[MOC] Słup trakcyjny

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
macaron
Posty: 87
Rejestracja: 2012-04-07, 11:52
Lokalizacja: Banino
brickshelf: macaron

 

#16 Post autor: macaron »

Ok, dzięki za info ;) Sądziłem, że różnią się "niebieskością" jak nazwa wskazuje, ale nigdy nie porównywałem obok siebie ;)
Aktualne projekty LEGO: tramwaj i infrastruktura (zawieszone)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#17 Post autor: M_longer »

macaron pisze:Ok, dzięki za info ;) Sądziłem, że różnią się "niebieskością" jak nazwa wskazuje, ale nigdy nie porównywałem obok siebie ;)
Bo się różnią.
Nie wiem tylko dlaczego korzystasz z dwóch różnych nazw dla tego samego koloru. Weź zostań przy oznaczeniach bricklinkowych, czyli Dark Gray/Light Gray (stary ciemny/stary jasny szary) i Dark Bluish Gray/Light Bluish Gray (nowy ciemny/nowy jasny szary).

Awatar użytkownika
macaron
Posty: 87
Rejestracja: 2012-04-07, 11:52
Lokalizacja: Banino
brickshelf: macaron

 

#18 Post autor: macaron »

M_longer pisze:Nie wiem tylko dlaczego korzystasz z dwóch różnych nazw dla tego samego koloru.
Bo się dopiero uczę kolorów LEGO ;)
Aktualne projekty LEGO: tramwaj i infrastruktura (zawieszone)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#19 Post autor: legosamigos »

macaron pisze:Żeby nie rozpoczynać nowego tematu, dopiszę info tutaj.
Byłem dziś w zajezdni. Spędziłem 3h w/wokół Pesy i mam nadzieję, że mam już wszystkie potrzebne wymiary, fotki, szkice, by ruszyć z moim projektem dalej ;) Na sam koniec, kierownik jeszcze mi pozwolił wskoczyć pod tramwaj (spokojnie, był na kanale :p ) i wiem też jak wygląda od dołu. Teraz pora doprecyzować szkice, wymiary i można działać z budową! :)
Wziąłem też ze sobą klocki, których używam do tej pory (tile) i porównywałem kolory. Idealnie pasuje tan i red do karoserii, na podłogę dk stone albo może dark bluish gray, a reszta plastików w light/old gray :)
Że tak powiem, jestem podekscytowany :D Potrzeba tylko sponsorów na zakup klocków :D
Dodam jeszcze, że aktualna moja dokumentacja (szkice, rysunki, broszury, zdjęcia, notatki, wymiary, teksty, dane techniczne) zajmuje około 70 kartek A4, masa zdjęć na kompie (kilka GB :p ) i dużo pomysłów w głowie ;)
Witam serdecznie!

Powiem szczerze, że podjąłeś się naprawdę trudnego przedsięwzięcia. Jestem pełen podziwu, że robisz te wszystkie szkice, obliczenia, notatki itp. aby to wszystko przenieść w świat realny w postaci klocków Lego. Już sam ten kawałek tramwaju, co przyniosłeś na "00453005_0000002owe" spotkanie dało do myslenia, jak starannie się do tego przedsięwzięcia przygotowujesz i jak to sobie wyobrażasz. Oczywiście potrzeba jeszcze na to duuuuuużo czasu (a jak mówią czas to pieniądz), ale mam nadzieję, że kiedyś "popłynie" prąd przez przewody słupa trakcyjnego i uruchomisz swój tramwaj. Piszesz, że widziałeś Pesę również od dołu, także pewnie następne szkice, rysunki, obliczenia samego podwozia. Nie mniej jednak 3mam kciuki.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ