[MOC] Malok na emeryturze

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#16 Post autor: bart »

Dziękuję za wszystkie Wasze komentarze i sugestie. To że odbiór mojego MOCa jest tak entuzjastyczny tylko motywuje do dalszych prac i doskonalenia poszczególnych elementów. Spróbuję się konstruktywnie odnieść od Waszych wypowiedzi i udzielić paru wyjaśnień na temat kwestii poruszanych w Waszych wypowiedziach.
crises pisze:Woda jest nieco za |płaska| przydałoby się więcej fal, albo jakiś pniak na dnie, wokół którego robiłaby się piana i zawirowania
Muszę się zgodzić z tą oceną. Mam swój pomysł na wodę. Myślę, że jest on dobry tylko brakło mi około 1000 przezroczystych jasnoniebieskich serków, a nie miałem już środków żeby je zamówić w BOPie. Próbkę nowej wody zobaczycie w Krakowie bo udało mi się poprawić wodę otaczającą "Zameczek", który będzie tam wystawiony.
crises pisze: Postacie niestety giną pod drzewami
To prawda ale ten efekt był zamierzony. Rożlinność miała być po prostu gęsta.
Darkelmo pisze:Kiedy widze tego typu Moce to, aż żałuję, że zbieram tylko minifigi i zestawy które naprawdę mnie zaurioczą (a nie zdaża się to za często), przez co nie mam budulca i powiem, ze żazdroszczę (wiem nieładnie, ale co zrobić), że i ja nie mogę postarać się i zbudować czegoś tak pięknego.
Nie od razu Kraków zbudowali. Ja mimo, że w LUGPolu jestem niecały rok to dużo wcześniej byłem AFOLem i gromadzę te klocki już od dość dawna ... I tak nie udało mi się zgromadzić wystarczającej liczby liści i musiałem domawiać w BOPie. Tak więc nie trać wiary - mam nadzieję że jakiś wypasiony MOC i Ty nam kiedyś zaserwujesz.
REX pisze:Sądzę, że nie jest aż tak źle. Z położenia bardziej wynika, że tam wykorzystano litą skałę jako kolejną ścianę domu.
Dokładnie tak jest.
kris kelvin pisze:Jedyne co bym zmienił to dach na wieżyczce. Z tych bardziej skośnych skosów bym zrobił. To jakoś nie pasuje.
Kris - wiesz powiem Ci, że ja też myślałem o zrobieniu tego tak jak sugerujesz, ale to jest trzecia moja budowla, która będzie wystawiana w Krakowie i powoli kończą mi się skosy, z których mogę budować jakiekolwiek dachy.
Methos pisze:Ogólnie castelowe prace mnie "nie ruszają" ale ta przyciągnęła mój wzrok i ... nawet mi się podoba. Ma fajny klimat, aż by się chciało spędzić troszkę czasu w takim miejscu (niekoniecznie z klocków :) ). Ale nie za długo ze względu na bliski kontakt rzeki. Troszkę za blisko jak na mój gust ale w tego rodzaju pracy jak najbardziej dodaje to klimatu. Bardzo mi się podoba to rozwiązanie osadzenia połowy domu w gruncie oraz widok na część z tym słonecznikiem.
Bardzo się cieszę, że poruszyłem nawet serce sceptycznie nastawione do zamkowej tematyki.
Sorrow pisze:Pozwolę sobie ściągnąć zdjęcia do folderu "Zieleń" (z udaną klockową zielenią) i "Teren" (z ciekawie zrobionym ukształtowaniem klockowego terenu).
Proszę bardzo. Będzie mi bardzo miło jeśli w jakiejś z Twoich prac moja roślinność czy teren będzie dla Ciebie inspiracją.
Innos pisze:czy może inspirowałeś się tutorialem robienia dioramy średniowiecznej Derfela Cadarna na EB, w którym jest to podobnie rozwiązane?).
Trochę tak, natomiast uważam, że przy całym swoim (wielkim) talencie nieco przesadza On z ilością roślin na brzegach więc moje są nieco chudsze. Poza tym docelowo mam inny pomysł na wodę o czym wspominałem wcześniej
Innos pisze:Zróżnicowany teren też jest bardzo fajnie uformowany, do tego chałupka Maloka ciekawie się wtapia w te skały. Jedyne zastrzeżenie miałbym do uskoku terenu obok rzeki między dwoma drzewami - skoro urwisko nie jest na równi z wodospadem, czyli rzeka i tak jest w teren mocno wcięta, to spadek mógłby być łagodniejszy, i dolne drzewo mogłoby być w taki łagodniejszy stok wkomponowane.
Nie pomyślałem o tym, ale wezmę to sobie do serca bo jest to bardzo dobra sugestia do kolejnych prac.
Innos pisze:Brakuje mi jednak jakiegoś wyposażenia we wnętrzu budynku, parter jest spory, dodatkowo coś mogłoby się znaleźć także w wieży, i tu właśnie, wewnątrz, byłby potencjał dla kolejnych 1-2 scenek z 2-3 minifigami w codziennej pracy.
Na ten pomysł wpadłem tylko czynnik czasu do wystawy przeważył. Ale w środku jest niespodzianka, którą zobaczycie na wystawie a wyposażenie domku dorobię po jej zakończeniu. Poza tym nie zapominaj że Malok to wciąż ZŁY czarodziej więc zdziwiłbym się gdyby pod tą chałupą nie było lochów tajnych komnat, alchemicznych laboratoriów itd ... myślę że wiesz co mam w głowie.
Innos pisze:Ale może ja tak tylko zrzędzę, a jak wreszcie sam coś pobuduję, to i mi nie będzie się już chciało dłubać w środku, albo też po żmudnym modelowaniu drzew zdążę zapomnieć, że jeszcze wnętrza są do wydłubania. :-)
Wiesz muszę Ci powiedzieć, że Twoje spostrzeżenia są bardzo konstruktywne i trafne z niecierpliwością i nadzieją oczekuję Twojej pierwszej budowli.
Toltomeja pisze:Aż mi głupio poświęcić Twojemu dziełu tylko te parę linijek, ale byłoby co pisać i na całą stronę. Tak jakoś jest, że jakieś małe, przeciętne MOCe łatwo skomentować, a jak pojawi się coś genialnego, to najlepiej skwitować wszystko w paru zdaniach. Bo brak człowiekowi słów.
Tak właśnie czuję się teraz.

Budynek... taki w twoim stylu. Kamienne ściany w dolnej części wieżyczki - cudeńko! I doskonale komponuje się z szachulcem.

Drzewa od razu zwracają uwagę. Dziękuję Ci za udowodnienie, że liście green, bright gr. i dk green mogą się razem tak ładnie komponować. Skoro już masz tyle liści i wychodzi Ci to tak dobrze, może spróbuj pobawić się w jakieś drzewa tego typu: (klik!...znowu klik! ).

Ogólnie, widać że zadbałeś o każdy szczegół. I to się chwali.

PS: Jak bym zobaczył samo zdjęcie, to już bym zgadł że to Twoje. ;D
Dzięki za bardzo miłe słowa. Muszę powiedzieć, że ja po prostu bardzo lubię budować drzewa więc będę się starał o dużo zieleni w MOCach. Fajnie, że mam jakiś rozpoznawalny styl. Pewnie każdy budowniczy ma swój zależny od tego co mu w duszy gra.
Innos pisze:Ano właśnie. Walnąłem tzw. elaborat, a i tak zapomniałem paru spraw poruszyć, a w powyższych w pełni się zgadzam z Toltomeją - drzewa z liśćmi w trzech odcieniach zieleni świetnie wyglądają, ale chyba niezbędna jest spora ilość tychże liści, po kilka w każdym kolorze to może być za mało, żeby to naturalnie wyglądało.
No i faktycznie, widać jakiś trudny w krótkich słowach do określenia ale wyraźny wspólny mianownik kolejnych Twoich budowli, da się rozpoznać, że to Twoje. Teraz musisz jeszcze wyrobić jakiś fajny średniowieczny podpis na tytułowe obrazki MOCy z Twoim nickiem i być może jakimś herbem, logo itp. i już możesz wyrabiać swoją markę w AFOLskim świecie. :)
Jeszcze raz dzięki. Twoje słowa są bardzo budujące. Pewnie pomyślę nad jakimś "logiem" ale to już jak wątek przygotowania budowli na wystawę będę miał zamknięty.

Daedagor

#17 Post autor: Daedagor »

W sumie to sam chciałbym w czymś takim mieszkać, ale chyba nie jestem dostatecznie zły : P

Naprawdę pięknie to wszystko razem wygląda. Domek, roślinność, rzeczka, zwierzęta - to jest tutaj. Robi to naprawdę ogromne wrażenie i czekam na coś innego... może coś z Pirates o ile się tym interesujesz ; )

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#18 Post autor: bart »

Wybaczcie odkopywanie starych tematów ale dodaję z kronikarskiego obowiązku. MOC końcem 2015 roku miał wypadek i zostało z niego około 20 % całości. Odbudowałem i dałem zdjęcia do nowej galerii. Chętni mogą zacząć szukać różnic.

Obrazek

Zdjęcie jest linkiem do galerii. Pragnę również podziękować mojemu Koledze, który zajmuje się profesjonalnie fotografią bo bez Jego pomocy zdjęcia na pewno wyglądałyby znacznie gorzej.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: Durzy »

bart pisze:MOC końcem 2015 roku miał wypadek i zostało z niego około 20 % całości.
I całe szczęście, bo dzięki temu odświeżyłeś temat i pewnie wiele osób tak jak ja zapozna się z tym genialnym MOCem po raz pierwszy!

ODPOWIEDZ