[MOC] PZL.48 Lampart

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#31 Post autor: V1 »

Swietny samolot. Bardzo ładnie oddałeś przeróżne charakterystyczne krzywizny , szczególnie obrys i profil płata.
Wydaje mi się, że już się wpisywałem tutaj, ale nie jestem pewien.

W każdym razie podziwiam. Model z wyższej półki.
\/1 ______________

kris kelvin

#32 Post autor: kris kelvin »

V1 pisze:Swietny samolot. Bardzo ładnie oddałeś przeróżne charakterystyczne krzywizny , szczególnie obrys i profil płata.
Wydaje mi się, że już się wpisywałem tutaj, ale nie jestem pewien.

W każdym razie podziwiam. Model z wyższej półki.
Owszem. Wpisywałeś się tu. Ja zresztą też. Ale jakbym zapomniał to mi przypomnij.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#33 Post autor: Jerac »

Chyba się jednak dam przekonać że skrzydła lepiej jest budować jak bozia kazała, znaczy się studami do góry. Podejrzewam że od spodu jest paskudnie ale kogo to obchodzi? Od góry jest bosko.

Podoba mi się absolutna prostota tego modelu. Prosto, efektywnie i efektownie. Jak trzeba. A przy okazji - dlaczego szachownica jest niesymetrycznie namalowana?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#34 Post autor: 3dom »

Jerac pisze:A przy okazji - dlaczego szachownica jest niesymetrycznie namalowana?
Gdzieś w tym temacie było, że ma to utrudniać trafienie w kadłub.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Mrutek

#35 Post autor: Mrutek »

Jerac pisze:Chyba się jednak dam przekonać że skrzydła lepiej jest budować jak bozia kazała, znaczy się studami do góry. Podejrzewam że od spodu jest paskudnie ale kogo to obchodzi? Od góry jest bosko.

Podoba mi się absolutna prostota tego modelu. Prosto, efektywnie i efektownie. Jak trzeba. A przy okazji - dlaczego szachownica jest niesymetrycznie namalowana?
Od spodu wygląda tak bardzo paskudnie jak tylko może wyglądać od spodu płytka - czekam, aż Lego wprowadzi płytki ze studami z obu stron ;)
Są co prawda ludziki, które budują w ten sposób z obu stron, ale wygląda to fajnie tylko w przypadku "dziwnych" statków kosmicznych. Zwykły samolot musiałby mieć rozpiętość co najmniej 1m aby wyglądało to jako tako też od spodu. Klocki w Bopie zamówiłem - zobaczymy.
Ale rzeczywiście skrzydła budowane snotem wyglądają od spodu lepiej i dodatkowo jest je łatwiej budować (moim zdaniem), ale ja chciałem właśnie tak i już.
Niesymetrycznie umieszczone szachownice miały utrudniać trafienie, ale chyba nie utrudniały, bo zrezygnowano z tego.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#36 Post autor: Jerac »

Tyle że skrzydła budowane snotem zawsze mają prostokątny przekrój i zawsze wyglądają grubo.

X-Winga na przykład zawsze chciałem zrobić, tylko że mnie te nieszczęsne skrzydła powstrzymują...
A przecież jak zrobię z płytek, to na górze będa study i znowu lipa.

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#37 Post autor: GabryS »

Można by użyć tych klocków i puścić skrzydła pod kątem względem linii kadłuba.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Mrutek

#38 Post autor: Mrutek »

GabryS pisze:Można by użyć tych klocków i puścić skrzydła pod kątem względem linii kadłuba.
Masz rację - ubiegłeś mnie. Niestety to się sprawdza do pewnego momentu - potem zaczyna się kombinowanie, że szkoda gadać.
A Jerac jest perfekcjonistą, byle czym się nie zadowoli.
Jerac pisze:Tyle że skrzydła budowane snotem zawsze mają prostokątny przekrój i zawsze wyglądają grubo..
Przecież są cieńsze od 3x płytka. Nie przesadzaj.
Ostatnio zmieniony 2012-04-16, 21:37 przez Mrutek, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ