[MOC] Antige-V

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] Antige-V

#1 Post autor: Jerac »

Jakoś tak mnie naszło. W marcu, tyle że budowałem toto dosłownie w tempie paru klocków dziennie. Miało być na kołach i miało być starym mercedesem, ale odechciało mi się myśleć jak zrobiłem ten nos i drzwi.

Jedyne co tam warte uwagi to chyba drzwi które się bardzo ładnie otwierają i zamykają, i są zrobione z drzwi... ale nie całkiem tak jak to się z reguły robi ;]

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-05-19, 18:34 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Pracka fajna, ale....
Jerac pisze: Miało być na kołach i miało być starym mercedesem
jako zapalony, podpalony, nadpalony i przypalony fan mercedesów, nie mogę Ci tego wybaczyć ;x

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

Miałem problem z atrapą chłodnicy, przednimi błotnikami i tym że musiałbym chromować pełno klocków. Odechciało mi się. ;p

StuckSpider74
Posty: 35
Rejestracja: 2012-03-13, 19:24
Lokalizacja: Łódź

#4 Post autor: StuckSpider74 »

Super!!! Bardzo innowacyjny patent na otwieranie drzwi (nigdy czegoś takiego nie widziałem) i zmyślne zastosowanie wężyków do nadania kształtu grillowi i wlotom powietrza w silnikach. W ogóle bardzo klimatyczny MOC. Gratuluję.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#5 Post autor: Bobofrutx »

Zwężająca się maska jest genialna, no a całość bardzo fajnie się prezentuje. Tylko serki trans-clear na zadku jakoś mi nie pasują :P
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#6 Post autor: Piterko »

Genialny, powalający, absolutnie przemyślana konstrukcja. Elegancka linia, doskonała paleta kolorów, moc robiony z sercem.
Chcę taki jeden. Albo ze dwa.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#7 Post autor: blizzard »

Ooo już wiem!
Piąty element! Z tym mi się to kojarzy :P

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#8 Post autor: Sariel »

Piękny, a pomysł na pozbycie się kół wyszedł świetnie.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#9 Post autor: dmac »

Kapitalny.
Czy mi się zdaje, czy wszyscy Kenworthowco-Peterbiltowcy jeszcze nie wpadli na ten sposób zwężania maski? Już widzę tę falę naśladowców. Świetny patent.
Te Technicowe panele z przodu nie są złe, ale odrobineczkę nie pasują stylistycznie; chyba jeszcze lepszy efekt osiągnąłbyś szalejąc tam z jakimś innowacyjnym greeblingiem. Poza tym, chyba trafiłby mnie szlag, gdybym fruwając czymś takim musiał się gapić na sterczącą na masce antenkę.
Ale i tak cudo, panie, cudo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#10 Post autor: Jerac »

Dzięki wszystkim, i już wyjaśniam ;]

Przezroczyste serki z tyłu - chodziło mi o taką przezroczystą pokrywę "silnika" z otworami do chłodzenia, coś jak tu:
Obrazek

Z przodu miały być skrzydełka - taki odpowiednik sterów w samolocie. Tyle że nic mi nie pasowało: Ani te małe trapezowate flagi, ani skrzydełka ze studami, ani żadne dzikie kombinacje drobnych części. Panele nie są idealne, bo z góry co prawda jest ok ale od spodu straszny bałagan, ale mimo to to najlepsze rozwiązanie jakie znalazłem. Wyglądają lekko, delikatnie a zarazem dość skomplikowanie żeby sprawiały wrażenie jakiegoś zaawansowanego ustrojstwa.

Antenka jest żywcem z F1 - większość bolidów je ma, i właśnie w takim miejscu. Co więcej w samolotach też się zdarza. Chciałem troszkę zbliżyć te światy, tzn. świat samochodów i świat samolotów, stąd też te drobne oznaczenia tu i ówdzie na "karoserii". Trochę tylko niefortunnie wyszło że akurat ta "praleczka" w którym siedzi antenka wypadła po stronie kierowcy, a nie chciałem z autka robić "anglika".

Aha, patent na maskę buchnąłem jakiemuś japońcowi, niestety nie mam żadnego linka. Kiedyś znalazłem na jakimś zdjęciu i obiecałem sobie caterhama.... tyle że jakoś nie wyszło nic z tego i tak patencik leżał, i leżał, i leżał....


*naprawdę potrzebne jest jakieś polskie słowo na to...
Ostatnio zmieniony 2012-05-20, 10:13 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#11 Post autor: M_longer »

dmac pisze:Czy mi się zdaje, czy wszyscy Kenworthowco-Peterbiltowcy jeszcze nie wpadli na ten sposób zwężania maski? Już widzę tę falę naśladowców.
Kenworthowcom kąt zwężania się maski nie pokrywałby się z tym z rysunków technicznych. Innymi słowy - byłyby bardzo wąskie :]

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#12 Post autor: 3dom »

To może Mercedes w większej skali? Szkoda, że nie ma kół. Model ma świetną sylwetkę, z kołami byłby całkowicie totemiczny a tak jest jedynie bardzo dobry ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ