[MOC] Hoverboard

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jetboy

[MOC] Hoverboard

#1 Post autor: Jetboy »

Bez wątpienia wynalezieie antygrawitacyjnej deski było epokowym wynalazkiem. Oprócz poszerzenia możliwości transportowych ludzkości, lewideska stała się inpiracją dla wielu nowych sportów.

Obrazek
Hoverboard by the_jetboy, on Flickr

Obrazek
Hoverboard by the_jetboy, on Flickr

Obrazek
Hoverboard by the_jetboy, on Flickr

Obrazek
Hoverboard by the_jetboy, on Flickr

Obrazek
Hoverboard by the_jetboy, on Flickr

Brickshelf

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#2 Post autor: Belfast »

Jakoś to do mnie nie przemawia. Chyba nie powinienem tego oglądać na trzeźwo :D bo mi percepcja siada.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Sam pomysł jest fajny ale wykonanie to surferka z CM w kasku kosmity z CM + 3 klocki tr-clear. Jakbyś spróbował zrobić deskę z małych skrzydełek i dodał jakieś dysze czy cokolwiek innego co można znaleźć w pojazdach latających byłoby znacznie lepiej.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
macaron
Posty: 87
Rejestracja: 2012-04-07, 11:52
Lokalizacja: Banino
brickshelf: macaron

 

#4 Post autor: macaron »

Ty nie możesz zrobić pracy o ilości klocków dwu-, trzy-, czterocyfrowej? :p

Rewelacja jak dla mnie! Maksimum treści w minimum słów :)
Aktualne projekty LEGO: tramwaj i infrastruktura (zawieszone)

Jetboy

#5 Post autor: Jetboy »

macaron pisze:Ty nie możesz zrobić pracy o ilości klocków dwu-, trzy-, czterocyfrowej? :p

Rewelacja jak dla mnie! Maksimum treści w minimum słów :)
Spokojnie, będą i takie :) "Niespodzianka" to pełnoprawna scenka 16x14 studów, własciwie 16x13, ale z tyłu wystają elementy konstrukcyjne. Dziś wieczorem opublikuje.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#6 Post autor: Innos »

Pomysł bardzo zacny, ale minimalizm ciut nadmierny - deska minifigowa jak najbardziej może być (tym bardziej, że ma ładny nadruk), ale coś sugerującego niewielki silnik, dyszę, mechanizm umożliwiający lewitację by się przydało, czy to przypięte na górze, pod spodem, albo clipami na krawędziach (możliwości jest więc sporo). Brak jakichkolwiek urządzeń sugeruje bardziej latanie przy pomocy magii niż technologii.
(Z tego samego powodu gatunek s-f w literaturze, filmach, grafikach nigdy nie trafia z wizerunkiem technologi przyszłości w to, jak faktycznie technika się rozwija - bo do futurystycznych zastosowań (np. swobodna lewitacja) przypisuje się współczesne rozwiązania (silnik odrzutowy, dysza, cokolwiek w miarę dużego i widocznego ;P) zamiast przewidzieć miniaturyzację i zamianę technologii na zupełnie inne (dziś nieznany nikomu mikro-moduł antygrawitacyjny w desce;) ) ).

Jetboy

#7 Post autor: Jetboy »

Innos pisze:(Z tego samego powodu gatunek s-f w literaturze, filmach, grafikach nigdy nie trafia z wizerunkiem technologi przyszłości w to, jak faktycznie technika się rozwija - bo do futurystycznych zastosowań (np. swobodna lewitacja) przypisuje się współczesne rozwiązania (silnik odrzutowy, dysza, cokolwiek w miarę dużego i widocznego ;P) zamiast przewidzieć miniaturyzację i zamianę technologii na zupełnie inne (dziś nieznany nikomu mikro-moduł antygrawitacyjny w desce;) ) ).
A moja deska trafi :) Próbowałem coś dorabiać, ale wychodziło zbyt duże i ciężkie. Jeśli zdążę przed wyjazdem na urlop, to może coś zakombinuje.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#8 Post autor: Innos »

To kombinuj, kombinuj. A że to mały MOC, to może weź go ze sobą wraz z jakąś podręczną skrzyneczką różnych klocków i pokombinuj na urlopie, w ramach relaksu. (Tak, wiem, żona na pewno by się ucieszyła, jakbyś klocki wziął ze sobą. :-P)
A swoją drogą, producenci samochodów od dobrych 20 lat torpedują próby upowszechnienia silników elektrycznych, wykupują patenty, żeby tylko nikt ich nie produkował, to myślisz że lewitującym deskom pozwolą zająć część ich rynku zbytu? Wykupiliby patent, zamknęli go do szuflady na kolejne 50 lat, póki ropa jest, i po zawodach. ;-)

Majcherek

#9 Post autor: Majcherek »

MOC-ek bardzo fajny, wyobrażam sobie jeszcze do tego wodę po latającą deską, duży budynek z zegarem, który nie działa (przez uderzenie piorunem w nocy 12 listopada 1985), zgraje hultajów z pałami goniących pewnego młodzieńca i mamy scenę filmową;);). Domyślam się, że wiecie o jaki film chodzi;)

Jetboy

#10 Post autor: Jetboy »

Majcherek pisze:MOC-ek bardzo fajny, wyobrażam sobie jeszcze do tego wodę po latającą deską, duży budynek z zegarem, który nie działa (przez uderzenie piorunem w nocy 12 listopada 1985), zgraje hultajów z pałami goniących pewnego młodzieńca i mamy scenę filmową;);). Domyślam się, że wiecie o jaki film chodzi;)
Tak, od "duży budynek z zegarem", reszta tylko utwierdziła domysły :)

ODPOWIEDZ