Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Tatra 815 8x8
Autor Wiadomość
Tranzystor 

Wpisy: 530
  Wysłany: 2012-07-21, 23:06   [MOC] Tatra 815 8x8

Przy prezentacji Kamaza część osób zarzuciła mu, że jest ładny, ale mało w nim Technica. Teraz jest odwrotnie, Tatra jest brzydka, szara i nie trzyma żadnych proporcji, ma za to dużo ciekawsze wnętrze.

Wszystko zaczęło się od przedniego zawieszenia.

Powstało trochę przypadkiem, ale uznałem że warto by z tego coś zrobić. No i tak powstała Tatra. Chciałem żeby dobrze jeździła, więc już na wstępie odpuściłem sobie wygląd, wstawiłem 2 silniki XL z przełożeniem 1:1, kupiłem akumulator żeby ograniczyć masę i zbudowałem proste, lekkie nadwozie. Całość waży niewiele ponad 1kg. Jeździ całkiem nieźle.

Trochę zdjęć bebechów. Z tyłu zamiast sprężyn są gumki, mało eleganckie, ale nie miałem pomysłu jak włożyć tam sprężyny nie psując twardości/skoku zawieszenia.

Galeria

Ostatnio zmieniony przez Tranzystor 2012-07-21, 23:09, w całości zmieniany 1 raz  

lizak86 
Kombinator

Wpisy: 62
Wysłany: 2012-07-21, 23:24   

Ale wariat :) Gratuluje udanej konstrukcji, dobrze wymyślony układ skrętu.
Ostatnio zmieniony przez lizak86 2012-07-21, 23:24, w całości zmieniany 1 raz  

makar 

Wpisy: 37
Wysłany: 2012-07-21, 23:29   

Bardzo żwawo się porusza. Czy w końcówce filmu akumulator się rozładował, czy zmieniłeś pilota na proporcjonalnego?

Filus 

Wpisy: 586
Wysłany: 2012-07-21, 23:32   

Szkoda, że nie było Cię na integracji, może byś to przytaszczył i byłoby czym przechodniów straszyć;p. Nieźle toto popiernicza. Trochę dziwi mnie jedna rzecz. Skręt obu osi jest taki sam? Czy też to tylko złudzenie?

Jarząb 
Fanatyk BVB

Wpisy: 131
Wysłany: 2012-07-22, 00:44   

Na czym trzyma się amortyzator na pierwszym zdjęciu gdzie pokazałeś tylko kawałek zawieszenia? Bo widzę, że nie jest to ani pin ani axle i zaciekawiło mnie to.

Sama Tatra wyszła Ci super. Do tego rewelacyjnie jeździ.

Grooby 

Wpisy: 39
Wysłany: 2012-07-22, 00:55   

@ up - axle 4L with stop

Tranzystor 

Wysłany: 2012-07-22, 01:07   

makar napisał/a:
Czy w końcówce filmu akumulator się rozładował, czy zmieniłeś pilota na proporcjonalnego?

Użyłem pilota z regulacją.
Filus napisał/a:
Szkoda, że nie było Cię na integracji, może byś to przytaszczył i byłoby czym przechodniów straszyć;p.

Może kiedyś wpadnę i przyniosę jakąś zabawkę. :)
Filus napisał/a:
Skręt obu osi jest taki sam? Czy też to tylko złudzenie?

Tak, jest taki sam. Przy 4 kołach i tatrowym zawieszeniu większym problemem jest, gdy każde zaczyna jechać swoją drogą.
Jarząb napisał/a:
Na czym trzyma się amortyzator na pierwszym zdjęciu gdzie pokazałeś tylko kawałek zawieszenia? Bo widzę, że nie jest to ani pin ani axle i zaciekawiło mnie to.

http://www.peeron.com/inv/parts/87083
Ostatnio zmieniony przez Tranzystor 2012-07-22, 01:07, w całości zmieniany 1 raz  

jerryp 

Wpisy: 226
Wysłany: 2012-07-22, 11:59   

Ładną ma mordkę ta Twoja tatra. Bardzo ciekawie rozwiązane zawieszenie. Widząc tą Twoją tatrę w akcji od razu pomyślałem sobie że byłaby idealna do mini Truck Trial. Czy ja dobrze widzę że osie z jednej strony o studa wyprzedzają osie z drugiej strony?

piotrek839 

Wpisy: 458
Wysłany: 2012-07-22, 12:06   

Fajny mechanizm skrętu. Zastanawiam się czy jest w nim sprzęgło bo ten ślimak na z40 to duża siła. Podoba mi się jak zminiaturyzowałeś układ napędowy i zawieszenie. Maleńkie autko a tyle potrafi. Gratuluje.

TruckeR 
Sabbath Bloody Sabbath

Wpisy: 851
Wysłany: 2012-07-22, 12:21   

jerryp napisał/a:
Czy ja dobrze widzę że osie z jednej strony o studa wyprzedzają osie z drugiej strony?

Tak. I tak ma być.

Model b. ładny i wcale nie ma bardzo zachwianych proporcji. Zawieszenie jest super ;)

Tranzystor 

Wysłany: 2012-07-22, 14:13   

piotrek839 napisał/a:
Fajny mechanizm skrętu. Zastanawiam się czy jest w nim sprzęgło bo ten ślimak na z40 to duża siła.

Żeby skręcić w miejscu potrzeba sporo siły, sprzęgło raczej odpada.
TruckeR napisał/a:
Model b. ładny i wcale nie ma bardzo zachwianych proporcji. Zawieszenie jest super ;)

Dzięki. :)

3dom 
Adminus Emeritus

Wpisy: 5645
Wysłany: 2012-07-22, 16:30   

Bardzo fajny model. Ładnie odwzorowana kabinka, ciekawie rozwiązane przeniesienie napędu i skręt. Fajnie to śmiga i przy okazji ładnie pracuje zawieszenie. Co kolejne masz w planach poza modelami z galerii BS? :)

Atros 
VIP
Kuba

Wpisy: 760
Wysłany: 2012-07-22, 16:43   

Mi też się podoba Tatra. Kabina bardzo ładna, proporcje też w porządku. Dobrze, że masz pilot z regulacją szybkości bo ciężko było by zapanować nad nią.
Zawieszenie ciekawe ale wydaje się delikatne, szczególnie mocowania cięgien skrętu. Czy po przejazdach musiałeś dociskać jakieś klocki czy wszystko trzyma się kupy i nie przesuwa?

Tranzystor 

Wysłany: 2012-07-22, 17:08   

3dom napisał/a:
Co kolejne masz w planach poza modelami z galerii BS? :)

Nic z galerii nie będę już pokazywał, bo są to rzeczy z poprzedniej epoki, ale mam na warsztacie 2 projekty gotowe w 90%, więc w przyszłym tygodniu coś się pewnie pojawi. :)
Atr napisał/a:
Zawieszenie ciekawe ale wydaje się delikatne, szczególnie mocowania cięgien skrętu. Czy po przejazdach musiałeś dociskać jakieś klocki czy wszystko trzyma się kupy i nie przesuwa?

Przednie zawieszenie jest dosyć pancerne, czasem musiałem docisnąć tylne wachacze, bo robiły się szpary przy connectorach. Powinny mieć takie ramki jakie są z przodu, ale niestety miałem tylko 4.

Pietruch 

Wpisy: 1379
Wysłany: 2012-07-22, 17:20   

Jest naprawdę bardzo szybki, a żeby dokładnie obejrzeć pracujące zawieszenie przydałby się filmik w slow motion. ;)
Niezły wariat z niego.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu