[MOC] Nocna Straż na Murze - wersja micro

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

[MOC] Nocna Straż na Murze - wersja micro

#1 Post autor: Szerszen »

Pozazdrościłem chyba Jetboyowi microkreacji, bo dziś dłubiąc po raz kolejny stateczki z "gwiezdnych wojen", w ramach segregacji klocków stworzyłem takiego mikromoca... - coś dla miłośników "Gry o Tron".

A razem z "mikromocem" również "mikrokonkurs" - mikrostrażnicy są zróżnicowani i w związku z tym otwieram konkurs na ich "imiona" - oczywiście zgodne z tymi powieściowo-filmowymi ;-)

A teraz "obrazki":

Obrazek

Czyli "mur od strony dzikich"


Obrazek

Czyli mur od strony cywilizacji, z "wjeżdżającą windą"

Obrazek

Mur bokiem... czyli w sumie tak, jak go nigdy by się nie dało zobaczyć ;-)

Obrazek

No i mur, gdy winda jest w końcu "na górze".
Ostatnio zmieniony 2012-06-08, 22:35 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

Mur z Gry o Tron jest od dawna na mojej liście "to do". Zrobiłbym go już dawno, ale potrzebne klocki są w nie otwartych pudełkach o których nie wie żona... Podoba mi się ta wersja, niestety postaci nie ponazywam, bo mam słaba pamięć do nazwisk.

Zdjęcia robiłeś w nocy? Spróbuj zrobić przy dziennym świetle, będą ostrzejsze i mniej przebarwione.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#3 Post autor: Mikolaj »

Ta praca jest tak minimalistyczna, że aż ciężko mi było odczytać co to jest;)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#4 Post autor: Qlczas »

Może by tak podrzucić oryginał:
Obrazek

dla porównania :)

Co do konkursu, udzielam odpowiedzi:
wg. zdjęcia nr 2 (tego z widokiem windy, od strony cywilizacji), od lewej:
Jon Snow, Samwell Tarly oraz Lord Dowódca - Jeor Mormont.
Postaci na dole nie odgadnę, a strzelać nie chcę ;)

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#5 Post autor: Wawrzino »

Niestety w tym wypadku mikroskala nie daje rady, przez co praca traci na czytelności. Gdyby nie opis ciężko byłoby mi się domyślić co ten MOC przedstawia. Ogólnie nie jest źle, ale mur w mikroskali powinien być mimo wszystko trochę większy ;)

Ogólnie pomysł fajny, tylko z prezentacją gorzej. Dodaj kilka klocków i wyjdzie z tego całkiem zacna scenka w mikroskali.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#6 Post autor: Szerszen »

Chciałem uniknąć przedłużania... a wyższej "pałki" nie miałem - ale masz rację - spróbuję, tym bardziej, że namówiłem żonę na trzaśnięcie fotki - więc i zdjęcia poprawię.

Niestety przy mikro-skali "skala" nie jest łątwa do utrzymania... - próbowałem coś zrobić nawet z domkiem, ale wtedy wyrastał "zbyt wysoki". Niemniej faktycznie, przy większej ilości klocków, powinno się udać... no i mam ideę na "przedłużkę" - trzymajcie kciuki...
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#7 Post autor: Mikolaj »

Qlczas pisze: dla porównania :)
Mogłeś jednak nie wrzucać zdjęcia do porównania : D
Nie widzę żadnego podobieństwa między zdjęciem a murem.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

crises

#8 Post autor: crises »

Za duże (ciężkie i rozpychające się na forum) zdjęcia, na dodatek rozmazane i źle oświetlone, przedstawiające coś tak abstrakcyjnego, że mogłoby być wszystkim zależnie od opisu. Tytuł kojarzący się z obrazem, a nie serialem. Masz fajny aparat, da się nim ustawić każdy parametr. Dołóż trochę klocków, zrób fajniejsze zdjęcia na białym tle. Minimalistyczny MOC tez zasługuje na porządną oprawę.

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#9 Post autor: Wawrzino »

crises, jako, że większość klocków biała to jednak nie sugerowałbym białego tła. To jak malować niedźwiedzia polarnego w czasie burzy śnieżnej. Dużo lepiej moim zdaniem nadawałoby się np. zielone tło (ale nie jaskrawe!), bądź też ciemnoniebieskie.

crises

#10 Post autor: crises »

Wawrzino pisze:crises, jako, że większość klocków biała to jednak nie sugerowałbym białego tła.
Tak, masz rację. Z rozpędu napisałem białe. Z drugiej strony łatwiej takie wyciąć w Gimpie i wstawić jakiekolwiek inne.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#11 Post autor: Szerszen »

Panowie, ok... falstart... - ujmę to inaczej - ja się do zdjęć nie nadaję, ale żona i owszem - jej zdjęcia oddadzą co trzeba ale nim zrobi, muszę poprawić tego MOC'a co niebawem uczynię ;-)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#12 Post autor: Wawrzino »

Szerszen, nie falstart, tylko WIP ;)

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#13 Post autor: blizzard »

Ja ciągle kminię, co to jest ta czarna pałka/kikut/laska/trzon/patyk, i ciągle też mam nieodparte wrażenie że to drugie "coś" na murze, to koń xD (ale taki szachowy)


@down
ups,my fail
Ostatnio zmieniony 2012-05-28, 20:14 przez blizzard, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#14 Post autor: Innos »

blizzard pisze:Ja ciągle kminię, co to jest ta czarna pałka/kikut/laska/trzon/patyk
Zamiast kminić byś popatrzył na podpisy pod zdjęciami, winda jest tam dwa razy wspomniana.;)
blizzard pisze:ciągle też mam nieodparte wrażenie że to drugie "coś" na murze, to koń xD (ale taki szachowy)
A ja miałem skojarzenie, że to przygarbiony Maester Aemon (choć aż tak się raczej nie garbił). Natomiast to na dole, co okazuje się być budynkiem, interpretowałem jako Samwella, z racji większej szerokości niż reszta strażników. ;-)
A ogólnie o pracy - faktycznie należałoby nad nią popracować, mikroskala uproszczeniami stoi, ale w tym przypadku jednak trochę przegiąłeś, dobrze uproszczone charakterystyczne elementy są pożądane, ale muszą dać się rozpoznać bez opisu, a tutaj jednak nie do końca czuć klimat czy monumentalność Muru, nie wiem też, czy bez opisu zgadłbym co to jest, i to nawet słuchając akurat rozdziału Tańca ze Smokami dziejącego się na Murze. Wawrzino dobrze to napisał - niech to będzie WIP, który zawsze można rozwinąć choćby w oparciu o uwagi niektórych komentujących. :)

Jeszcze dwie uwagi (z góry przepraszam za ortodoksyjne podejście, ale jak już ktoś podejmuje temat z modnej książki i serialu to musi liczyć się z tym, że wiele osób może się w tym temacie dobrze orientować i łatwo wychwycić wszelkie błędy):
Szerszen - Mur, Dzicy - to są w tym kontekście nazwy własne, z wielkiej litery pisane.
Qlczas - akurat to, co pokazałeś, to jest wzięty z intro serialu trójwymiarowy model tylko symbolizujący Mur, a oryginałem do porównania byłby jednak kadr taki jak pierwsze 3 wyniki w wyszukiwaniu obrazów google

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#15 Post autor: Qlczas »

Innos pisze: Qlczas - akurat to, co pokazałeś, to jest wzięty z intro serialu trójwymiarowy model tylko symbolizujący Mur,
trudno właśnie było mi cokolwiek z googla wybrać, uznałem po prostu że tamte trzy zdjęcia będą jeszcze bardziej nieczytelne. Ale teraz kto chce, może sobie dla porównania zobaczyć.

Oryginalne miejsce było tylko "opisane" w książce, więc interpretacja może być bardziej dowolna.

Mój obrazek to oczywiście wersja jakby "makietowa" z openingu do serialu telewizyjnego.
Na googlach jeszcze można znaleźć ujęcia z nadchodzącej gry komputerowej jak i fanowskie wyobrażenia.
Ostatnio zmieniony 2012-05-29, 15:13 przez Qlczas, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ