8833 Minifigures Series 8

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
goldsun

#46 Post autor: goldsun »

U mnie Konkwistador i Alien Queen dołączyli do kolekcji.
Co do konkwistadora
-- niezadrukowany tors (tylko zasłaniany zbroją - eee, niefajnie :-(
-- nóżki - jakoś ewidentnie nadrukami kojarzą mi się z samurajem z którejś wcześniejszej wersji - znowu niefajnie (chociaż muszę znaleźć tamte i sprawdzić), w dodatku nóżki z tyłu wcale "nie wyglądają" - są szare i takie wrażenie jakby "niedomalowane"
- dlaczego on ma "rękawiczki szare" ?
+ szpada (nie miałem wcześniej)
+ hełm z miejscem na piórko :-)
++ zbroja z nadrukiem
elementy nie są może "lśniący złoty" ale złoty jednak przypominają :-) i jest to zdecydowanie "bardziej złoty" niż nurka !! U nurka wygląda na matowy/zaśniedziały - tutaj jednak się "trochę świeci" (ale dalej to tylko zbroja i hełm).
Za to poza głową mam wrażenie, że to "szary zombi" :-( w dodatku: rękawiczki są ciemnoszare, a nogi z tyłu i na dole - jasnoszare - kompletnie nie wiem o co chodzi :-( poza zbroją i hełmem to chyba będzie największe rozczarowanie moje z tych figurek :-(

P.S. Sprawdziłem i jednak nadruk na nogach samuraja jest inny :-)
P.S.2. Sprawdzałem dalej i złoty tutaj jest też inny od np. złotego hełmu od gladiatora z wcześniejszej wersji :-)

Co do Alien Queen już jest zdecydowanie lepiej
+ tułów zdecydowanie bardziej dopracowany niż konkwistador
-+ nadruki są tylko z przodu, ale z tyłu zasłania je pelerynka
+++ główka i tu pytanie do posiadaczy innych figurek z Alien Conquest - składała się już wcześniej z 3 części ? mordka (widać, że "samiczki" np. po długich rzęsach :-) ), mózg i ... ciemnoróżowa główka ? :-) (aż szkoda, że bez nadruku)

P.S. Jeszcze poluję na man-bata i Hamleta (czy kim on tam jest) i starczy z tą serią :-)

P.S.2. Jak na razie: Alien Queen, Nurek i BadRobot są top3 tych figurek jak dla mnie :-)
Ostatnio zmieniony 2012-07-25, 18:16 przez goldsun, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#47 Post autor: 3dom »

goldsun pisze:Co do konkwistadora
-- niezadrukowany tors (tylko zasłaniany zbroją - eee, niefajnie :-(
Akurat gladkie z obu stron torsy sa dosc rzadkie, jak potrzebowalem takie do winietki to z pomoca przyszedl hokeista z ktorejs tam serii CM. Także niekoniecznie musi to byc minus.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

10. Santa Claus

#48 Post autor: nori »

10. Santa Claus

Obrazek

Święty Mikołaj już od pierwszych zapowiedzi skupił na sobie uwagę miłośników minifigurek, wszak postać taka już nieraz gościła w mniej lub bardziej specjalnych zestawach. Pojawiło się jednak pytanie, jakie nasz Mikołaj będzie miał nakrycie głowy? Czy znowu będzie to standardowa czerwona bandana, jakby nie było, niezbyt pasująca do tak zacnej i rozpoznawalnej roli?

Na szczęście Mikołaj nie zawiódł oczekiwań. Mimo, że broda to już znany element, taką samą posiadał choćby Rybak z trzeciej serii, to czapka okazała się całkowicie nowa i doskonale pasuje Mikołajowi. Lecz to nie koniec nowości, Mikołaj, jak przystało na swój "zawód", dysponuje jeszcze workiem z prezentami. Worek co prawda jest niezbyt duży, ale wiecie jak to jest, "magia świąt" itd, tak więc pewnie i tak zmieściły się tu wszystkie prezenty i rózgi.
Tors zadrukowany jest jednostronnie, nadruk przypomina obszyty kubraczek uzupełniony o wysoko podciągnięty czarny pasek. Czyżby miało to symbolizować brzuszek Mikołaja? Buźkę zdobi bardzo przyjemny uśmiech, coś roześmiana ta nasza ósma seria, choć w przypadku tej figurki, uśmiechu i tak spod brody nie widać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rzut oka na czapkę i worek:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Elementy składowe:

Obrazek

Porównanie nowego Mikołaja ze swoim starszym wcieleniem. Bezsprzecznie, nowa czapka bije na głowę czerwoną bandanę.

Obrazek

Największymi atutami niniejszej figurki są właśnie nowe elementy. Czapeczka jest dość charakterystyczna, jednak na tyle uniwersalna, że spokojnie można ją wykorzystać w jakimś zimowym MOCu. Worek ma już zupełnie wszechstronne zastosowanie, nada się i dla złodzieja i dla dziecka robiącego porządek w pokoju. Także buźkę można bez problemu wykorzystać, wszak uśmiechniętych minifigów nigdy za wiele. Nadruk na torsie nie przypadł mi do gustu, ale postaci Mikołaja pasuje.
Reasumując, figurka warta upolowania, choć jeden egzemplarz powinien zupełnie wystarczyć.
Ostatnio zmieniony 2012-07-26, 17:50 przez nori, łącznie zmieniany 2 razy.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#49 Post autor: V1 »

O, worków chcę dużo. Ze 100 sztuk. Może wejdą do zestawów i da się je zamówić w BOP-ie.
Chyba byłoby dużo chętnych, wszak to i ładnie wyglądający ładunek do ciężarówek, i do współczesnego miasteczka się przydadzą, i w średniowieczu będą idealnie pasować, i w klimatach pirackich, marynistycznych, i wojennych.

Nori, czy ten brzuszek nie jest taki, jak brzuszek Yody-Mikołaja?
Ostatnio zmieniony 2012-07-26, 17:54 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#50 Post autor: 3dom »

V1 pisze:Nori, czy ten brzuszek nie jest taki, jak brzuszek Yody-Mikołaja?
Trochę inny:

Obrazek
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#51 Post autor: Innos »

Ano właśnie, Mikołaj, jeden z najlepszych minifigów serii moim zdaniem, po tylu kalendarzach adwentowych, 3 świątecznych wioskach i paru innych tematycznych zestawach wreszcie dostajemy porządnego Mikołaja z charakterystyczną czapką i do tego ze świetnym uniwersalnym workiem, jak Karwik zauważył. I w zasadzie trudno coś więcej o Mikołaju powiedzieć, bo wygląda po prostu tak, jak powinien, idealnie (i 100 razy lepiej niż starsza wersja z długą brodą, bez nadruków i z bandaną). Ten zaokrąglony pasek ja również odebrałem jako podkreślenie zaokrąglonego brzuszka, w ogóle kożuch całkiem ładnie wyszedł, choć bez fajerwerków. I tylko z terminem (pra)premiery się nie wstrzelono, możliwie najbardziej świąteczny minifig jak się da wprowadzony w środku lata. ;-) Ale zapewne pod koniec roku przeżyje swoją drugą "młodość" i zagości wówczas w wielu świątecznych MOCach, więc nic straconego. Moim zdaniem must have, nawet jeśli nie chce się całej 8 serii zebrać - no chyba, że ktoś zimowych świąt nie lubi.
V1 pisze: Worek pewnie ma od spodu mocowanie na studa? 4 zdjęcia z workiem, a z żadnego to nie wynika. Tandeta, nie recenzja.
He he, nie ma to jak druzgocąca krytyka. ;-) Ale dobrze się domyślasz, jest tam otwór na studa.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#52 Post autor: szww »

Mikołaj jest świetny, wreszcie taki z prawdziwego zdarzenia a nie jakiś osiwiały biker w czerwonej chustce na głowie, a dodatkowo worek zaiste ma wielki potencjał.

kris kelvin

#53 Post autor: kris kelvin »

V1 pisze:O, worków chcę dużo. Ze 100 sztuk. Może wejdą do zestawów i da się je zamówić w BOP-ie.
Oj tak. Worków by się przydała zacna garść.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#54 Post autor: bacon »

02. Conquistador

Trochę historii…
Konkwistador to uczestnik hiszpańskich wypraw zbrojnych podejmowanych w celu podboju nowo odkrytych terytoriów zamorskich. A wygląda tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co się rzuca w oczy po rozpakowaniu zawartości? Proszę, oto zawartość saszetki:

Obrazek

- tors - w kolorze brązowym totalnie jednobarwny, żadnego nadruku, nic. Z drugiej jednak strony cały tułów zakrywa zbroja więc minimalizm jest tu chyba uzasadniony (mogli przynajmniej jakieś włosy na klacie mu nadrukować)

- główka – klasyczna, ale tutaj już jak na prawdziwego Latynosa przystało jest zarost na twarzy tzn. wąsy, broda i krzaczaste brwi

- nogi – szare z nadrukiem imitującym spodnie (czy jak ta część garderoby się fachowo nazywa?) w kolorze torsu

- hełm – fachowo nazywany morionem w kolorze złotym jak wszystkie jego elementy zbrojne, bez nadruków ale bardzo fajnie odwzorowany i wyprofilowany

- piórko – czerwone, co ciekawe w tej serii aż 3 figurki mają piórko (jeszcze kapitan piratów i bawarski chłopak ale on ma pojedyncze)

- zbroja – jak już wspomniałem, w kolorze złotym z elementami srebrnymi pod szyją i na brzuchu, całość ładnie wyprofilowana, myślę że historycy nie będą mogli się czepiać, ponieważ całość wygląda dosyć realistycznie - http://alpaka.pl/obrazki/info/prod_369.jpg

- broń – szpada, rapier w kolorze szarym, identyczna jak muszkieter w IV serii. Trudno mi rozstrzygnąć czy taką bronią posługiwali się konkwistadorzy ale skłaniam się ku temu, że raczej nie. Oto dowody:
http://alehistoria.blox.pl/resource/konkwistador.jpg - miecz
http://alpaka.pl/obrazki/info/prod_369.jpg - miecz i kusza
http://kolekcjafigurek.pl/wp-content/up ... stador.jpg - halabarda
http://www.otofotki.pl/img6/obrazki/gb6544_corte.jpg - miecz

Jakoś nie bardzo pasuje ta szpada do wojownika, który wpada na obce ziemie i wyrzyna okoliczną ludność. Nie sądzę aby pojedynkowali się na szpady z Aztekami czy Inkami jak szermierzy…

Podsumowując… całość jest niezwykle udana zarówno pod względem kolorystycznym jak i dopasowania historycznego, choć jak dla mnie skazą na całości jest nie do końca udanie dobrana broń, ale to być może tylko moje zdanie.

Figurkę zidentyfikowałem dzięki broni, łatwo wyczuć „cienki pręcik z kuleczką” :)

Najbardziej znany konkwistador - Hernán Cortés, zdobywca królestwa Azteków:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-07-26, 18:14 przez bacon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#55 Post autor: tomey »

bacon, jeśli chodzi o konkwistadora, to od kiedy Europejczycy z XV/XVI wieku byli Latynosami (mylisz pojęcia)? Oraz zbroja na goły tors? Wspominałeś o jakichś włosach na klacie. Pod zbroje zawsze zakładano dodatkowe ubranie (fachowa nazwa uciekła mi z głowy) bo chodzić z metalem bezpośrednio na ciało to średnia atrakcja.
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#56 Post autor: nori »

V1 pisze:Worek pewnie ma od spodu mocowanie na studa? 4 zdjęcia z workiem, a z żadnego to nie wynika.
Karwik, no co Ty? Przeca zdjęć z workiem jest pięć i jedno pokazuje go od dołu. Nie zauważyłeś?
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#57 Post autor: V1 »

02. Conquistador
Chciwy morderca; pozbawiony uczuć rzeźnik. Wesolutki, dumny i błyszczący.
Ziarno, z którego wykiełkował mlekiem i miodem płynący kraj wolności i czkawki.
Przeca zdjęć z workiem jest pięć i jedno pokazuje go od dołu.
A czy ja coś pisałem na ten temat?
Ostatnio zmieniony 2012-07-26, 17:54 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#58 Post autor: bacon »

tomey pisze:Oraz zbroja na goły tors? Wspominałeś o jakichś włosach na klacie. Pod zbroje zawsze zakładano dodatkowe ubranie (fachowa nazwa uciekła mi z głowy) bo chodzić z metalem bezpośrednio na ciało to średnia atrakcja.
To żart, fakt mogłem na koniec podkreślić tekst o włosach na klacie emotikonem ";)" ale jestem zdania, że nie zawsze trzeba to robić... No raczej nikt nie ma wątpliwości, że nie zakładano zbroi bezpośrednio na ciało.

07. Female Skier

Narciarz pojawił się już w kolekcjonerskich figurkach w serii II i nie wiedzieć czemu jest jedną z moich ulubionych figurek. Kiedy zobaczyłem, że w plotkach o 8 serii pojawia się temat narciarza kobiety bardzo się więc ucieszyłem (nawiązuję tym samym do kilku wypowiedzi narzekających na "odgrzewane kotlety"). W recenzji będą odwoływał się i porównywał do figurki z II serii.

Oto zawartość saszetki:

Obrazek

- tors – fioletowa kurtka z kołnierzem zapinana na suwak, dwie kieszonki na bokach i gustowne paseczki w dwóch kolorach. Kurtka posiada przy pasie ściągacz, aż prosi się aby umieścić również ściągacz przy mankiecie ale z takim elementem graficznym w Lego się chyba jeszcze nikt nie spotkał. Rączki imitują rękawice, oczywiście jak na kobietę przystało dopasowane do obuwia.

- główka – klasyczna z ustami pomalowanymi czerwoną szminką oraz goglami ze szkłami błyszczącymi pod kolor kurtki i nart

- nogi – żadnych udziwnień - spodnie błękitne, buty białe (pewnie Relaksy)

- włosy – dziewczyna jest blondynką z kucykiem

- kijki narciarskie – identyczne białe kijki jak u narciarza z II serii, jednak tutaj nie ma co liczyć na bonus w postaci trzeciego kijka, wszystko wyliczone co do joty

- narty – narty takie same jak w serii II jednak różnią się kolorem – to nie są już zwykłe białe narty, te są śliczne w kolorze ni to różowym, ni fioletowym (fiołkowe??)

Obrazek

Obrazek

Podsumowując… Kolejna bardzo fajna figurka! Od razu rzuca się w oczy to, że pani narciarka wybrała się na stok typowo rekreacyjnie w przeciwieństwie do pana narciarza, który startuje w zawodach z numerem 211 (chyba amatorskich bo nie ma kasku). Pan w jednobarwnym kombinezonie oraz czapce jak na sportowca przystało, Pani typowy lans na stoku – modna kurtka i spodnie, szałowe gogle, wymyślne narty i z gołą głową na mrozie!!!

Obrazek

Figurkę zidentyfikowałem dzięki nartom, dziecinnie proste.
Ostatnio zmieniony 2012-07-26, 18:17 przez bacon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#59 Post autor: bacon »

16. Evil Female Alien

Do Złej Pani Obcej byłem sceptycznie nastawiony, jakoś z zapowiedzi mnie nie przekonała a na macankach w markecie trafiłem ją szybko i odłożyłem na bok... ale po chwili pomyślałem że skoro i tak będę miał wszystkie figurki z tej serii to co za różnica kiedy wezmę kosmitkę. No i z zamiaru zakupu 2 figurek wyszedłem z Carrefour'a z czterema saszetkami (Evil Female Alien, Ancient Thespian, Cowgirl, Enemy Robot - recenzje najpewniej jutro) ;)

Po rozpakowaniu wysypuje się dosyć sporo części składowych:

Obrazek

- nogi i tors – figurka jako jedyna z serii 8 charakteryzuje się dużą podstawą zamiast klasycznych nóg. Razem z torsem tworzą całość imitującą długą suknię z pasem i jakby metalową obrożą. Całość w kolorze czarnym, ramiona purpurowe, rączki limonkowe

- główka – na głowę składają się 3 elementy - ciekawy element w postaci różowej główki bez nadruku, limonkowa twarz i różowy mózg

- pelerynki – 2 elementy tzn. peleryna i kołnierz w kolorze ciemnofioletowym

- broń – w kolorze ciemnoszarym z transróżowym platem 1x1 robiącym chyba za laser. Ostatnio taki pistolet miał Classic Alien z serii 6

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowując… Nie wiem kiedy pierwszy raz się rozczaruję w tej serii ale Evil Female Alien to na razie największe pozytywne zaskoczenie! Świetna kolorystyka, graficznie też bez zarzutu. Kosmitka wyglądem rzeczywiście budzi skojarzenia z postacią negatywną, postawiony kołnierz i peleryna tylko to potęgują. Sprawia wg mnie wrażenie przywódczyni wrogiej cywilizacji.

Figurkę oczywiście najłatwiej zidentyfikować dzięki dużej podstawie.

Ahas

#60 Post autor: Ahas »

Panu konkwistadorowi jednak dałbym jeszcze jakąś broń palną. Wszak początkowo zdobywcy nie mieli jej wiele, jednak obrosło legendą już to, jak Indianie się jej bali. I czy tylko ja mam wrażenie, że jego kolega, ten z drugiej strony barykady jest jakiś mniej kolorowy? A powinno być chyba na odwrót :)

ODPOWIEDZ