od kobiety jak należy robić wpisy pochwalne!!!

I przy okazji znalazłem:

Właśnie to chciałem zbudować, ale jakoś tak paskudnie wychodziło. Przerobiłem więc to po swojemu i tak się zaczęło.
Ostatnio zmieniony przez kris kelvin 2012-04-02, 12:01, w całości zmieniany 2 razy  

pit 
VIP

Wpisy: 624
Wysłany: 2012-04-02, 12:07   

Absurdalnie fantastyczne.
W zasadzie to brakuje tylko, żeby wrota do tego szarego budynku były uchylone i delikatnej sugestii, że pracują tam nad jakimś wunderwaffe.
Samo peryhelium najbardziej kojarzy mi się z tymi żółtymi rączkami kierowcy w ciężarówce. Intrygujące...

Edit. Czyli początkowo miał być western? :)
Ostatnio zmieniony przez pit 2012-04-02, 12:08, w całości zmieniany 1 raz  

zgrredek 
Pan Narrans

Wysłany: 2012-04-02, 12:19   

kris kelvin napisał/a:
Właśnie to chciałem zbudować
Ale to browar jest, a konkretnie to Dogfish Head Craft Brewery w Milton w stanie Delaware.

No to można uznać, że ta wunderwaffe to jakieś izotoniczne piwo o zadziwiających właściwościach bojowych.

Sorrow 
Adminus Emeritus

Wpisy: 630
Wysłany: 2012-04-02, 12:36   

crises napisał/a:
całość wybitnie w Twoim stylu

Dokładnie. Tzn. nie ma ludzików. Liiiiipa;P

kris kelvin
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-02, 13:45   

Sorrow napisał/a:
crises napisał/a:
całość wybitnie w Twoim stylu

Dokładnie. Tzn. nie ma ludzików. Liiiiipa;P

Można tylko zacytować nieśmiertelnego króla Juliana:
"Samice twojego pokroju.. w ogóle samice, czy ktoś je kiedyś zrozumie? (odbiega z płaczem)" :D

pit napisał/a:

Samo peryhelium najbardziej kojarzy mi się z tymi żółtymi rączkami kierowcy w ciężarówce. Intrygujące...

Przynajmniej jeden zwrócił uwagę na ten intrygujący fakt.
pit napisał/a:

Edit. Czyli początkowo miał być western? :)

Początkowo to miał być obóz jeniecki, dopiero potem western, a na końcu wyszła tajemnicza industrialna faszystowska struktura do warzenia "SS Übermensch Bier"

pit napisał/a:

W zasadzie to brakuje tylko, żeby wrota do tego szarego budynku były uchylone i delikatnej sugestii, że pracują tam nad jakimś wunderwaffe.

Tak miało być, ale tam w środku nic nie ma, musiałbym zrobić podłogę itp, a jedyne na co miałem od 3 miesięcy ochotę to rozebrać to.
Ostatnio zmieniony przez kris kelvin 2012-04-02, 13:57, w całości zmieniany 3 razy  

Sariel 
VIP
p.o. majstra

Wpisy: 4865
Wysłany: 2012-04-02, 13:55   

Gdybyś tylko ogrodził to też z czwartej strony, byłby wymarzony wybieg dla chomików.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu