[MOC] Rock Crawler Tractor

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
ivf
Posty: 11
Rejestracja: 2012-02-08, 21:36
Lokalizacja: Hindenburg OS/Kraków

[MOC] Rock Crawler Tractor

#1 Post autor: ivf »

Obrazek


Dzisiaj, w ostatniej chwili, publikuję swoje MOCe do "Pierwszej Krwi" - gdyby nie ten konkurs, chyba nigdy nie udostępniłbym niczego, bo żaden MOC nie wychodzi póki co tak dobry, jak bym chciał.

ad rem: zainspirowały mnie niesamowite konstrukcje, które można znaleźć na youtube pod tytułami "rock crawling" albo inne "extreme offroad 4x4", chodzi o tak zwane Zmoty.
Oto jedna z nich, której bazą najwyraźniej był jakiś rolniczy ciągnik, biorąc pod uwagę kształty, można się również dopatrzyć podobieństwa do koparki znanej firmy, model 8069.

Crawler nie jest napędzany (jeszcze), posiada skrętne koła (korbka nr1 na dachu kabiny, po drodze 2 knoby, 2 kardany i z12db na zębatce) oraz wyciągarkę (korbka nr2 - rura wydechowa na której jest worm +z24), z przodu sztywny most, z tyłu dwa niezależne wahacze wleczone.
Tak, ma koła w 2 różnych rozmiarach, uroki Value Pack'a jako jedynego zestawu Technic :P



Obrazek Obrazek
zawieszenie tył:
Obrazek Obrazek
mechanizmy:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


W razie potrzeby, więcej zdjęć w lepszej jakości, oświetleniu itp będę mógł zrobić dopiero w lipcu.

Proszę o krytykę i rady, w szczególności pod kątem ewentualnego wzmocnienia konstrukcji przed zmechanizowaniem :)
Ostatnio zmieniony 2012-06-15, 20:13 przez ivf, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

ivf pisze:gdyby nie ten konkurs, chyba nigdy nie udostępniłbym niczego, bo żaden MOC nie wychodzi póki co tak dobry, jak bym chciał.
Znaczy że ten był robiony na "odwal się", byleby zdążyć na konkurs?:>
o prostu raczej coś układam, trochę na to popatrzę aż przestanie mi się podobać i albo poprawiam w nieskończoność aż w końcu rozbiorę, albo rozbieram od razu.
skąd ja to znam xD
Ostatnio zmieniony 2012-06-15, 22:36 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

ivf
Posty: 11
Rejestracja: 2012-02-08, 21:36
Lokalizacja: Hindenburg OS/Kraków

#3 Post autor: ivf »

a tak wygląda? :>
nie, po prostu raczej coś układam, trochę na to popatrzę aż przestanie mi się podobać i albo poprawiam w nieskończoność aż w końcu rozbiorę, albo rozbieram od razu.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#4 Post autor: Filus »

ivf pisze:Crawler nie jest napędzany (jeszcze)
Osobiście nie polecałbym tego robić przy obecnej zabudowie i ażurowości. Skręt w obecnej formie nie przeżyłby po podpięciu Mki, nie mówiąc o XLce.
ivf pisze: z przodu sztywny most
A ja tu widzę kolebkę;)
ivf pisze:z tyłu dwa niezależne wahacze wleczone
To rozwiązanie mi się podoba. Pokazałeś, że braki klockowe można zastąpić dzięki wyobraźni. Flexy były już wykorzystywane nieraz do budowy zawieszeń, ale ciekawie i niestandardowo je wykorzystałeś.

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#5 Post autor: piotrek839 »

Nie do końca spasowałeś kardany i kabina chyba w całości pochodzi z zestawu 8069.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

Re: Rock Crawler Tractor

#6 Post autor: 3dom »

ivf pisze:Proszę o krytykę i rady, w szczególności pod kątem ewentualnego wzmocnienia konstrukcji przed zmechanizowaniem :)
Wzmocnić trzeba wszystko a najlepiej rozebrać i zbudować od nowa. Nawet jeżeli nie ma to być trialówka to wypada pospinać konstrukcję w trzech płaszczyznach. Teraz wygląda to tak, że podłączenie silnika spowoduje rozpadnięcie się konstrukcji. Zresztą doprowadzenie napędu będzie problematyczne a co to za crawler bez 4x4? ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ivf
Posty: 11
Rejestracja: 2012-02-08, 21:36
Lokalizacja: Hindenburg OS/Kraków

#7 Post autor: ivf »

Dzięki za rady. Uwzględnię je przy kolejnych konstrukcjach :)
Na napędzanie tyłu mam pomysł - łańcuchy, ale z przodem faktycznie byłby problem.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#8 Post autor: 3dom »

ivf pisze:Na napędzanie tyłu mam pomysł - łańcuchy, ale z przodem faktycznie byłby problem.
Łańcuchy to najgorszy pomysł z możliwych. Sprawdzić mogą się jedynie do jazdy po dywanie.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ivf
Posty: 11
Rejestracja: 2012-02-08, 21:36
Lokalizacja: Hindenburg OS/Kraków

#9 Post autor: ivf »

Kolejna cenna rada, która zaoszczędzi licznych prób i frustracji :P

Ale tak z ciekawości - czemu? Rozpinają się?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#10 Post autor: 3dom »

Tak, rozpinają.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ