[WIP] Hot Rod

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

[WIP] Hot Rod

#1 Post autor: m4rc1n »

Hot Rod wzorowany na Fordzie model A.

Konstrukcja wzorowana na tym hot rodzie, i na początku rama była skopiowana, a karoserii wtedy nawet nie tknąłem. Poszczególne rozwiązania mi się niezbyt spodobały, więc postanowiłem je przebudować, co trwało jakiś rok a z początkowego modelu zostały tylko mosty (jak widać, model ma zawieszenie zależne, na sztywnych mostach, z belką Panharda). Budowa ruszyła dopiero, gdy stwierdziłem, że chcę go dać na wystawę. Jeszcze w sobotę była sama rama, i atrapa silnika, a skrzynia biegów była rozsypana.

Wrzucam to tutaj, może mnie to jakoś zmotywuje do dalszego działania, jak widać niewiele mi zostało: drobne poprawki budy, chłodnica, deska rozdzielcza, fotele i coś na wzór klapy.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-06-27, 23:54 przez m4rc1n, łącznie zmieniany 1 raz.
MOCs: 4
WIP: who cares?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Ale boki to mógłbyś zrobić z prostokątnych paneli, bo z tymi zostają brzydkie dziury. Szyba wyglądałaby chyba lepiej nieco niższa.
Ostatnio zmieniony 2012-06-28, 08:28 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

To są opony od Nitro Muscle, dobrze widzę? Może daj z przodu niskoprofilowe, tak jak w tym zestawie?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#4 Post autor: ontek »

Nie wiem jak inni sądzą, ale mi on się taki trochę przydługawy wydaje przy tej szerokości i z tego ujęcia. Ale poczekam jak dorobisz chłodnicę, może zniweluje to trochę ten efekt.
Dzięki wszystkim za oddane głosy!
Już niedługo nowy moc

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#5 Post autor: m4rc1n »

Sariel pisze:Ale boki to mógłbyś zrobić z prostokątnych paneli, bo z tymi zostają brzydkie dziury. Szyba wyglądałaby chyba lepiej nieco niższa.
Szyba wydaje się być nieco wysoka, z tego względu, że nie ma jeszcze zaznaczonej dolnej krawędzi, co mam w planach. Zobaczę, jak będzie to wyglądać z prostokątnymi panelami, ale zostaje wtedy dziura przed i za drzwiami.
3dom pisze:To są opony od Nitro Muscle, dobrze widzę? Może daj z przodu niskoprofilowe, tak jak w tym zestawie?
Nie, są to opony z 8880, które specjalnie kupiłem do tego projektu. Miałem kiedyś kilka niskoprofilowych, ale sprzedałem je uczestnikom Truck Racing.
ontek pisze:Nie wiem jak inni sądzą, ale mi on się taki trochę przydługawy wydaje przy tej szerokości i z tego ujęcia. Ale poczekam jak dorobisz chłodnicę, może zniweluje to trochę ten efekt.
Też mi się wydaje nieco przydługawy, i zastanawiam się, czy by nie skrócić o dwa study. Jak oglądałem zdjęcia hotrodów, część z nich miała przeniesioną przednią oś przed chłodnicę, co też chcę odwzorować. A chłodnicę chcę zrobić odpowiednią, żeby bardziej wskazywała na inspirację, co niestety może być trudne do uzyskania z elementów Technic. Z systemowych klocków nie chcę robić, tym bardziej, że nie mam prawie żadnych w czerwonym kolorze.
Ostatnio zmieniony 2012-06-28, 12:20 przez m4rc1n, łącznie zmieniany 1 raz.
MOCs: 4
WIP: who cares?

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#6 Post autor: Filus »

Akurat w tym przypadku nie masz się czym przejmować proporcjami. Hot Rody z założenia są tzw. "custom built", a więc często są to konstrukcje domowe, a co za tym idzie, każdy ma inne wymiary, wszystko sprowadza się do fantazji właściciela. Oczywiście zależy też, czy dana maszyna ma być demonem szybkości, czy też ma wyglądać. To już leży w Twojej gestii. Co do samego autka - spytam, jak przystało na Technicowca, co to będzie miało za funkcjonalności? Padła tutaj skrzynia biegów i atrapa silnika (będzie działać?), widzę też skrętne koła. Będzie coś jeszcze? Jakieś PFy?

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#7 Post autor: m4rc1n »

Jest to typowy półkownik, o funkcjonalności popychadła. Żadnych PF-ów.

Model posiada zawieszenie oparte na sztywnej belce, układ kierowniczy oparty na przekładni ślimakowej, otwierane drzwi, atrapę silnika v8 oraz skrzynię biegów z 4 przełożeniami (odpowiednio zestopniowanymi) plus wsteczny.

Jedne drzwi zabudowałem panelami, i szczerze mówiąc, tak średnio mi się to podoba. Prawdopodobnie zostanę przy aktualnym rozwiązaniu, ale zobaczymy co się urodzi po drodze.
MOCs: 4
WIP: who cares?

ODPOWIEDZ