[MOC] Deptak

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

[MOC] Deptak

#1 Post autor: Legofan »

Cześć!

MOC do Krakowa. Jego wymiary są trochę większe niż podawałem- nie wiedziałem wtedy do końca jak będzie to wyglądało.
Jego budowa zajęła mi jak dotąd najwięcej czasu. Jest to także mój największy moc (i mam nadzieję najładniejszy :-)!). Najpierw powstała kamieniczka w kolorze sand blue, następnie narożna, brick bank :D, kanał, fragment muru, wieża i w końcu fragment parku.
W sumie jestem bardzo zadowolony z tego co mi wyszło, niemało się napracowałem. Chciałem także wyrwać się z monotonii kolorów, więc kupiłem trochę klocków w kolorze medium dark flesh (sand blue- 50 bricków 1x2 i dark green już wcześniej miałem). Nie obeszło się oczywiście od kilku zamówień innych klocków.
Dzisiaj jest mój ostatni dzwonek na opublikowanie, ponieważ jeszcze w nocy wyjeżdżam nad morze. Na wszelkie pytania będę starał się na bieżąco odpowiadać z telefonu.
I jeszcze chciałbym zauważyć, że jest tu moja pierwsza narożna kamienica, mam nadzieję, że się spodoba.

Zdjęcia:

Całość:
Obrazek

Narożna:
Obrazek

Brick Bank:
Obrazek

Niebieska:
Obrazek

Kanał:
Obrazek



Lampa:
Obrazek

Kilka zdjęć więcej na Flickrze: http://www.flickr.com/photos/64906018@N ... 223495754/
Wszystkie zdjęcia na BSie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=506044

Mam nadzieję, że się spodoba.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#2 Post autor: Belfast »

Śliczne !!! Urocze !!! Z klimatem....
Gratulacje !
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#3 Post autor: Jakeof »

Świetnie wyglądają kosze na śmieci zrobione z czerwonych grillów;)
Jest klimat, kolory ładne. Ale czy ten chodnik tuż nad rzeką nie powinien być trochę szerszy? Wydaje się bardzo wąski, ledwo na jednego minifiga. No chyba że tak miało być;]

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#4 Post autor: Flymbex »

Bardzo ładne. Może jednak przydałoby się troszkę więcej chaosu (zwłaszcza w chodniku - dziury, smieci, itp. lub przy ścianach i oknach - kwiatki, Patrzący z Okien, kable, anteny, itd.) i ruchu, bo aż za idealne i sterylne. Ale w tej sterylności i tak piękne.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#5 Post autor: V1 »

Jakież to urokliwe!

Eleganckie, sterylne, ściśle geometryczne. Lecz urokliwie nierzeczywiste i bajkowe.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#6 Post autor: blizzard »

Bardzo udana praca, budynek narożny w tym kolorze świetnie się wyróżnia i dodaje mnóstwo pozytywnej energii.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#7 Post autor: Szerszen »

Śliczne. Po prostu śliczne.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#8 Post autor: glaz_pimpur »

Ładne budynki.
Brakuje: kota, dzieci, gołębi, śmieci.
Dobrze, że jest menelek z piwkiem
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#9 Post autor: Legofan »

glaz_pimpur pisze:Ładne budynki.
Brakuje: kota, dzieci, gołębi, śmieci.
Obrazek Obrazek
Dziecko i kotek są :)! Racja- gołębie by się przydały, śmieci niekoniecznie.
Ja już chyba tak mam, że nie dodaję klockowych śmieci. Staram się idealizować moce.

Ten patent na kosze z grilli nie ja wymyśliłem, gdzieś wcześniej go widziałem. Chodnik nad kanałem miał być taki, całość postawiona jest na 4 płytkach bazowych.
Dzięki za komentarze!

Jetboy

#10 Post autor: Jetboy »

Miodzio! Fajnie że są smaczki i scenki z ludzikami, ale diorama nie jest nimi przeładowana.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#11 Post autor: PatrykZ »

Ujmę jednym słowem, które powie wszystko: PIĘKNE!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#12 Post autor: 3dom »

Podoba mi się ze względu na niestandardowe wykorzystanie cienkiej z20 :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#13 Post autor: zgrredek »

W pierwszej chwili pomyślałem tak jak V1, że to ma bajkowy urok. Ale zaraz uświadomiłem sobie, że dziś jest coraz więcej miasteczek wyglądających jak to; zabytki odnowione, a uliczki omalże odkurzone. A wszystko po to, żeby zwabić turystów.
Kompozycja jak najbardziej prawidłowa, bo to częsty widok w polskich miasteczkach, że kamienice starówki są przytulone do murów miejskich.
Dobrze, że jest ta narożna kamienica, bo inaczej wszystko utonęłoby w szarościach. Choć wyglądałoby lepiej, gdyby pozostałe kamienice były bardziej kolorowe.

Awatar użytkownika
Emaleth
Posty: 29
Rejestracja: 2012-02-09, 21:04
Lokalizacja: Zabrze

#14 Post autor: Emaleth »

Świetna praca, mi się podoba takie miasteczko na błysk. Jedyne co można zmienić to wodę, jest trochę mało realistyczna, odstaje od reszty.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#15 Post autor: Innos »

Świetna dioramka, estetycznie idealna, i faktycznie trochę bajkowo sterylna. I oczywiście wisienką na torcie jest narożna kamieniczka w kolorze medium dark flesh (który bardzo lubię, a który przez wiele osób jest niedoceniany), która do tego zalatuje nieco Cafe Cornerem (jakby nie było - jest to kawiarnia na rogu, są markizy, wieżyczka, do tego częściowo kolorystyka a nawet technika budowy dachu - a może to tylko moja obsesja, że wszędzie widzę CC :P). Fajne jest też wrażenie ścisku kamieniczek przytulonych do murów - idealnie to oddaje klimat starego miasta.
Czepiłbym się jednak, podobnie jak zgrredek, tylko tego, że trochę poza narożną kamienicą brakuje kolorów, przez co na głównym zdjęciu całość wygląda jak morze szarości z jednym kolorowym "smakołykiem" po środku (i ewentualnie z odrobiną zieleni w skwerze). Być może problem leży w zbyt jednolitym bruku, który razem z wieżą i murem tworzy tą jednolitą, szarą masę - przy tej idealnej geometrii dałoby się może wkomponować jakiś wzorek? No i nie wiem, czy przy tej ilości szarego zdjęcie nie wyglądałoby lepiej na innym niż białym tle.
Ale oprócz tych drobnych zarzutów MOC jest zdecydowanie udany, super!

ODPOWIEDZ