8833 Minifigures Series 8

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#76 Post autor: Innos »

Kowbojka to jest chyba mój numer jeden w tej serii, i to nie tylko z racji przynależności do wytęsknionej tematyki westernowej - za jej najwyższą oceną przemawia także połączenie rewelacyjnego wyglądu i dużej przydatności praktycznie każdego elementu. I tylko cały czas sobie myślę, czy nie lepiej byłoby, gdyby jednak kapelusz (czy hełm przedstawicielki Wikingów z 7 serii) i włosy były jakoś rozłączalne i przydatne osobno - pewnie byłoby to trudne do zrobienia, ale nie wierzę, że się nie da. No niemniej kapelusz z warkoczem na stałe też jest udany, lepiej tak, niż bez żadnych włosów, jak musiało być do tej pory, kiedy minifiżka miała mieć jakiekolwiek nakrycie głowy.
Aha, kowbojkę dość łatwo wymacać (bez podtekstów), zarówno po lassie, jak i po dużym kapeluszu z włosami.

Awatar użytkownika
nuker
Posty: 57
Rejestracja: 2012-04-05, 19:31
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#77 Post autor: nuker »

Sorrow pisze:O Wielka Zębatko i Łaskawy Kaflu! Nie wiem, co robić. Truchtać 5 km do Carrefoura i z powrotem (jogging w ramach pokuty za rozpasany konsumpcjonizm), żeby wymacać kilka ludzików i później ewentualnie dokupić kilka dodatkowych elementów (kurtka narciarki! kryza! melonik! czarna czupryna z kucykiem!)? Czy może szarpnąć się na całą serię (i czekać na nią do września, ech) i sprzedać niepotrzebne elementy? Nie podobają mi się te Wasze recenzje, bo sprawiają, że chcę i pędzić do Karfua, i mieć całą serię:P
Ja miałem o tyle ułatwione zadanie, że poszukiwałem 2 konkretne minifigi: konkwistadora i pirata.
W Carrym byłem 3 razy. W przypadku pierwszych 2 wizyt było tylko kilka paczek serii 8mej, a tak to pełno 7,6 a nawet 5ki.
Dopiero wczoraj podjechałem i patrzę, a tam z 40 opakowań serii 8mej.
Chwilę to potrwało ale się udało. Obie figurki trafiły już na pokłady statków.
Dla tych co polują na pirata to jest to pozycja równie prosta do wyszukania co kosmitka. Wystarczy wymacać nogi i sprawdzić czy jedna jest "drewniana".
Z konkwistadorem było trochę więcej zachodu, jednak udało się go znaleźć po zbroi.
Po drodze napatoczyła mi się narciarka i jej narty, kowbojka i jej lasso, kosmitka i nurek i jego harpun.
Jedyne co polecam to na "macankę" wybrać się w godzinach wieczornych, bo jako 27 letni facet czułem się co najmniej dziwnie stojąc i macając woreczki przy półce lego w okolicach godziny 17:30 w przed dzień święta, gdy w sklepie było pełno ludzi, ale co tam :)
Ostatnio zmieniony 2012-08-16, 12:01 przez nuker, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#78 Post autor: Innos »

nuker pisze:Z konkwistadorem było trochę więcej zachodu, jednak udało się go znaleźć po zbroi.
Dla mnie konkwistador był dość łatwy do wyszukania - szpadę często łatwo można wyczuć blisko krawędzi woreczka, no i raczej nie pomyli się z innymi podłużnymi akcesoriami bo jest cieńsza i ma charakterystyczne końce. Zawsze można trafić też na piórko. Dokładnie po tych samych elementach w 4 serii można było wyszukać muszkietera.
nuker pisze:Jedyne co polecam to na "macankę" wybrać się w godzinach wieczornych, bo jako 27 letni facet czułem się co najmniej dziwnie stojąc i macając woreczki przy półce lego w okolicach godziny 17:30 w przed dzień święta, gdy w sklepie było pełno ludzi, ale co tam :)
Jeżeli celem jest wyszukanie większej ilości różnych figurek, to ja polecam wziąć karton lub dwa pod pachę i udać się do pobliskiego działu sezonowego z akcesoriami ogrodowymi, tam znaleźć jakąś huśtawkę czy inny miękki obiekt do siedzenia i przetestować go podczas macania. ;-] Przy max kilku figurkach do znalezienia i innych zakupach najlepiej wziąć no koszyka kilkanaście woreczków na drogę i macać przechodząc między innymi działami gdzie ma się coś do wzięcia- zawsze to efektywniej spędzony czas.
A jeśli chodzi o Carrefoury, 8 serii raczej póki co nie zabraknie, też widziałem jakiś czas temu, że czarne woreczki były na wyczerpaniu, ale parę dni temu znowu widziałem oczekujące w alejkach 2 sklepów kartony pełne gotowych do zawieszenia świeżutkich pasków z figurkami.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Jumbo

#79 Post autor: Jumbo »

Bólem takiej akcji macania jest to, iż po przejściu "macaczy", pozostałem saszetki wyglądają jak wyjęte psu... Nie, nawet nie z pyska...

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#80 Post autor: Innos »

Jumbo pisze:Bólem takiej akcji macania jest to, iż po przejściu "macaczy", pozostałem saszetki wyglądają jak wyjęte psu... Nie, nawet nie z pyska...
A to zależy. Zgadza się, czasem można takie woreczki zobaczyć - ale tak wyglądają raczej tylko resztki, które w markecie przeleżały kilka miesięcy i były macanie być może dziesiątki razy (a im mniej woreczków zostawało, tym częściej te resztki były "przemacywane" - co oczywiście nie usprawiedliwia, że kolejne osoby tak ten egzemplarz "dobijały"), do tego macane nieumiejętnie (np. dzieci też przecież tak szukają, a na ile zaobserwowałem, choć siły w palcach mogą mieć mniej, to bywają mniej delikatne), w pośpiechu (a jak się śpieszy, to się maca mocniej) i bez planu (bo jeśli pamięta się, jak wyglądają wszystkie minifigi albo ma się ściągę to dużo szybciej rozpoznaje się, co jest w danym woreczku). No i wprawa czyni mistrza, po wymacaniu kilku serii można wypracować efektywne sposoby poszukiwania. Ja, jak napisałem gdzieś wcześniej, szukam małych akcesoriów właśnie dlatego, że elementy większe, obłe trzeba mocno wyściskać w za ciasnej dla nich saszetce, żeby upewnić się co do kształtu, dużo łatwiej strząsnąć jakieś drobne akcesorium do krawędzi saszetki i tam delikatnie je wyczuć. A czasem, kiedy jakiejś minifigurki nie mogę rozpoznać (bo np. małe akcesorium utknęło w większym i nie wypada), po prostu pomijam taki woreczek, właśnie po to, żeby go nie "mordować" palcami. :-)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#81 Post autor: GrublukTheGrim »

nuker pisze:(...) jako 27 letni facet czułem się bynajmniej dziwnie stojąc i macając woreczki przy półce lego (...)
Eee tam... mam dziesięć lat więcej od Ciebie i nie mam takich oporów. Macam minifigi na całego, nie przejmując sie otoczeniem! ;-D

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#82 Post autor: 3dom »

We wtorek w Carrefourze Bemowo widzialem faceta na oko 50+ i tez bez skrepowania macal :P Tam rowniez jest duzo 8 serii, starszych tez sporo.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#83 Post autor: Miszel »

Nie wiem czy już było, ale tu jest zdjęciu pokazujące strukturę pudełka, czyli ile jakich minifigów jest w box'ie

http://www.flickr.com/photos/wiredforso ... otostream/
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#84 Post autor: blizzard »

[URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=241496#241496]Diver[/URL] jest cudowny! Dzisiaj go dostałem od dziewczyny jako prezent-niespodziankę, i powiem szczerze... wymiótł wszystko. Strasznie mnie urzekł jego hełm z tyciszybką, kolorystyka,ach. Rewelacja i wielki plus za tę figurkę.
Niby nic,ale jednak bomba :)
W moim rankingu: jedna z lepszych figurek jakie dotychczas można było znaleźć w szeleszczących torebeczkach.
Ostatnio zmieniony 2012-08-25, 21:03 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#85 Post autor: nori »

Mała wariacja, czyli rodzinka na spacerku:

Obrazek
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
mara55o
Posty: 29
Rejestracja: 2012-07-19, 22:09
Lokalizacja: Rozdrażew\Krotoszyn
brickshelf: mara55o

 

#86 Post autor: mara55o »

09. Fairy

Obrazek


Fairy czyli po polsku Wróżka. Jakże dużo było potworków we wszystkich seriach: Frankestein, Wilkołak itp. Teraz Lego się postarało i oto proszę mamy przesłodką Wróżkę! Te kolory! Ach! :D
Dość długo się zastanawiałem czy ją znaleźć (wymacać chyba nie na miejscu ;) ) ale jednak coś mnie tknęło i ja kupiłem za te 9 złociszy właśnie dzisiaj.
A jak się prezentuje:

Obrazek

Jak otworzyłem torebeczkę i ją złożyłem od razu się zakochałem, chyba nie muszę mówić dlaczego...
Torsik ma ślicznie zadrukowany i ten kwiatek czy gwiazdka na policzku!
Oczywiście, jak na damę przystało, ma spódniczkę.

Obrazek

Skrzydełka ma zrobione z plastiku a nie jak sądziłem z początku z materiału co robią pelerynki :)


Obrazek

Różdżka oczywiście różowa.

Obrazek

I na koniec "rozebrana" do zera :D

Obrazek

Cóż dziwicie się dlaczego facet recenzuje taką figurkę? Bo facet wie co dobre. :D
A figurkę oceniam na wielki + i polecam!
Ostatnio zmieniony 2012-09-11, 07:04 przez mara55o, łącznie zmieniany 2 razy.
FOREVER LEGO

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#87 Post autor: bacon »

Wróżka w kołnierzu ortopedycznym? ;)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#88 Post autor: Kirysowaty »

A jak inaczej przyczepiłbyś skrzydełka?
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#89 Post autor: Szerszen »

Modyfikując torsik o tylny zaczep.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

lordofdragonss

#90 Post autor: lordofdragonss »

Kupiłem dziś wróżkę, ten kołnierz nie rzuca się tak bardzo w oczy i wygląda o wiele lepiej na żywo. Niestety moja wróżka nie miała różdżki... No ale ja ją i tak chciałem dla torsiku i skrzydełek.

ODPOWIEDZ