[MOC] BTR-50

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

[MOC] BTR-50

#1 Post autor: GabryS »

Witam!
Kontynuuję tematykę Konfliktu Wietnamskiego.
Dziś chciałbym przedstawić model pływającego transportera opancerzonego: BTR-50p (otwarty przedział transportowy, który charakteryzuje tą wersję) w oznaczeniach Armii Północnego Wietnamu.

Obrazek
Również tym razem model ostatecznie wylądował na winietce.

Obrazek
Model z powodzeniem mieści 6 ludzików (7, może nawet 8, jeśli odczepić by ręce).
Obrazek
Model jak zwykle, zbudowałem w pobliżu skali 1:40 i naprawdę wielką przyjemność sprawiało mi kombinowanie z tymi wszystkimi skosami i odpowiednimi kątami.

Zdjęcia można znaleźć na flickr.

Pozdrawiam i liczę na komentarze.
Ostatnio zmieniony 2012-05-09, 22:45 przez GabryS, łącznie zmieniany 1 raz.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Bardzo ładnie wymodelowany pojazd.
Musiałeś mieć sporo kombinowania z tymi wszystkimi kątami. Fajnie, że boczne ścianki wieży też się zwężają.
Czyżbyś miał ochotę zrobić wkrótce makietę jakiejś bitwy z tamtej wojny?

Nie widziałem, żeby w taki dziwny sposób wieszano na pojazdach łańcuchy. Jeśli znalazłeś na to zdjęcia, to OK - sam chętnie zobaczę, ale wygląda to mało realistycznie.
Gąsieniczki mu się trochę z przodu rozjeżdżają na boki.
I nie wiem, czy nie lepiej by wyglądały antenki z cięgien. Byłyby cieńsze, delikatniejsze.

Świetnie dobrałeś żółtków.
Przydałyby się jeszcze zdjęcia z poziomu małego człowieczka.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#3 Post autor: PatrykZ »

Ależ to zgrabny pojazd. Z jaką dokładnością oddany kształt wieży. Świetnie wyglądają napakowane weń ludziki - tworzą zwartą masę. W końcu liczyło się by pomieścić w pojeździe jak najwięcej żołnierzy. Rzeczywiście mordki ludków znakomite, a o proporcjach Twoich pojazdów już pisałem, więc nie będę się powtarzał. Za V1 zachęcę do jakiejś większej dioramy z tego okresu. A może ktoś zechciałby z Tobą ją zrobić na bieżącą wystawę? :-)

Mrutek

#4 Post autor: Mrutek »

Podobny bez dwóch zdań.
Żółtki ze swoimi mangowymi slipkami wymiatają. Jestem fanem.
Musisz jednak zainwestować w klocki w jednym kolorze koniecznie - taka wielobarwność psuje tutaj efekt.
Może też w naklejki na wizjery - są charakterystyczne, ale to opcjonalnie.
Wykorzystałeś te same koła co w T-55, a to zupełnie inna wielkość. Myślę, że dyski 2x2, koniecznie w DBG będą OK. Nie są drogie. Kiedyś miałem pomysł jak je zrobić z bandażami, ale go jeszcze nie sprawdziłem.
Czuję niedosyt - idea, wykonanie genialne, a brak kilku klocków osłabia efekt.

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#5 Post autor: GabryS »

Dzięki za wszystkie komentarze. Cieszę się, że się podoba.
V1, Kombinowania trochę było, ale to jest to, co uwielbiam w budowaniu.
Co do łańcuchów, to możesz mieć rację - dodałem je zamiast liny - mam tylko tą krótką, z przodu i jedną zieloną, która ma gdzieś z 30cm.
Że kółka się rozjeżdżają zobaczyłem dopiero na zdjęciach, ale i tak raczej nie mam jak to poprawić - gąsienice są trochę za bardzo naciągnięte, a z kolei po dodaniu kolejnego technic linka byłyby za luźne.
Całkiem możliwe, że cięgna lepiej sprawiłyby się jako antenki, ale nie mam ich więcej, więc nie sprawdzę.

V1, PatrykZ, Co do makiety, to tak, chętnie bym ją zrobił, ale już na pewno nie na tegoroczną wystawę.

Mrutek, Wielobarwność wynika głównie z trudnej dostępności round tile 2x2 w DBG, oraz faktu, że ta mała z12 nie występuje w DBG w ogóle. Nie umiem niestety malować jak Misterzumbi.
Naklejki na wizjery mogę zrobić - sam nie wiem, czemu na to nie wpadłem.
Co do kół, to niezupełnie tak. W T-55 nałożyłem na nie oponki, co zwiększyło ich średnicę. Jest w miarę dobrze.

Jeszcze raz wielkie dzięki.
Ostatnio zmieniony 2012-05-10, 10:13 przez GabryS, łącznie zmieniany 1 raz.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Mrutek

#6 Post autor: Mrutek »

GabryS pisze: Wielobarwność wynika głównie z trudnej dostępności round tile 2x2 w DBG,


Co do kół, to niezupełnie tak. W T-55 nałożyłem na nie oponki, co zwiększyło ich średnicę. Jest w miarę dobrze.Jeszcze raz wielkie dzięki.
no, no - są w każdym złomku.
Tobie wystarczy jeden, baniak z tyłu mógłby być czarny - wyglądałby poważnej,
zębatki można zignorować - prawie ich nie widać.
BTR, BWP. SU-76 to podobne rozwiązanie, podobne koła, T-34, T-55 itp to coś zupełnie innego.
Czepiam się bo wóz mi się podoba, a nie lubię jak coś takiego jest niedopracowane, a wiem, że łatwo można to poprawić.
Dobra, olać koła, ale chociaż przód.

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#7 Post autor: GabryS »

Dobra, przód poprawię - może od jakiegoś Niemca kupię kilka. A czarny baniak wypróbuję.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

ODPOWIEDZ