[MOC] PZL M-18 dromader

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mrutek

[MOC] PZL M-18 dromader

#1 Post autor: Mrutek »

PZL M-18 dromader
Obrazek
Obrazek
Tylko 2 zdjęcia, ale za to duże.

Jako ciekawostkę napiszę, że Dromader ma tylko o 1m mniejszą rozpiętość skrzydeł niż An-2, jest tylko 3m krótszy, posiada ten sam silnik, co wersja polska An-2, a jego masa startowa jest tylko o 200kg mniejsza.

Model odleżał ze 2 miechy. Dzisiaj go skończyłem. Okazał się trudny do zrobienia i go skopałem.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Myślę, że spora część forumowiczów chciałaby umieć tworzyć tak skopane samoloty. Dla mnie świetny model.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ziemek
Posty: 12
Rejestracja: 2009-11-01, 22:01
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: ziemek »

Świetnie oddałeś jego pokraczność, od razu widać co to za samolot.

Jak dla mnie, to przydałoby się jeszcze zdjęcie od boku. Wydaje mi się, że "skopany" może być trochę kąt załamania się kadłuba, ale szczerze się przyznam, że nie mam zielonego pojęcia jak zrobić mniejszy.

Tak czy inaczej, gratuluję kunsztu.

EDIT:
p.s. Tak w ogóle to w imieniu swoim i pozostałych forumowiczów - bardzo dziękuję za niewątpliwą wartość edukacyjno-historyczną Twoich MOC'y (i komentarzy do nich) - wiele się nauczyłem przy okazji ich oglądania.
Ostatnio zmieniony 2012-06-27, 20:04 przez ziemek, łącznie zmieniany 1 raz.

Xsysiek
Posty: 38
Rejestracja: 2011-02-17, 22:52
Lokalizacja: Strzelin

#4 Post autor: Xsysiek »

Jest tak samo brzydki jak oryginał ;) Jeden z piękniejszych elementów w tym samolocie to silnik gwiazdowy. Na lotnisku w Opolu są takie same. Przepiękny dźwięk wydają jak zapalają silnik. Naprawdę fajny model.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#5 Post autor: pit »

Mrutek pisze:Tylko 2 zdjęcia, ale za to duże.
Może wykańczasz modele z każdej strony, ale wciąż mało zdjęć pokazujesz. :)

Faktycznie coś jest z nim nie tak. Wygląda trochę karykaturalnie. Raz, chyba z powodu trochę za wysokiej kabiny, dwa, chyba jest za bardzo "złamany".
Ale i tak od razu widać, co to jest. :)
Pozdrawiam,
Piotrek

Lolek
Posty: 52
Rejestracja: 2012-03-12, 20:11
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: JuliusD

 

#6 Post autor: Lolek »

Patrząc na plan Dromadera, wydaje mi się że dół modelu jest trochę zbyt wybrzuszony, przez co samolot sprawia wrażenie ciut zbyt masywnego (przynajmniej tak mi się wydaje na podstawie tych dwóch zdjęć), ale bez zdjęcia od boku naprawdę trudno powiedzieć. Nie zmienia to faktu, że model rewelacyjny a technika mistrzowska.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

Nie chce mi się googlać i szukać co skopałeś, bo dla mnie to bez znaczenia. Jest rozpoznawalny od pierwszego spojrzenia i to mi wystarczy.

StuckSpider74
Posty: 35
Rejestracja: 2012-03-13, 19:24
Lokalizacja: Łódź

#8 Post autor: StuckSpider74 »

Wczoraj skomentowałem ten model na Flickr i w zasadzie mogę tylko dodać, że... masz iskrę bożą do szukania fajnych rozwiązań przy oddawaniu różnych krzywizn, potrzebnych do budowania samolotów czy statków. Podążaj dalej tą drogą :))))

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1476
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#9 Post autor: Misterzumbi »

zgrredek pisze:Nie chce mi się googlać i szukać co skopałeś, bo dla mnie to bez znaczenia. Jest rozpoznawalny od pierwszego spojrzenia i to mi wystarczy.
Tak jak Pawel mowi. Jest piekny! Brawa!
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#10 Post autor: szww »

Mrutek nie kokietuj, model jest bardzo dobry i dobrze o tym wiesz. Bardzo mi się podobają modele samolotów z "niestudowymi" poszyciami.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#11 Post autor: PatrykZ »

Jak dla mnie świetne odwzorowanie, widać od razu co to za maszyna. No może kabina ciut za wysoka, ale to szczegół i tak pewnie sam nie dałbym rady takiego cuda wystrugać.

Mrutek

#12 Post autor: Mrutek »

szww pisze:Mrutek nie kokietuj, model jest bardzo dobry i dobrze o tym wiesz. Bardzo mi się podobają modele samolotów z "niestudowymi" poszyciami.
inaczej go sobie wyobrażałem, inaczej wyszło, a straciłem przy nim dużo czasu nieadekwatniedo efektu. dokończyłem go aby go tylko dokończyć.

Daedagor

#13 Post autor: Daedagor »

Jest i tak ładniejszy niż wszystkie moje własne konstrukcje : P

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#14 Post autor: Filus »

Nie znałem maszyny, wyguglałem;). Oddałeś bardzo dobrze bryłę, zwłaszcza tyczy się to dość specyficznej kabiny. Wydaje się faktycznie, że trochę nad wyraz wmawiasz sobie, że model jest skaszaniony. Jest ładny i rozpoznawalny, czego chcieć więcej? Chyba tylko żeby latał;).

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#15 Post autor: Sariel »

Jak autor znienawidzi go jeszcze trochę, to może i poleci ;)

ODPOWIEDZ