[MOC] Return to Schloss Ferkelstein

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#16 Post autor: dmac »

Kiedy tak sobie patrzyłem na wystawie na Twoją makietę, Ciamku, to w mojej głowie pojawiła się bardzo głęboka myśl: "Endor-srendor".
W zaledwie dwa lata (niecałe!) machnąłeś kolosalną pracę, która bogactwem detali bije na głowę moje nędzne krzaczory. Gdybym miał czapkę, to bym ją zdjął.
Szacun, Macieju.

Nawet nie umiem powiedzieć co mi się najbardziej podoba w tej budowli. Zamek jest świetny. Domki też. I pojazdy. Ale może najfajniejsze jest to, że tyle się tam dzieje - od uliczek miasta aż po wagonik kolejki linowej.
Wielki plus za krzyżyki zamiast swastyk - czasem umowność smakuje w świecie klocków nawet lepiej, niż dosłowność.


A ponieważ od otwarcia wystawy minęło już kilkanaście dni, mam nadzieję, że Twój oficjalnie zapowiedziany Dark Age już się zakończył i w wolnej chwili zmajstrujesz znowu coś zachwycającego.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

kris kelvin

#17 Post autor: kris kelvin »

Nie wiem jak to zrobię, ale postanowiłem zbudować większy zamek na większej makiecie.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#18 Post autor: PatrykZ »

Niestety, w związku z moją wariacką obecnością w Krakowie na montażu, obejrzałem makietę i zachwycałem się nią, tyle że ze względu na ograniczony czas dość pobieżnie (nie ma bata, nadrobię we wrześniu). Teraz prześlęczałem nad zdjęciami około pół godziny co raczej mnie się nie zdarza, przeczytałem ze dwa razy opis pracy, co również mnie się nie zdarza. Dwa lata pracy z pewnością nie poszły na marne. Wiele szczegółów krajobrazu wymagało wyjątkowego przemyślenia, a każdy element urbanistyczny zaprojektowania i zastanowienia się gdzie powinien się znaleźć. Na zamek prowadzi kręta droga, ale taka, którą jest w stanie pokonać Opel Blitz, lub czołg. Zamek posiada wiele zakamarków i to takich, które śmiało mogłyby powstać w epoce gotyku, a nie w epoce ścian z płyt GK grubość 8mm. Wciśnięcie w miasteczko tylu budowli stanowiących o jego niepowtarzalnym klimacie to też niemały wyczyn. Jest ratusz, dworzec, magazyny, hotel z restauracją, kilka zwykłych domów i nawet cmentarz, na którym o sporo się dzieje :-) Jednym słowem piękne!

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 537
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#19 Post autor: Toltomeja »

No, Ciamku... Przeszedłeś sam siebie. Niemałym wyczynem jest opanowanie tak wielkiej przestrzeni w ciekawy sposób, z tak rozmaitym krajobrazem i architekturą. Konstrukcja robi ogromne wrażenie - nie tyllko w całości, ale także w detalach.
Miałem okazję zaglądnąć tu i ówdzie podczas montażu i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że urzekło mnie przejście obok dziedzińca (tam gdzie warsztat na zdj. 25). Miejsce, które wielu pozostawiło by puste i zapomniane, bo przecież i tak nikt tam nie patrzy. U Ciebie - prawdziwy majstersztyk: schody, ludzie - wszystko z pomysłem.
Co tu kryć - można by podziwiać długimi godzinami.
Chętnie bym kiedyś spróbował zrobić coś tak wielkiego. Choćbym miał mieć dość klocków przez następny rok ;)

Havoc

#20 Post autor: Havoc »

Widziałem w Krakowie na żywo - opinię znasz :) Jedynym minusem (a może plusem) jest to, że tyle się na tej makiecie dzieje, że człowiek nie jest w stanie tego ogarnąć. Można oglądać z 50 razy i zawsze wypatrzy się coś nowego.

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#21 Post autor: GabryS »

Już Ci Ciamku gratulowałem na wystawie, ale powtórzę tutaj.
Praca jest fenomenalna. Masa szczegółów, ogromna i dopracowana. Niemal każdy element z którego się składa mógłby ze spokojem być osobnym MOCem, ale zestawione razem po prostu miażdżą.
Gratuluję jeszcze raz.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#22 Post autor: 3dom »

W imieniu będących w Krakowie a niezaglądających tutaj trialowców czuję powinność napisania, że my również byliśmy pod ogromnym wrażeniem Twojej makiety. Chyba jeszcze nie widziałem tak totemicznego kastlowego MOCa :) A już na pewno zbudowanego przez jedną osobę.

Praca z niesamowitym rozmachem, do tego nieskończona ilość detali i smaczków, które zauważyłem dopiero na zdjęciach. Najbardziej podoba mi się niewiasta z kuflami :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#23 Post autor: Darkelmo »

Co bym tu nie napisał to w połowie nie oddam genialności Twojej pracy. Mam nadzieję, że masz świadomość jaki solidny kawał klocków odstawiłeś i mam nadzieję, że słowa dotyczące pracy/dzieła życia to tylko takie posumowanie miesięcy, które tu włożyłeś aby osiagnąć taki efekt. Pierwsze co to skojarzenie z grą Commandos. Co chwilkę doszukuję się nowych rzeczy. Ta makieta po prostu żyje. Jestem tylko ciekaw czy poniosłeś jakieś negatywne skutki tak poświęcając czas makiecie i budowie a nie drugiej połówce:P. I ostatnie pytanie zostały Ci jeszcze jakieś klocki??? bo już o koszta tego przedsięwzięcia to wstyd pytać bo przecież nie to się liczy. Brawa i wielki szacunek.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2785
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#24 Post autor: Ciamek »

zgrredek pisze:Murowany MOC roku.
Ciamekschloss wystartuje na MOC-a miesiąca?;>
"Ee, nie zagłosuję, bo wszyscy inni i tak zagłosują"
; o)
Nie lubię za to łączenia w jednej scence cielistych i żółtych buziek.
Rasista!
Mi nie przeszkadzają, bo wychodzę z założenia, że prawdziwi ludzie też mają różne odcienie skóry.
Pomnik bomby - bombowy.
Dzięki... ale to jest pomnik prosiaka : o)
I fajnie, że nie wszedzie "wyiksowałeś", ze swastykami lepiej wygląda.
Bo te iksy miały być głównie na wystawę, ale zapomniałem je odpowiednio wcześniej zamienić i w efekcie większość zdjęć jaka powstała to zdjęcia ocenzurowane.
Ja wiem, ze w kazda taka makiete zawsze chce sie wladowac jak najwiecej szczegolow ale czasem chyba warto postawic na pewna prostote.
Miałem już gotowy model ciężarówki i jakoś nie mogłem ich nie dodać do tej pracy.
A tak w ogóle to nikt jeszcze nie zauważył, że ta wąska, kręta dróżka na zamek jest i tak szersza niż główne drogi w miasteczku.
dmac pisze:"Endor-srendor".
Bo to będzie dzieło przemyślane i przenoszące w świat klocków kawałek świata, który znają i wielbią miliony. Nie może powstać tak od razu, jak jakiś fikcyjny zamek.
dmac pisze:A ponieważ od otwarcia wystawy minęło już kilkanaście dni, mam nadzieję, że Twój oficjalnie zapowiedziany Dark Age już się zakończył i w wolnej chwili zmajstrujesz znowu coś zachwycającego.
Na razie dzielnie się trzymam w moim postanowieniu darkage'owania.
kris kelvin pisze:Nie wiem jak to zrobię, ale postanowiłem zbudować większy zamek na większej makiecie.
Brawo - to jest postawa godna Castle'owca!
W imieniu będących w Krakowie a niezaglądających tutaj trialowców czuję powinność napisania, że my również byliśmy pod ogromnym wrażeniem Twojej makiety
Dzięki - jako dodatkowy komplement uznam brak jakichkolwiek aluzji o rozjeżdżaniu mojego MOCa trialówkami ; o)

Co do kosztów to nie zwiększyły się one tak bardzo w stosunku do tego co i tak miesięcznie przeznaczałem na hobby. No ale zestawów nie kupowałem już w ogóle, a 7-mej serii minifigów nie nabyłem do tej pory...
Teraz planuję trochę popościć, zobaczymy czy mi się uda : o)

Całość była budowana po taniości. Jak ktoś widział jak to montowałem w Krakowie to mógł się przekonać jaki to "western" jak to Szarik ładnie nazwał.
Na zamku pełno ścianek panelowych, pod wzgórzem wielkie dziury, środki budynków wypchane czarnym materiałem, żeby światło nie prześwietlało pustki. Tył musiałem zasłonić żeby na wystawie wstydu nie było. Pomógł BOP, przede wszystkim jeśli chodzi o drzewostan, roślinność i BURPy.


Dziękuję wszystkim za komentarze i wyrazy współczucia : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
mara55o
Posty: 29
Rejestracja: 2012-07-19, 22:09
Lokalizacja: Rozdrażew\Krotoszyn
brickshelf: mara55o

 

#25 Post autor: mara55o »

Chylę czoło :) Dwa lata pracy, męki i myślenia, a efekt piorunujący :)
FOREVER LEGO

Awatar użytkownika
SAMOTH666
Posty: 74
Rejestracja: 2005-01-07, 15:44
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#26 Post autor: SAMOTH666 »

Dobrze że zamieściłeś w treści swojej wypowiedzi że makieta ma charakter kolekcjonerski, bo na pewno ktoś aferę by wywołał tylko dlatego że w swojej przepięknej pracy wykorzystałeś symbole zabronione publicznie w ekspozycji i w posługiwaniu się nimi, jak swastyka;) Pomijając to, gratuluje finezji i przepychy, oraz klimatu zawartego w tej pracy, którą uważam za największe osiągnięcie w tym roku:)
Pozdrawiam.
In my dark Kingdom.....

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#27 Post autor: Bricksley »

To, że wzorowałeś się na RTCW od razu widać, co tylko u mnie jest kolejnym plusem. A, jako iż już wiele lat gram w RTCW to jakoś tak oglądając zdjęcia mimowolnie fragmenty moca umieszczam w scenerii gry i musze powiedzieć bardzo fajnie to się komponuje. Poza tym po obejrzeniu wszystkich zdjęć i obserwacji na żywo w Krk trzeba otwarcie przyznać, że szczegółów to nie szczędziłeś. Naprawdę super :)
Pozdrawiam :)

Nox

#28 Post autor: Nox »

SAMOTH666 pisze:Dobrze że zamieściłeś w treści swojej wypowiedzi że makieta ma charakter kolekcjonerski, bo na pewno ktoś aferę by wywołał tylko dlatego że w swojej przepięknej pracy wykorzystałeś symbole zabronione publicznie w ekspozycji i w posługiwaniu się nimi, jak swastyka;) Pomijając to, gratuluje finezji i przepychy, oraz klimatu zawartego w tej pracy, którą uważam za największe osiągnięcie w tym roku:)
Pozdrawiam.
Przepraszam za offtop, ale o ile się orientuję, to swastyka i symbole III Rzeszy nie są zabronione w Polsce jako takie. Zakazane jest jedynie propagowanie nazizmu.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#29 Post autor: szarikm »

Nox pisze:
SAMOTH666 pisze:Dobrze że zamieściłeś w treści swojej wypowiedzi że makieta ma charakter kolekcjonerski, bo na pewno ktoś aferę by wywołał tylko dlatego że w swojej przepięknej pracy wykorzystałeś symbole zabronione publicznie w ekspozycji i w posługiwaniu się nimi, jak swastyka;) Pomijając to, gratuluje finezji i przepychy, oraz klimatu zawartego w tej pracy, którą uważam za największe osiągnięcie w tym roku:)
Pozdrawiam.
Przepraszam za offtop, ale o ile się orientuję, to swastyka i symbole III Rzeszy nie są zabronione w Polsce jako takie. Zakazane jest jedynie propagowanie nazizmu.
My to wiemy, jednak oprócz nas, na świecie żyją jeszcze Jasie, którym wszystko kojarzy się dupą.

Awatar użytkownika
SAMOTH666
Posty: 74
Rejestracja: 2005-01-07, 15:44
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#30 Post autor: SAMOTH666 »

No więc jeżeli używasz świadomie swastyki, to czy ktoś nie powie że nie propagujesz?
In my dark Kingdom.....

ODPOWIEDZ