[MOC] Return to Schloss Ferkelstein

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#46 Post autor: Innos »

Panowie, jak tak was ciekawi rząd ilości użytych klocków, to myślę, że na podstawie zdjęć jesteście w stanie sami oszacować to równie dobrze, jak zrobiłby to Ciamek, który przecież też ich nie liczył i też by teraz tylko orientacyjnie szacował. A szacunkowa wartość będzie już tylko pochodną ilości elementów.
I podpowiem tylko, że kilkanaście tysięcy elementów to mieszczą dużo mniejsze konstrukcje.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#47 Post autor: dmac »

Przepraszam za necroposting, ale mam coś ważnego do powiedzenia na temat tej pracy.

Z sobie tylko znanych powodów odszukałem ją i obejrzałem raz jeszcze na zdjęciach (po prawie dwóch latach od wystawy w Krakowie). Chciałbym stwierdzić z mocą, że spośród wszystkich dużych prac krajobrazowych, które widziałem na LUGPolu, ta jest najlepiej przemyślana przestrzennie. Innymi słowy, ze wszystkich trzech stron (bo czwarta z założenia jest niewyjściowa) patrzy się na nią z przyjemnością. Układ terenu, proporcje obiektów, hierarchia ich ważności - wszystko jest idealnie spasowane. Rozbestwiony tym, czego udało się dokonać na makiecie normandzkiej, mógłbym co najwyżej przyczepić się do wyglądu wody, ale wiadomo - budżet jednego człowieka to coś innego, niż możliwości klubu wspieranego przez LEGO. Cała reszta budzi mój najgłębszy szacunek. Amen.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#48 Post autor: Ciamek »

dmac pisze:Przepraszam za necroposting
Ależ proszę, zawsze miło jak człowieka pochwalą ; o)
Z sobie tylko znanych powodów
'Bitwa Pancerna Dmaca pod Endorburgiem'?
dmac pisze:mógłbym co najwyżej przyczepić się do wyglądu wody, ale wiadomo - budżet jednego człowieka to coś innego, niż możliwości klubu wspieranego przez LEGO.
Cośtam po Krakowie próbowałem policzyć i z tego co pamiętam wyszło mi, że musiałbym dołożyć jakieś 2000 pln do takiej wody. Dla mnie to zdecydowanie za dużo, zwłaszcza że całą makietę starałem się budować "po taniości".

Inna sprawa, że mógłbym tam dodać chociaż trochę jakiś kropek tr-clear od biedy, ale po zbudowaniu MOCa zazwyczaj mam tak, że nie chce mi się go poprawiać w żaden sposób.


Dziękuję ponownie za miłe słowa.
Zdrufko, Ciamek

ODPOWIEDZ