Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
30201 Ghost
Autor Wiadomość
Legofan 
VIP
kamieniczki bardzo

Wpisy: 218
Wysłany: 2012-07-16, 21:10   30201 Ghost

30201 Ghost

Seria: Monster Fighters
Rok produkcji: 2012
Liczba elementów: 36
Cena: 17-30 złotych
Figurki: 1- Ghost
Linki:: BrickLink Brickset

1. Opakowanie
Wymiary: ok. 13,7 x 13,7

Zestaw zapakowany jest jak każdy polybag- wszystkie klocki łącznie z instrukcją wrzucone są do jednej torebki. Na opakowaniu widzimy stojący zegar i ducha (o tym, że duch jest fluorescencyjny informuje nas ten obrazek). Z tyłu znajdują się informacje gdzie zostały wykonane części (Dania, Węgry, Meksyk, Czechy), standardowe ostrzeżenia i reklama- http://www.LEGOclub.com .
Ogólnie główny obrazek jest wykonany bardzo starannie i klimatycznie.

2. Instrukcja

Instrukcją jest 1 kartka. Złożona jest w prostokąt o wymiarach ok. 5 x 3,4 cm, po rozłożeniu- 20 x 13,2 cm. Nie znajdziemy w niej żadnych niespodzianek ani błędów. Zestaw składa się około dwie minuty.

3. Zawartość

Na czerwono zaznaczone są części zapasowe.
Otrzymujemy 36 elementów. Do ciekawszych można zaliczyć: samego ducha, czarną "czystą" główkę, krótki łańcuch, tarczę zegara i jego wahadło. Ciekawostką są 2 klocki- Brick, Modified 1 x 1 with Stud on 1 Side w kolorze reddish brown, które swoją premierę mają właśnie w tym zestawie.

4. Zestaw

Impuls prezentuje się naprawdę ładnie. Stojący zegar z wahadłem dodaje wiele klimatu i wykonany jest pomysłowo. Ale esencją tego polybaga jest oczywiście...

...duszek! Wyposażony jest w przypięty do nogi łańcuch z kulą (widać ma za co cierpieć!). Figurka jest po prostu piękna. Nic dodać nic ująć. Aż dziw, że TLG dopiero teraz wznowiło produkcję duchów. Dla porównania: tak wyglądał kiedyś. Moim zdaniem teraz wygląda ładniej, jest bardziej dopracowany i jego mina mnie bardziej przekonuje.

Szaleństwo z zegarem.

Duch oczywiście świeci, więc miał sesję zdjęciową także w łazience:

Aż można się przestraszyć! (nie tylko jakością tego zdjęcia :-) )

5. Podsumowanie
Co tu dużo pisać... Kto ma okazję kupna, niech się nie zastanawia, tylko niech od razu bierze (nie dotyczy posiadaczy The Ghost Train i Haunted House- na razie tylko nori'ego to ostatnie dotyczy :D). Bardzo polecam!

I na koniec BONUS!

Spotkanie po latach 3 przyjaciół, tak, tylko trzech.

Pozdrawiam!

PS Moja pierwsza recenzja!

Scarecrow 

Wpisy: 74
Wysłany: 2012-07-16, 21:23   

Ostatni pojawia się dużo atrakcyjnych polybagów. Można zebrać fajną kolekcję bez kupowania drogich zestawów.
Recenzja rzeczowa i przystępna.

R19Cabrio 

Wpisy: 82
Wysłany: 2012-07-16, 21:29   

Duch jako polybag to strzał w dziesiątkę, dostaje się ducha który pasuje do każdego zamczyska, zegar którym napewno udekoruję nawiedzony dom z czasów wojny secesyjnej, kolejny zegar udekoruje zamek wampirów, ostatni duch zakrada się/straszy śpiocha wśród minifigurek. Porównując efekt świecenia ducha starej wersji i nowej, nowy świeci lepiej, nie wiem czy to leciwość starego ducha czy lepsza jakość nowego.
Ostatnio zmieniony przez 2012-07-16, 22:27, w całości zmieniany 2 razy  

Gotfryd 

Wpisy: 14
Wysłany: 2012-07-16, 21:37   

W recenzji jest wszystko co powinno być i co najważniejsze porównanie ze starym duszkiem.

Aragorn 
Ÿ

Wpisy: 40
Wysłany: 2012-07-16, 22:40   

O, świetny zestawik. Jeden z najlepszych polybagów według mnie. Nowy, genialny duszek z kulą przy nodze, do tego klimatyczny stary, drewniany zegar. Ale w sumie biedny ten duch, z tą kulą na łańcuchu to ani wysoko nie poleci, ani nie przejdzie przez ścianę. Jak tylko będę miał okazję to zakupię.
A tak swoją drogą, jak Ty zdobyłeś zestaw? Po prostu kupiłeś na BL, czy może dostałeś jako gratis do jakiegoś zakupu?

nuker 

Wpisy: 54
Wysłany: 2012-07-16, 22:43   

Aż dziw, że z tak małego zestawu można napisać tak długą recenzję.
Po przeczytaniu jej, zapewne jak tylko na trafie gdzieś na tego ducha to go zakupię.
Nie do końca jestem przekonany co do nakrycia głowy tego ducha ( tej takiej fałdki) jednak sam fakt świecenia jest czaderski.
Muszę też odkurzyć lego z dzieciństwa i zbudować mój stary zestaw z duchem: 6034

ps. świetne zakończenie z tym spotkaniem po latach!!!

R19Cabrio 

Wpisy: 82
Wysłany: 2012-07-16, 23:04   

nuker, to dopiero jest długa recenzja małego zestawu http://www.00453005_00000...ee4b3388#240567

Legofan 
VIP
kamieniczki bardzo

Wpisy: 218
Wysłany: 2012-07-16, 23:54   

Aragorn, tak, po prostacku na BLu kupiłem :P.
nuker, może się wydaje długa, ale tekstu nie ma tu zbyt wiele- dużo zdjęć jest.

Dzięki za komentarze :-)

3dom 
Administrator

Wpisy: 5438
Wysłany: 2012-07-17, 13:08   

Fajny ten duszek, świetnie się prezentują z kulą u nogi, zegar też niczego sobie. Aż mnie naszła ochota by sobie takiego postawić na biurku w robocie :) Jakby ktoś był chętny to mamy otwarte zamówienie w austriackim sklepie ale ostrzegam, że schodzą jak ciepłe bułeczki ;)

sekua 
VIP

Wpisy: 226
Wysłany: 2012-07-17, 13:51   

Miałem zamiar kupić jakiś mini zestaw i dzięki powyższej recenzji wiem już, który prawdopodobnie wybiorę. :)

Darkelmo 

Wpisy: 168
Wysłany: 2012-07-17, 17:51   

Mnie też namówiłeś na zakup i już poczyniłem odpowiednie kroki by go dorwać

nuker 

Wpisy: 54
Wysłany: 2012-07-17, 18:15   

Legofan Tak czy siak końcówka z zagadką wymiata. Chwilę nad tym myślałem i ten szkielet mnie zaskoczył :)

Nox 

Wpisy: 41
Wysłany: 2012-07-18, 02:05   

Miła recka. Fajny, malutki zestawik. Zegar rzeczywiście bardzo ładnie wykonany, a efektu dopełnia kula u nogi.

3dom 
Administrator

Wpisy: 5438
Wysłany: 2012-08-11, 12:47   

Wlasnie zlozylem swojego. Bardzo przyjemny zestaw, po urlopie powiekszy kolekcje polybagow na biurku w robocie.

Nikt nie zauwazyl moze nie bledu ale drobnej niescislosci w instrukcji - na opakowaniu lancuch przyczepiony jest po innej stronie niz w instrukcji.

malinblue 
filmowiec

Wpisy: 32
Wysłany: 2012-09-02, 21:32   

Recka tak dobra, że mam ochotę zakupić powyższy zestaw. Patrzyłem na razie na allegro i nie ma. Z LegoClubem nie próbowałem. Gdzie można go dostać?

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu