STAR 266 niemoc MOCa

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Darek Mróz
VIP
Posty: 213
Rejestracja: 2004-06-02, 14:12
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: sasik

 

STAR 266 niemoc MOCa

#1 Post autor: Darek Mróz »

:) Z głębokim żalem zawiadamiam, że w dniu wczorajszym ok. godz.20:00 mój od niedawna wznowiony i aktualizowany model Stara 266 uległ poważnemu wypadkowi, uniemożliwiając tym samym jego prezentację. Model spadł z wysokości ok. 3m, tuż przed sesją zdjęciową, do fotografownia pozostawiając jedynie szczątki porozrzucane po poodłodze. :)
Wiem, że powinny się tu pojawiać raczej informacje o zbudowanych modelach, ale sądzę, że każdy ma w swoim dorobku takie przypadki, kiedy kawał pracy w ułamku sekundy zmienia się w stertę kolorowego plastiku. I coś trzeba z tym zrobić...:)
LEg GOdt Darek Mróz

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#2 Post autor: TiTo & Anakin »

No cóż, zostaje Ci tylko odbudowa ;]:)

Awatar użytkownika
Duke
Posty: 247
Rejestracja: 2005-11-17, 18:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: duku

 

#3 Post autor: Duke »

3 metry? to co tyz nim zrobiłeś? Powiesiłeś na lampie? :?

Awatar użytkownika
Darek Mróz
VIP
Posty: 213
Rejestracja: 2004-06-02, 14:12
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: sasik

 

#4 Post autor: Darek Mróz »

Żona mnie z klockami na antresolę wyrzuciła :), do sufitu mam 3,80m :), a model stał przez chwilę na poręczy antresoli...
LEg GOdt Darek Mróz

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#5 Post autor: Maciej Drwięga »

Darku :)
Nie załamuj rąk. Dzień przed oficjalną premierą mojego K100 pojechałem z nim poza Warszawę. Jako że model transportowany jest w częściach, zacząłem go składać na dachu meganki, który do płaskich nie należy. Chwila nieuwagi, sięgałem po klocka, puściłem model i tylko widziałem jak pięknie frunie do przydrożnej fosy w gęstą trawę (na szczęście kabiny jeszcze nie założyłem... bo gdyby i ona się rozwaliła, chyba bym go nie odbudowywał). To co po nim zostało przypominało ślad po katastrofie lotniczej - duża wbita w trawę kupa klocków, większość szczepiona w grupach po 3 - 4 elementy, sterczące elementy ramy i pojedyncze elementy w promieniu 2 metrów. Kilku klocków nidgy już nie odnalazłem (jak dwie srebrne rurki z wydechów), choć specjalnie po nie jechałem dwa razy a łączny czas poszukiwań to jakieś 4 godziny :)

20 godzin poźniej zrobiłem 160 zdjęć odbudowanej konstrukcji (składanie do kupy zajęło mi 3 godziny, powiedziałem że nie zasnę ale go odbuduję :) ). 3mam kciuki za odbudowę Stara - WARTO :)

Dziewczyna zza pleców mi podpowiada, żebyś w ramach odwetu nie zrzucał z antresoli Małżonki :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#6 Post autor: TT »

Nie miałem jeszcze takiej przygody. Zdaża mi się np. zaliczyć "dzwona" - np. supercare.
Konstrukcje model team mają to do siebie, że nie są tak wytrzymałe - w porównaniu z technic.

Darku mimo wszystko odbuduj tego MOCa i to jak najprędzej - puki pamiętasz, jak był zbudowany. Czekam na galeria... w całości :wink:
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: STAR 266 niemoc MOCa

#7 Post autor: dmac »

Darek Mróz pisze::) Z głębokim żalem zawiadamiam
Spróbujmy znaleźć pozytywną stronę tego nieszczęścia - zwolniło Ci się trochę fajnych części. Może zobaczymy całkiem nowego MOCa Twojego autorstwa? :)

A parę dni temu twardego lądowania omal nie zaliczył mój 8366. Zabierając model na strych przykazałem mojemu czterolatkowi, żeby nie ruszał sterownika. I co zrobił mój syn, gdy tylko dotarłem na górę, postawiłem model na biurku i odwróciłem się? Oczywiście dał całą naprzód! Złapałem samochód w locie; tylko dlatego nie zostałem dzieciobójcą. A swoją drogą, silny nadajnik RC :)

Edit:
Reakcja mojej żony: "O matko, ale chyba nie zniszczył podłogi?"
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#8 Post autor: TT »

Ja mam tragedie - głównie wiosną i latem, kiedy to ma się otwarte okno stale. http://www.brickshelf.com/gallery/TT/Ab ... ace/09.jpg Wiatr dostaje się za pudło 8366 (patrz zdjęcie), a potem efekt domina...
Ma się wrażenie, że jest trzęsienie ziemi.
No, ale nie odkłada mi się grubsza warstwa kurzu przynajmniej :wink:


ps. Dmac ja jestem za montowaniem AIR BAGa w samochodach LEGO - od strony podwozia :wink:
Ostatnio zmieniony 2006-01-12, 21:37 przez TT, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Tomek

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#9 Post autor: TiTo & Anakin »

Nam raczej sie nie zdarzyło... chociaż nie zdarzyło. Jak mielismy jeszcze bude w petku mniejszą to jak wracałem z sesji zdjęciowej zaszybko wszedłem w zakret i kabina buch na podłoge :) no ale szybko złozyłem i nawet części zostały :D

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#10 Post autor: Bricksley »

Mnie się to zdarzało tylko w małych MOCach. Trzymam kciuki, abyś jak najpredzej go odbudował.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
benny80
Posty: 162
Rejestracja: 2004-06-28, 10:13
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: benny80
Kontakt:

 

#11 Post autor: benny80 »

A u mnie poleciał Tower Crane:

tyrpnął go pies, który zerwał się na dźwięk dzwonka drzwi wejściowych - to był widok.. jak na Discovery Channel: zachwiał się i majestatycznie, w wielkiej ciszy, obalił prosto na pysk.. już z wielkim hukiem :lol: Fotki "po" nawet są jeszcze u mnie na bricku, he, he :-D

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=937941 / http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=937942

Pozdrawiam i cierpliwości przy odbudowie, Darku! B. 8)

Awatar użytkownika
Aurimax
VIP
Posty: 255
Rejestracja: 2005-02-14, 21:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Aurimax
Kontakt:

 

#12 Post autor: Aurimax »

Wyrazy współczucia dla Wszystkich poszkodowanych .

Póki co nie miałem takich akcji , ale zobaczymy co przyniesą przyszłość i dzieci .

benny80 pisze:Fotki "po" nawet są jeszcze u mnie na bricku, he, he

Musiało go boleć !


Nie łamcie się ;)

Awatar użytkownika
benny80
Posty: 162
Rejestracja: 2004-06-28, 10:13
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: benny80
Kontakt:

 

#13 Post autor: benny80 »

Aurimax pisze:Nie łamcie się ;)
Jednak poszly - 4 sztuki Brick 1x16 with holes złamane. Ale.. ofiary muszą być :lol:

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 64
Rejestracja: 2005-10-16, 17:19
Lokalizacja: Opole
brickshelf: tomke92

 

#14 Post autor: Tomek »

A pies miał karę? Żyje? :)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#15 Post autor: Bricksley »

Darek: jak tam odbudowa?
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ