4433 Dirt Bike Transporter

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

4433 Dirt Bike Transporter

#1 Post autor: blizzard »

Obrazek
Seria: City/Superpojazdy
Rok wydania: Grudzień 2011
Instrukcja: 2 zeszyciki (40 i 36 stron)
Pudełko: Duże i fajne! Przód,Tył,Bok
Cena: 79,99
Liczba klocków: 201
Ludziki:Dwóch ich jest!
Strony, gdzie można poczytać o 4433:
Lego.com
Lego Wikia
BrickSet
BrickLink
Na Lugnecie i Peeronie nie znalazłem.
Super Klocki:
Rama motocykla,Black Plate with clip on top,Balonowa opona 24x12,Obudowa motocykla,Światełko.
---------------------------------------
4433 zakupiłem w promocyjnej cenie 59.95 zł w Realu. Jego właściwa cena (o 20 zł więcej) wydaje mi się niestety przesadzona i odstraszająca - mimo, że zestaw bardzo mi się podobał w katalogu, nie zamierzałem go kupić, bo po prostu był za drogi. Jednak 60zł to już cena "OK" i warto.
4433 to jeden z Superpojazdów, obok Karetki, Śmieciarki, Ciężarówki i Autka z przyczepą kempingową. Już w tym miejscu wyrażę swoją opinię - jest dla mnie najfajniejszy z ww. zestawów.
---------------------------------------
Z otwartego pudełka wypadną nam 2 duże woreczki, a także 2 instrukcje i naklejki. Szkoda, że nie są one (naklejki) w którymś z woreczków - mimo, że moje były nienaruszone, nie każdy musi mieć tyle szczęścia.
Woreczek 1 zawiera w sobie:
Obrazek, i z klocuszków tych powstanie kierowca-mechanik wraz z fajnym jeepem.
Budowę auta zaczynamy od ramy:
ObrazekObrazekObrazek.
Pomarudzić można, że taki duży jeep jest sztywny (niektóre modele miały "zawieszenie" dzięki któremu mogły się gibać na boki)
Potem dochodzi szybka i zabudowa tyłu (ładnego z wyglądu, ale niestety źle rozplanowanego)
ObrazekObrazek.
Co z nim źle? Ano to, że przy zamkniętej klapie ludzikowi, który chciałby siedzieć sobie z tyłu, będzie podwiewać tyłek i nóżki:
Obrazek.
A wystarczyłby jeden płaski klocek..
Co więcej, pod pojęciem "źle rozplanowany" mam na myśli też problematykę wsadzenia ludka przez drzwiczki. No chyba, że ktoś lubi dachem...
Obrazek,
...a o motorze to już w ogóle musimy zapomnieć.
Obrazek
Ogólnie jednak, kierowca jest chyba zadowolony ze swojego szaro-czerwonego jeepa, który kusi niezłym wyglądem, dużą powierzchnią przeszklenia i fantastycznymi oponami balonowymi. Niestety, specyfika silnika pozostaje tajemnicą..
Obrazek.
Powyższe zdjęcie prezentuje to,co zbudować możemy z woreczkiem nr1, oraz części, które zostały.
---------------------------------------
Pora na woreczek drugi:
Obrazek, zawierający części przyczepy, motocykli oraz narzędzia.
Przyczepka powstaje bardzo szybko, a wraz z nią "bojki" z niebieskimi flagami:
ObrazekObrazek.
To co mnie urzekło, w trakcie jej budowania, to super szufladki, w których trzymać można narzędzia:
Obrazek, nigdy takich nie miałem, a teraz mam i są ekstra!
Minusem jest tutaj fakt, że do szufladek wejdą wszystkie narzędzia prócz tego do olejowania (jest za "grube").
Obrazek
Żółte "pudełko" z łapkami po boku to chwytaki na motory.
Obrazek.
A oto wszystko, co uzyskamy z klocków z woreczka nr 2:
Obrazek.
Obrazek
Bardzo przyjemne w tym zestawie są też motorki, składają się tak naprawdę z 6 części: koło przednie i tylne, rama i obudowa pomarańczowa bądź zielona, a także 2 "stojaczki" po bokach, które można obracać: albo patrzą pionową i działają jak stojak, albo patrzą poziomo i pozwalają motorkowi śmigać przed siebie.
Widzimy tutaj ciągły grymas pana w kasku, widać dalej wkurza go fakt, że ciężko jest usadowić cztery litery z tyłu jeepa.
Obrazek.
---------------------------------------
Filmik z budowy:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=s1HX2EVnPSU[/youtube]
---------------------------------------
4433 to bardzo fajny zestaw, który nie zawiódł moich oczekiwań, i który super prezentuje się na półce. Specjalnie dla niego zamierzam zakupić kilka deseczek i "wystrugać" mu mini akwarium z piaskiem i kaktusem w środku. Ba, fajny, dla mnie jest niemal...obłędny! Jak do tej pory, nie miałem ochoty budować jakiemukolwiek zestawowi miniołtarzyka.. Przemawia do mnie kolorystyka zestawu (mimo, że żałuję troszkę, że jeden z motorków jest zielony, a nie błękitny), i ogólne rozplanowanie (pomijając problematyczne miejsce siedzące dla pasażera w aucie). Miłym zaskoczeniem okazały się też szufladki z przyczepki, gdyż nie dopatrzyłem się ich w katalogu, składam zestaw, a tu proszę! Są. I bardzo dobrze :)
Zacząłem też troszkę kombinować z terenami nie-piaszczystymi-ale-trawiastymi:
ObrazekObrazekObrazek.
Polecam Wam ten zestaw, bo pomimo paru swoich wad, jest prawdziwie naprawdę fajowski i nie zawiedziecie się. Zwłaszcza że w okresie 22.03-29.03 jest o 20 zł tańszy, i to wszystko w Realu :)

Parę zdjęć w terenie:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 2012-03-25, 16:22 przez blizzard, łącznie zmieniany 9 razy.

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

Fajne zdjęcia w plenerze :) Znacznie bardziej mi się podobają niż takie sterylne robione w "studio".
Też się zastanawiałem nad tym zestawem, bo wydawał mi się najfajniejszy z dostępnych w tej promocji CITY, jednak w końcu się nie zdecydowałem, bo i tak już za dużo wydałem w tym roku.

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#3 Post autor: Belfast »

Ciekawy pomysł z plenerem, ale troszkę więcej ostrości i troszkę "podrasowania" by się niektórym przydało. Zestaw jest bawialny i sympatyczny, Eryk ostatnio sobie kupił (trochę dołożyłem mu do zakupu). Samochodzik cieszy także Maksa (1,5 roku ).
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

M-Tron
Posty: 29
Rejestracja: 2011-06-30, 21:44
Lokalizacja: Lublin

#4 Post autor: M-Tron »

Hm, o dziwo, ja też uległem urokowi tego zestawu i go nabyłem w promocyjnej cenie - pomimo, że jako konserwatywny'' systemowiec'' nie trawię tych nowych opływowych elementów. Jeep owszem, ma niedociągnięcia, ale przynajmniej nadrabia to wyglądem i kolorystyką, a wielki plus za motorki :)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#5 Post autor: glaz_pimpur »

Dodałbym do ciekawych części:
Obrazek czarne - 1szt
Obrazek czarne - 1szt
Obrazek czarne - 4szt.
Zwłaszcza to ostatnie mnie ciekawi jak będzie wyglądało nad oknami w domkach.
Edi:
Niby jest w ratuszu ale wolałbym sam sprawdzić.
Ostatnio zmieniony 2012-03-22, 21:11 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#6 Post autor: Innos »

Wielkie dzięki za recenzję, fajnie, że się z nią szybko uwinąłeś, dając tym samym szansę innym na lepsze przemyślenie zakupu i załapanie się na promocje w marketach. A że rozważam dwa spośród tegorocznych zestawów, to taka recka przyda się do wybrania jednego z nich - za tym zestawem przemawia aspekt wizualny, faktycznie, ta terenówka jest wyjątkowo udana. Konkurencją dla niej może być tylko wywrotka 4434 z dość ciekawymi nowymi elementami skrzyni, no i z taczką.
I faktycznie fajny pomysł z tymi zdjęciami w plenerze, szczególnie te w trawce, choć pewnie sprawia to większe problemy, niż studyjne fotografowanie. No ale jak się ma takie warunki, to w sumie szkoda nie skorzystać.
Z oceną modelu prawie się zgodzę - jest udany, cieszy oko, i jest to pozycja, której zakup warto rozważyć, ale nie jest moim zdaniem na tyle perfekcyjny, żeby go wyróżniać "wystawką". Zestawy City, jak udane by nie były, to jednak mało kiedy są na tyle efektowne, żeby mogły konkurować jako "eksponaty" z bardziej "wyrazistymi" seriami.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#7 Post autor: GrublukTheGrim »

Ciekawy zestaw i skusiłbym się na niego, gdybym nie musiał odkładać na letnie premiery Lego SW i LOTR. Z tej podserii mam już śmieciarkę i karetkę, więc na razie mi wystarczy.
Ten drugi ludzik w kasku z okularami wygląda głupio. Sprawdza się dobrze tylko w czapeczce. Powinni zastosować inną główkę tej minifigurki.
Dzieki za recenzję zestawu. :-)

Krawi

#8 Post autor: Krawi »

Bardzo fajny zestaw, kupiłbym dla auta :) Co do siedzenia z tyłu - wystarczy lekka modyfikacja..może też uda mi się trafić na jakąś promocję w markecie :) Przypomina mi 6644, który posiadam.
Załączniki
rebel66441.jpg
Ostatnio zmieniony 2012-03-23, 00:20 przez Krawi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#9 Post autor: Innos »

Krawi pisze:Przypomina mi 6644, który posiadam.
Faktycznie! Mi chyba podświadomie też tak się te zestawy skojarzyły, i być może dlatego właśnie 4433 pozytywnie zwrócił moją uwagę wśród tegorocznych samochodów City. 6644 to był jeden z pierwszych zestawów serii Town, jakie w dzieciństwie dostałem, zresztą bardzo udany zestaw, jak na tamte lata, dobrze wspominam, nadal posiadam.

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#10 Post autor: SMIGOL »

blizzard pisze:Co z nim źle? Ano to, że przy zamkniętej klapie ludzikowi, który chciałby siedzieć sobie z tyłu, będzie podwiewać tyłek i nóżk
Fakt, sam "stwórca" nie dba o zdrowie swoich minifigów.
Jeżeli chodzi o zestaw to dziś go kupiłem, w 20 minut złożyłem i bardzo mi się podoba. Szczególnie żółte płaskie światełko (byłem nim bardzo pozytywnie zaskoczony) i skrócone nadkole.
Na minus: szpara przy tylnej klapie (ale to już rozwiązałem pinami i serkami) i tylne światła umieszczone bardzo wysoko ( wyrzuciłem dolne bricki 1x1 i włożyłem tam swoje światła)
Niemniej jednak zestaw jest bardzo fajny. I to pierwszy, po który sięgnąłem...

Drugi to auto z przyczepą kempingową (potrzebowałem z niego 2 klocki) i jestem nim także bardzo pozytywnie zaskoczony.

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#11 Post autor: Darkelmo »

Zestaw bardzo fajny i czekałem na jego recenzję, gdyż wahałem się co do zakupu. Bardzo pomogłeś mi podjąć decyzję i nie wiem czy to prezentacją zestawu czy sesią w plenerze - dziękuję
Bardzo fajna recenzja

nostaf
Posty: 23
Rejestracja: 2011-10-14, 20:09
Lokalizacja: Szczytno

#12 Post autor: nostaf »

Własnie ostatnio zastanawiałem się nad zakupem i ostatecznie wziąłem wywrotkę i śmieciarkę, ale coś mi się zdaje, że po twojej recenzji skuszę się i na ten zestaw :) Dzięki za recenzję.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#13 Post autor: blizzard »

Cieszę się, że moja recenzja skłoniła niektórych do zakupu :)
Mam 4433 już kilka dni, i wciąż odkrywam jaki jest fajny, zwłaszcza w "terenie", gdzie przyjemnie układa się do zdjęć :)
Planuję nawet zakupy zestawów stricte terenowych, potem dokupię sobie wybiórczo części i zrobię jakąś górzystą makietę, będzie super ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#14 Post autor: 3dom »

Zestaw nie jest zły ale w moim rankingu tegorocznego CITY jest za wywrotką i śmieciarką. Trochę bardziej od niego podoba mi się SUV z zestawu 7635 i to pomimo mniejszych kół i braku otwieranej klapy z tyłu. Na duży plus zasługuje kolorystyka i cała masa różnych detali - np. koło zapasowe na dachu, relingi czy wspomniana już klapa.

Fajne zdjęcia w plenerze :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#15 Post autor: blizzard »

3dom pisze:Trochę bardziej od niego podoba mi się SUV z zestawu 7635
Szukałem tego zestawu na allegro, był jeden (lub jest nadal) za 49,99 (lub kwota zbliżona) ale z zastrzeżeniem, że są rysy na dachu i masce, po mailu z zapytaniem dostałem zdjęcie, i rysy są przepaskudne ;(

ODPOWIEDZ