[MOC] Witajcie w naszej bajce

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jetboy

[MOC] Witajcie w naszej bajce

#1 Post autor: Jetboy »

Sortowanie klocków zwykle sprawia że coś powstaje na boku, nie inaczej było tym razem.

Witajcie w naszej bajce!
Znajdzie się tu drewniany zamek i wioska domów ze słomianymi dachami, a także wściekły ognisty smok. Jakbyście znali dzielnego rycerza który pokona smoka, to do oddania mam pół królewny...

Nie rozwodzę się bardziej, bo specjalnie nie ma nad czym, oto obrazki:

Obrazek
Welcome to our fairytale by the_jetboy, on Flickr

Obrazek
Welcome to our fairytale by the_jetboy, on Flickr

Obrazek
Welcome to our fairytale by the_jetboy, on Flickr

Jednak robienie zdjęć po nocy to nie jest dobry pomysł.
Brickshelf
Ostatnio zmieniony 2012-06-06, 00:00 przez Jetboy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
rrosiak
Posty: 64
Rejestracja: 2012-01-07, 15:34
Lokalizacja: Warszawa, Kutno

#2 Post autor: rrosiak »

Hmm, nie wiem dlaczego, ale ułożenie (kierunek) skrzydeł spowodowało, że szukałem głowy smoka z niewłaściwej strony :) Gdyby je obrócić o 180 stopni, byłoby chyba lepiej.
A tak w ogóle, to nie musisz kupować więcej klocków, wystarczają Ci te, które masz.
Ostatnio zmieniony 2012-06-05, 23:28 przez rrosiak, łącznie zmieniany 1 raz.

Jetboy

#3 Post autor: Jetboy »

rrosiak pisze:Hmm, nie wiem dlaczego, ale ułożenie (kierunek) skrzydeł spowodowało, że szukałem głowy smoka z niewłaściwej strony :) Gdyby je obrócić o 180 stopni, byłoby chyba lepiej.
Gdyby to były skrzydła w locie, w trakcie pikowanie to jak najbardziej, ale to ma być pozycja bojowa, w sumie trzeba było trochę tułów podnieść do góry, wtedy by się groźniej prezentował.
rrosiak pisze:A tak w ogóle, to nie musisz kupować więcej klocków, wystarczają Ci te, które masz.
Nie będzie sortowania, nie będzie nowych mocy?
Ostatnio zmieniony 2012-06-05, 23:36 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#4 Post autor: Belfast »

Bardzo fajna ta..... "bajka" ! Smok genialny :) tylko te domki to mi się z owcami najpierw skojarzyły, szczególnie te stojące szczytem do obiektywu ;)
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

lordofdragonss

#5 Post autor: lordofdragonss »

Ten moc emanuje ilością słodkości porównywalną do wielkości. Czyli BSBM (Bardzo słodkie, Bardzo małe). Świetny patent na daszki!
Ostatnio zmieniony 2012-06-06, 06:53 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rrosiak
Posty: 64
Rejestracja: 2012-01-07, 15:34
Lokalizacja: Warszawa, Kutno

#6 Post autor: rrosiak »

Jetboy pisze:Gdyby to były skrzydła w locie, w trakcie pikowanie to jak najbardziej, ale to ma być pozycja bojowa
No widzisz, bo to trzeba się jeszcze na pozycjach znać, a że przez jakiś potykałem się o ten zestaw, to miałem mocno zakorzeniony wizerunek smoka. Gdyby Twojemu dorobić głowę, to wypisz wymaluj idealna miniatura.
Dziecko z rana obejrzało "bajkę" i stwierdziło, że fajna, ale te małe płytki 1x2 na daszkach to nie są do niczego przymocowane i na pewno poodpadają :)
"Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy."

Jetboy

#7 Post autor: Jetboy »

rrosiak pisze:Dziecko z rana obejrzało "bajkę" i stwierdziło, że fajna, ale te małe płytki 1x2 na daszkach to nie są do niczego przymocowane i na pewno poodpadają :)
Zgadza się. Cała ta konstrukcja była ustawiona na krześle, które stało nas stole. żeby dało się dobrze ustawić statyw bez zbędnego kucania. Jak się mocniej tupnęło nogą to trzeba było daszki od nowa układać :)

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#8 Post autor: tomey »

A myślałem, że zobaczę tutaj Pana Kleksa:).
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
GRISZAPL
Posty: 43
Rejestracja: 2011-11-13, 20:44
Lokalizacja: Krapkowice(opolskie)

#9 Post autor: GRISZAPL »

Jetboy pisze:A tak w ogóle, to nie musisz kupować więcej klocków, wystarczają Ci te, które masz.
Ja też tak uważam :) Jestem pod wrażeniem, tych minimalistycznych, Jetboy-owych MOC-y :) Pokazujesz, że nie ilość a pomysłowość tak naprawdę się liczy.

Sam nawet zacząłem próbować...

Zamek, jak dobrze mniemam, również ze słomianym dachem?
zaczęło się od tupania w pewex-ie przy 733 :)
moja skromna kolekcja

Jetboy

#10 Post autor: Jetboy »

GRISZAPL pisze:Sam nawet zacząłem próbować...

Zamek, jak dobrze mniemam, również ze słomianym dachem?
Cieszę się że udało mi się kogoś zainspirować :)

Może zamek to nie najszczęśliwsze słowo. Niestety moje słownictwo z dziedziny grodów warownych jest niezwykle ubogie... O właśnie! "Gród warowny" to chyba lepsze określenie, i tak, ma słomiany dach. (czuje wykład w powietrzu)

Gdybym mial więcej drobnych czarnych elementów zrobiłbym jeszcze jedno zdjęcie przedstawiające zgliszcza kiedy smok już skończył.
Ostatnio zmieniony 2012-06-06, 08:45 przez Jetboy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#11 Post autor: Innos »

Interesujące. Co prawda chwilowo to taka prowizorka, ale jakbyś dorobił jeszcze podłoże to już byłaby pełnoprawna miniaturka (nawet z odpadającymi dachami ;)). Słomiane dachy grodu to tak średnio pasują, ale domki już wyglądają ciekawie - choć chyba lepiej byłoby, gdyby te Tile, Modified 1x2 with Handle były brązowe, bo teraz te domki mają tak jakby spalone poddasza. Do tego te wyższe domki mają raczej proporcje stodoły niż średniowiecznego domu. :P
Przez słomiane dachy całość skojarzyła mi się z komiksami - Kajko i Kokosz lub Asterix i Obelix, co sprawa, że zestaw jest tym ciekawszy - ale i można by go było bardziej rozwinąć w stronę osad/fortów z tych komiksów.
A w ogóle cóż to za zestaw(y) segregowałeś, że było w nich tyle "drewnianych" bricków (jeżeli nie kupowałeś ich luzem)?

Jetboy

#12 Post autor: Jetboy »

Innos pisze:A w ogóle cóż to za zestaw(y) segregowałeś, że było w nich tyle "drewnianych" bricków (jeżeli nie kupowałeś ich luzem)?
Zakupiłem dwa kubełki klocków sklepie lego w trakcie wyjazdu na AFOLCON.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#13 Post autor: Szerszen »

Zabierz po prostu "słomę" i brązowe ściany... a czarne zostaw na miejscu - świetnie będą imitować "kupki popiołów".
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#14 Post autor: Innos »

Jetboy pisze: Zakupiłem dwa kubełki klocków sklepie lego w trakcie wyjazdu na AFOLCON.
To bardzo dobry wybór elementów do kubełka poczyniłeś. :) Logi to jeden z moich ulubionych elementów, a w konsekwencji jednymi z moich ulubionych serii są dwie, w których jest ich najwięcej - Western i Vikings. Stąd pytanie, bo pomyślałem, że może sortowałeś Fort Legoredo albo Fortecę Wikingów - a chyba tylko te zestawy (chyba jeszcze Świątynia Ognia z Ninjago) mają dość "drewnianych" bricków, aby wystarczyło na taką wioskę (przy czym oczywiście w Westernie bricki są "staro-brązowe").

Nexus 7

#15 Post autor: Nexus 7 »

Bardzo pomyslowe, zaraz sobie zbuduje swoja wioske :-)

ODPOWIEDZ