Sterowanie Nxt padem?

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#16 Post autor: Methos »

Witam
Temat zostanie troszkę odgrzany.
Imperator18 pisze:... Nie chce nic kupować itp. ...
Jest rozwiązanie jeśli posiadać np smartfona z Androidem. TUTAJ masz link do Google Play z ponad 20-stoma aplikacjami dzięku którym możesz sterować NXT swoim telefonem. Jedne lepsze inne gorsze.
Ja osobiście używam tego: NXT Remote Control. Nie ma problemu z połączeniem i po zapoznaniu się z programikiem i opanowaniu sterowana można pomykać NXT.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#17 Post autor: 3dom »

Methos pisze:NXT Remote Control
Na 99% testowałem ten program, podobnie jak praktycznie wszystkie dostępne w Google Play, Nokia Ovi i BlackBerry App World.

I na 99% wydaje mi się, że nie da się jednocześnie jechać i skręcać, tzn. uruchomienie silnika B zeruje silnik C. Jeżeli jednak coś mi się pogmatwało to proszę mnie poprawić i wówczas jak wrócę do domu ponownie sprawdzę ten programik ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#18 Post autor: TT »

Sprawdźcie: http://www.icount.pl/item/15-app
Aplikacja powstała niedawno. Dajcie znać jak to działa.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#19 Post autor: Methos »

TT pisze:Sprawdźcie: http://www.icount.pl/item/15-app
Aplikacja powstała niedawno. Dajcie znać jak to działa.
Sprawdziłem - działa fajnie. Kontrola poprzez wybór kierunków (przód, tył, lewo, prawo), mam wrażenie że przy wyborze tego rodzaju sterowania silniki pracują pełną parą - pojazd porusza się szybko (przód, tył) oraz ostro skręca przy wyborze lewo, prawo. Do tego mamy wybór skrętu po łuku (przyciski x,y).
Kolejna metoda to sterowanie powiedzmy trackballem. Tutaj jest naprawdę dużo możliwości - jeśli sterowanie można tym słowem określić - od wolnej pracy silników po "na max". Najważniejsze jednak w tej formie sterowanie jest to, iż w przeciwieństwie do sterowania kierunkowego, tutaj możemy łączyć kierunki tzn. sterować pojazdem cały czas na przód i równocześnie w dowolnym monecie skręcać. Pełen zakres kierunków. Super. Sterowanie jak padem.

Opcje - tu troszke ubogo bo "tylko" wybór silników (prawy-lewy A,B,C). Przydałby się jeszcze wybór pracy silników (jak w NXT-G) czy ma się kręcić do przodu czy do tyłu (to jest uzależnione od tego jak ułożymy silnik w modelu).
Ogólnie polecam aplikację.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#20 Post autor: 3dom »

Tez sprawdzilem.

Do pojazdow ze sterowaniem czolgowym wydaje się idealny. Do aut z "klasycznym" sterowaniem, gdzie 1 silnik odpowiada za naped a drugi za skret tez powinien się sprawdzic, trzeba tylko odpowiednio skonfigurowac polaczenia - silnik do skretu musi byc podlaczony do portu A, ktory... Nie jest wybrany w polaczeniach w aplikacji :) Nie mam pojecia dlaczego. Wtedy skretem mozna sterowac przyciskami X-Y.

Coz, majac 2 kostki do wyscigow chyba wole sterowanie czujnikami dotykow, dla osob z 1 kostka moze to byc jakies rozwiazanie.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ