[MOC] Terminator

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#46 Post autor: piotrek839 »

Wawrzino pisze:planuję zbudować dosyć dużego robota (ale bez PFów, będzie tylko wyglądał), jak tworzysz szkielet konstrukcji?
Buduję raczej intuicyjnie. W głowie obmyślam mechanizm, oceniam możliwości. Wstępnie składam mechanizm i konstrukcje. Jeśli działa to zabieram się za maksymalne upakowanie, wzmocnienie i usztywnienie danego elementu. Osobiście bardzo polecam ramki 5x7 które dobrze usztywniają konstrukcje. Szkoda że firma Lego nie wypuszcza ramek o innych kształtach. Brakuje mi też wiele rodzajów części które jeszcze nie istnieją a w technicu zwiększyłyby możliwości.
amadma pisze:Wydaje mi się, że nad serwomotorami jest większa kontrola- prędkość, kąt itp.
Jest, ale ja się na tym nie znam. Oprogramowanie mam po angielsku a tłumaczenie wszystkiego mnie zniechęca. Jednak to nie jest powód dla którego chce dać PFy.
3dom pisze:PFy zwykle łatwiej upchnąć w konstrukcji. Silniki NXT mają wredny kształt.
To prawda. Serwomotory zupełnie nie nadają się do większych konstrukcji, raczej do mniejszych w których same są konstrukcją. W moim przypadku poza ich dziwnym kształtem jest jeszcze ogromna kostka. Poza tym użycie NXT z pozostałymi funkcjami mija się z celem i komplikuje niepotrzebnie inne kwestie.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#47 Post autor: 3dom »

piotrek839 pisze:Osobiście bardzo polecam ramki 5x7 które dobrze usztywniają konstrukcje. Szkoda że firma Lego nie wypuszcza ramek o innych kształtach. Brakuje mi też wiele rodzajów części które jeszcze nie istnieją a w technicu zwiększyłyby możliwości.
Ramki są zdecydowanie na szczycie rankingu najlepszych części jaki wyszły w ostatnich latach. Do pełni szczęścia brakuje wersji 5x5 :) Ale skoro co roku wychodzi kilka-kilkanaście nowych technicowych elementów to może i takich ramek doczekamy.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ