[MOC] Man Tga

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

[MOC] Man Tga

#1 Post autor: Greg »

Witam Świątecznie!

Przedstawiam wywrotkę na podwoziu Man Tga.
Obrazek

Obrazek


Dane techniczne
Wymiary:
Długość: 38 studów
Szerokość: 14 studów (bez lusterek)
Waga: 1,1 kg


Działanie
Przednia oś skrętna
Zawieszenie oś tylna (wahacz)
Podnoszona skrzynia ładunkowa (siłownik śrubowy napędzany przez PF Medium)

Opony wskazywałyby że to ciężarówka z napędem na wszystkie koła :). Model miał łączyć ze sobą cechy charakterystyczne zarówno dla Model Team jak również Technic, nie do końca zadowalająca estetyka sprawia że znalazł się jednak w dziale Technic.

Galeria BS


Film
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZF94DBEQiQo[/youtube]


Zapraszam do komentowania
Ostatnio zmieniony 2012-04-08, 21:28 przez Greg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#2 Post autor: eric trax »

Świetny model. Bardzo mi się podoba, że zadbałeś o szczegóły i detale. Sprawia to, że nie trudno się domyślić co to za auto. Przyczepiłbym się natomiast do 2 rzeczy:

- za duża redukcja mechanizmu skrętu. Jeśli to model sterowany lampką na dachu to powinien nie mieć redukcji a u ciebie jest chyba 1:1,66 albo 1:3.
- dolna linia przedniej szyby jest o stud za wysoko. zaburza to proporcje kabiny która wygląda na strasznie wysoką i pancerną. Obniżenie tej linii spowodowało by złudzenie że kabina jest delikatniejsza a szyba większa co z pewnością wyszłoby na plus.

to tyle :)
Ostatnio zmieniony 2012-04-15, 21:04 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Jetboy

#3 Post autor: Jetboy »

Świetny model, prawie zupełnie nie widać studów. I zmieścić mechanikę w tej skali pewnie nie było łatwo.

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#4 Post autor: tybort »

Bardzo dobry model. Jest świetnie odwzorowany i spodobał mi się od pierwszego zdjęcia :) Zgodzę się jednak z erikiem, że pokrętło od skrętu ma o wiele za dużą redukcję.

Mrutek

#5 Post autor: Mrutek »

Bardzo ładna - bardziej jak Model Team. Jeszcze tylko 2 silniki, wieża i zacznie jeździć ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

Bardzo solidny, estetycznie wykonany model. Duża w tym zasługa naklejek ale nawet bez nich od razu widać na jakim aucie się wzorowałeś. Szkoda, że nie pokusiłeś się o zmotoryzowanie go bo w tej skali raczej nie byłby to problem.

Z minusów szukanych trochę na siłę nie podobają mi się te szczeliny z przodu. Jakbyś te łuki z biało-czerwonymi paskami przesunął pół płytki w górę to pod nimi powinien się zmieścić kafelek. Zmieniłbym tez kafla 8x16 na pace na czerwonego, jest dostępny na BL nawet w Polsce w rozsądnej cenie. Ale to tylko drobiazgi ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#7 Post autor: Bartex0805 »

Twoja praca bardzo podobna jest do mojej, tyle, że ja bardziej poszedłem w dział model team.
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=9642&highlight=man+tga

Podoba mi się że zmotoryzowałeś twojego Mana, osobiście żałuję że w czasie kiedy robiłem swoją wywrotkę nie było takiego czegoś jak siłownik śrubowy. Wydaje się, że twój model przedstawi pewien kompromis między skalą a mechaniką, bo jednak można się lepiej takim sprzętem pobawić.

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

Man Tga

#8 Post autor: Greg »

Dzięki za komentarze :)

Nietrudno zgodzić się z Waszymi uwagami.

-Skręt, tutaj nie pamiętam już nawet jakie włożyłem przełożenie bo od jako takiego zmontowania podwozia do stanu końcowego minęły całe wieki :)
-Kabina tu również zgodzę się, że dolna linia szyby jest nieco za wysoko. Miałem takie odczucie ale nie chciałem jej jeszcze raz przebudowywać.

Uwagi związane z estetyką jak również zmotoryzowaniem modelu są dla mnie cenne, tym bardziej że mam w planach budowę drugiego Mana tym razem w wersji rajdowej, wtedy bez problemu na pace zmieszczę silniki i batery box.
Ostatnio zmieniony 2012-04-12, 14:10 przez Greg, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ