[MOC] Stacja Narciarska "Studowy Wierch"

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#16 Post autor: 3dom »

M_longer pisze:A Ty dostaniesz maila że masz te zdjęcia usunąć...
Czyli Kris dostał i olał?

Obrazek
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Tailgunner

#17 Post autor: Tailgunner »

jerryp pisze:Rozumiem że kurort aranżowałeś kilka miesięcy temu. Czemu kazałeś nam czekać na prezentację tak długo?
po pierwsze to chciałem dopracować wszystko tak jak obmyśliłem, nie idąc na żadne kompromisy
a po drugie to montaż filmów po prostu przerósł możliwości moje i mojego komputera, mam prawie 50gb nagrań fullhd które musiałem obrobić (specjalnie na potrzeby moca zakupiłem kamere, bo po ustawieniu góry dotarło do mnie że głupio by było nagrywać aparacikiem 640x480).
Chciałem to wrzucić już w kwietniu ale niestety nie byłem w stanie się wyrobić.

A do krakowa mam blisko, mogę to podrzucić ;)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#18 Post autor: Sariel »

3dom pisze:Czyli Kris dostał i olał?

Obrazek
To kamieniczka. Nikt tego nie oglądał.
Tailgunner pisze:mam prawie 50gb nagrań fullhd które musiałem obrobić
O, to już jesteś gotowy do filmowania jednego rajdu TrTr :)
Ostatnio zmieniony 2012-06-26, 21:17 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#19 Post autor: zgrredek »

Czy już można gratulować wyboru na MOC miesiąca? Bo czuje, że tak będzie. Ja w każdym razie zagłosuję.

Tailgunner

#20 Post autor: Tailgunner »

zgrredek pisze:Czy już można gratulować wyboru na MOC miesiąca? Bo czuje, że tak będzie. Ja w każdym razie zagłosuję.
najpierw chyba ktoś musi to zgłosić, nieprawdaż ? ;)
Sariel pisze: O, to już jesteś gotowy do filmowania jednego rajdu TrTr :)
jasne, przejazdy wszystkich uczestników 10zł/minuta klipu:D
glaz_pimpur pisze:Pozamiatałeś. Widać, że przez ostatnie 4 lata nie obcyndalałeś się, tylko powolutku drążyłeś temat.
Widzę że ktoś jeszcze pamięta mój stary wyciąg :) Całkiem niezłą karierę zrobił na yt.

W zasadzie to do roboty wziąłem się niecały rok temu, w sierpniu. Końcem roku wyciągi były gotowe ale nie było śniegu. Dopiero w lutym usypałem góre i zacząłem nagrywać. Ratrak to już mam od dawna, skuter i armatki zrobiłem 'na kolanie' w niecałą godzine. Nagrywanie trwało ponad 2 tygodnie, w tym czasie przez studety przeszła niejedna śnieżyca :) Dodatkowym problemem były psy które biegają sobie po podwórku i lubią przestawiać różne rzeczy;p

Na początku, nie widząc zbliżającej się zimy, chciałem zrobić makietę w pokoju, ale nie była by ona tak duża to raz, dwa ludziki same by po niej nie zjeżdżały. Mając do dyspozycji prawdziwy śnieg nic mnie nie ograniczało :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#21 Post autor: 3dom »

Tailgunner pisze:
zgrredek pisze:Czy już można gratulować wyboru na MOC miesiąca? Bo czuje, że tak będzie. Ja w każdym razie zagłosuję.
najpierw chyba ktoś musi to zgłosić, nieprawdaż ? ;)
Jak tego nie zrobisz to będzie totemic fail Q2 jak nie lepiej, mój głos też masz ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#22 Post autor: szubi81 »

Do dzisiaj nie podobały mi się ludziki Techincsa, oglądając Twoją pracę zmieniłem zdanie.
Ogrom Moca, jego ruchomość jest oszałamiająca.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#23 Post autor: 3dom »

Obejrzałem wieczorem filmy, wszystkie w całości co rzadko mi się zdarza. Niesamowicie to działa, bardzo realistycznie podskakują krzesełka mijając słupy. Świetna robota :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#24 Post autor: PatrykZ »

I moja ulubiona dyscyplina, nie ma dla mnie jak narciarstwo. Praca w każdym calu rewelacyjna, włożony niesłychany ogrom wysiłku w dopracowanie każdego elementu. A jaka funkcjonalność! To chyba pierwsza miniaturowa zmechanizowana makieta oddająca dość wiernie wszystkie składowe ośrodka narciarskiego: wyciąg krzesełkowy, orczykowy (jedna linia nad drugą jak w realu często bywa), armatki śnieżne, ratrak, zabezpieczenia stoku. Niektóre ujęcia kamerą były tak realistyczne, że można było odnieść wrażenie, że filmowany jest prawdziwy stok narciarski. Tylko wielkość krzewów i "monstrualnie" duże igły zdradzały, że to jednak makieta :-)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#25 Post autor: dmac »

Motto:
"Impressive. Most impressive."
Darth Vader


Wspaniała robota. Uwielbiam Technicowie ludki i płaczę po nocach, że minifigi nie mają takich proporcji ciała i tylu stopni swobody w kończynach. Muszę powiedzieć, że rewelacyjnie upozowałeś wszystkie postacie i świetnie je sfotografowałeś. Widok krzesełek jadących w górę i w dół działa na mnie hipnotyzująco - w pozytywnym sensie. Gratuluję rozmachu i dbałości o realizm.
Gdybym miał się czepiać, to jako LEGO-purysta powiedziałbym, że szkoda tych nie-legowych wstawek, zwłaszcza tych snowboardzistów, dachu budowli i czegoś tam jeszcze. Rozumiem, że nadawanie realistycznych kształtów tak wielkiemu projektowi Technic wymagałoby użycia ogromnej liczby klocków System - i pewnie dlatego zrezygnowałeś - ale jednak trochę szkoda.

Szkoda też, że nie mamy w Krakowie ogromnej gabloty ze śniegiem; byłby hit wystawy.

Jeszcze raz gratuluję.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Tailgunner

#26 Post autor: Tailgunner »

dmac pisze:szkoda tych nie-legowych wstawek, zwłaszcza tych snowboardzistów
nie zapraszałem ich, przyszli i wszystko popsuli, zupełnie jak w prawdziwym życiu ;p

od przyszłego sezonu będą mieli zakaz wstępu
dmac pisze:dachu budowli i czegoś tam jeszcze. Rozumiem, że nadawanie realistycznych kształtów tak wielkiemu projektowi Technic wymagałoby użycia ogromnej liczby klocków System - i pewnie dlatego zrezygnowałeś
dach to pudełko oklejone folią, dzięki temu wodoszczelne. Chciałem zrobić dachy z paneli technicowych ale ich cena nie zmieściła się w budżecie na projekt :( I tak mialem duże szczęście, że udało mi się uzbierać elementy na krzesełka i słupy pod kolor
dmac pisze: Szkoda też, że nie mamy w Krakowie ogromnej gabloty ze śniegiem
możnaby ulokować część wystawy w chłodni pobliskiej rzeźni ;p

Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#27 Post autor: Nerevar »

Ooooooooo !

Pomysł, wykonanie i rozmach - majstersztyk :). Oglądając fotki i filmiki przypomniały mi się oficjalne obrazki Lego ze starych katalogów prezentujące zestawy w akcji :D.

Swoją drogą ciekawa koncepcja technicowych MOCy nie będących pojazdem naszpikowanym funkcjami. Mam nadzieję, że nie jednorazowa i zobacze więcej tego typu produkcji.

Co do loga Lego Technic, jeżeli ktoś by się do mnie przyczepił to bezczelnie wrzucił bym fotke klocka z naklejką Lego Technic w to miejsce :) w końcu to zwykły klocek z naklejką od firmy znalezioną w pudełki i naklejoną zgodnie z instrukcją, a że znalazł się w tym miesjcu... cóż moja kreatywna koncepcja - "Just imagine" jak to mawiają marketingowym slangiem.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#28 Post autor: Szerszen »

Kasza manna nieźle imituje snieg... to tak a propo wystawy, ew. płatki ryżowe. ;-)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Tailgunner

#29 Post autor: Tailgunner »

nie wiem kto zarządza tą wystawą, pytałem już o jedną rzecz ale nikt nie odpowiedział...
w każdym razie gdyby była taka chęć to z mojej strony nie ma problemu, nawet makietę mogę zrobić, byle się znalazło min 3x0.5m przestrzeni.. ale jak coś to decydujcie natychmiast

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#30 Post autor: M_longer »

Tailgunner pisze:nie wiem kto zarządza tą wystawą, pytałem już o jedną rzecz ale nikt nie odpowiedział...
Od końca Marca wisi temat do zgłaszania modeli, które chciałoby się pokazać na wystawie:
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=16860

ODPOWIEDZ