Od czego zacząć z Technic?

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#16 Post autor: Filus »

Szerszen pisze:Właśnie się zastanawiam Jetboyu czy nie zrobić tego inaczej - na zasadzie tego "czteropaku" a silniczków i IR dokupienia osobno albo - jeśli Technic "chwyci" mnie i syna za serce, to uskładania na ten komplet, któy wymieniłeś w pierwszym poście - jednak do wyścigów dwa są potrzebne.
Pozwolę się wtrącić. Wiele zależy od tego, czy masz już jakieś zestawy z kołami z mocowaniem na axla (czyli na te krzyżowe ośki). Jeżeli nie, a podoba Ci się pomysł z wyścigami, to kupowanie czteropaka mija się z celem. W tym zbiorze jest tylko jeden model z sensownymi kołami (z 8069). Na tej podstawie ciężko będzie zbudować autka do wyścigów. Faktem jest, że 8043 to raczej zakup do zadeklarowanych Technicowców, ale zdecydowanie bardziej opłacalny (najlepszy stosunek ceny, do ilości PFów (pomijając już sporą ilość innych części)). Dlatego jeżeli chcesz się bawić w wyścigi, wybierz coś innego (np. 8043 + luzem dokupić 8 kół średniej wielkości). Jeżeli chcesz się natomiast bawić w składanie modeli, to czteropak nie będzie głupim wyborem.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#17 Post autor: Szerszen »

Dzięki Filuś za zwrócenie uwagi i na ten aspekt... na razie mały jest zadeklarowanym ninajgowcem... ale spróbuję chyba przemycić najpierw jakiś mały technics... bo już dziś poważną dyskusję o samochodach LEGO i robotach odbyliśmy (tak tak... z czasem mam nadzieję na mindstorma dla małego, ale może już będzie to nowy zestaw...)

Na dzień dzisiejszy muszę obfotografować dzisiejszego MOC'a - tym razem był to robot... ;-) ale to w następnym odcinku.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Jetboy

#18 Post autor: Jetboy »

Szerszen pisze:Dzięki Filuś za zwrócenie uwagi i na ten aspekt... na razie mały jest zadeklarowanym ninajgowcem... ale spróbuję chyba przemycić najpierw jakiś mały technics...
W zestawach Ninjago jest całkiem sporo technicowych klocków. O taki choćby czaszkowóz ma bardzo fajne koła i zawieszenie. Również w zestawach creator - które na tym etapie bardziej chyba pasuja jest sporo technicowych klocków - jestem zachwycony terenówką z quadem 5893. Czasem trafia się w promocji za 200-220 zł - wtedy zdecydowanie warto brać!

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#19 Post autor: Szerszen »

Na razie mamy motor Kaja... 9441 i świątynię Venomari 9440 z nowej serii - też własnie zwróciłem uwagę, że trochę "technicsowy"... ale że z technicsa lajkonik jestem to nie wiem jak bardzo.

Ja pomyślałem o "mini pomocy drogowej" - 9390 ... - jako takim "entry" dla młodego.
Ostatnio zmieniony 2012-04-14, 15:44 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#20 Post autor: ontek »

Ja na start po bardzo długiej przerwie (pierwsze spotkanie z liftramami) wybrałem 8258, dałem za niego okazyjnie około 450 zł ale za to: 8 kółek, prawie 2000 części pomimo tego że 1/3 to piny różnej maści. Jakbyś go w takiej cenie dopadł to się nie zastanawiaj
Dzięki wszystkim za oddane głosy!
Już niedługo nowy moc

Yeti
Posty: 95
Rejestracja: 2011-07-05, 23:21
Lokalizacja: Malbork, Mikoszewo

#21 Post autor: Yeti »

Czy to jest dobra cena?

Ja na początku miałem tylko 8459 i nadal mi wystarcza, chociaż doszło parę zestawów.
Ostatnio zmieniony 2012-04-15, 19:16 przez Yeti, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ