[MOC] Komatsu WA600-6

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

[MOC] Komatsu WA600-6

#1 Post autor: Jakeof »

Witam!

Po zaprezentowaniu mojej poprzedniej ładowarki, postanowiłem iść za ciosem i zrobić kolejną. Wybór padł na Komatsu WA600-6, czyli starszą i nieco większą siostrę mojej poprzedniej ładowarki, WA500-6. Model wykonany jest w skali minifigowej.

Obrazek

Jestem z niego zadowolony. Udało mi się uzyskać pełną ruchomość ramienia i łyżki, ładowarka skręca, koła oczywiście się kręcą. Patent na zęby łyżki ściągnąłem z koparki Karwika Waryński K-408 ;)
Dużym wyzwaniem było zrobienie bocznego lewego pomostu. Ci co kiedyś próbowali swoich sił z flexami, wiedzą o co chodzi :-) Wszystko jednak trzyma się zaskakująco dobrze, nic nie odpada ani nie rusza się po lekkim dotknięciu, efekt wygląda tak:

Obrazek

Długo zastanawiałem się nad tym jak wykonać koła, pierwotną myślą było zastosowanie takich samych jak w poprzedniej ładowarce, ale ostatecznie wybrałem taki wariant jaki widzicie, i uważam że była to dobra decyzja. Byłbym zapomniał - górny flex tylnej prawej barierki, tej prostokątnej, nie jest zawieszony w powietrzu, w środku jest linka, która go podtrzymuje;]

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tyle, pozdrawiam ;]

Galeria BS

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

Superśliczny!

Awatar użytkownika
macaron
Posty: 87
Rejestracja: 2012-04-07, 11:52
Lokalizacja: Banino
brickshelf: macaron

 

#3 Post autor: macaron »

Niesamowity!
Czuję się jakbym był na budowie. Po prostu piękna replika ;)
Aktualne projekty LEGO: tramwaj i infrastruktura (zawieszone)

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#4 Post autor: PatrykZ »

Wypas! Zdolny z Ciebie budowniczy.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#5 Post autor: Innos »

Bardzo udany model, szczególnie podoba mi się łyżka z minifigowymi łapkami. Faktycznie z flexami musiałeś mieć trochę zabawy, ale żadnych krągłości tu nie ma, więc zawsze mogłoby być jeszcze trochę gorzej. ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

Ładowarka, choć większa, bardzo podobna do poprzedniej. Pięćsetka bardzo mi się podobała, ta ma dodatkowo ładniejsze koła i co najważniejsze łyżkę własnej konstrukcji. Duży plus wobec jednoelementowej w poprzednim modelu.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

kris kelvin

#7 Post autor: kris kelvin »

Faktycznie bardzo zgrabna rzecz. Kolorek, detalik, bryła. Naprawdę światowy poziom :)

Awatar użytkownika
Scarecrow
Posty: 74
Rejestracja: 2011-06-06, 22:23
Lokalizacja: From Nowhere

#8 Post autor: Scarecrow »

Świetne wykorzystanie minifigowych łapek. Bardzo ładny i zgrabny modelik.

robbie76

#9 Post autor: robbie76 »

Genialnie ! Dzisiaj pokazałem oba Twoje modele koledze z Komatsu Poland i był również zachwycony. Bardzo fajne rozwiązanie na felgi, zresztą cała ładowarka wyszła idealnie, od razu można poznać, że to Komatsu. Co następne, WA700 czy coś większego ? Jeśli 700tka to mam sporo fotek tych maszyn (W Polsce jest ich zaledwie 4) i są największymi ładowarkami w kraju nie licząc 2 zabytkowych Caterpillar'ów 992B

Pozdrawiam
robbie76

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#10 Post autor: Jakeof »

Dzięki panowie. ;]
robbie76 pisze:Co następne, WA700 czy coś większego ?
W głowie jest już plan na WA600-3, czyli rozmiarowo podobną do tej, zaś w dalekiej przyszłości będą przymiarki do WA900;)
robbie76 pisze:Dzisiaj pokazałem oba Twoje modele koledze z Komatsu Poland i był również zachwycony.
Jeśli chodzi o sprzęt budowlany, to właśnie Komatsu najbardziej przypada mi do gustu, więc może kiedyś zbuduję jeszcze coś w tej tematyce.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#11 Post autor: Sariel »

Bardzo ładny. Fajnie dobrane opony i zgrabny kuper.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#12 Post autor: Bobofrutx »

Świetna! Ładniejsza od swojej mniejszej siostry. Genialnie prezentuje się łyżka którą wymodelowałeś.

Na tej fotce można zobaczyć jaki to jest potworek z tej ładowarki w rzeczywistości, wywrotka wydaje się być malutka:
Obrazek

Edyta:
Właśnie zauważyłem że na każdej fotce łyżka w twoim modelu jest w takiej samej pozycji, nie jest ona ruchoma?
Ostatnio zmieniony 2012-08-01, 20:43 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 3 razy.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#13 Post autor: Jakeof »

Bobofrutx pisze:Właśnie zauważyłem że na każdej fotce łyżka w twoim modelu jest w takiej samej pozycji, nie jest ona ruchoma?
Tak jak napisałem, łyżka i ramiona są w pełni ruchome, może faktycznie to przeoczyłem i nie dodałem zdjęcia z łyżką w pozycji opuszczonej, tak jak jest na zdjęciu, które dodałeś. Postaram się takowe zrobić i dodać w wolnej chwili, dzięki za sugestię;)

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#14 Post autor: blizzard »

Przepiękna praca, wszystko świetne, no i skala minifig!!

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#15 Post autor: Bobofrutx »

Jakeof pisze:
Bobofrutx pisze:Właśnie zauważyłem że na każdej fotce łyżka w twoim modelu jest w takiej samej pozycji, nie jest ona ruchoma?
Tak jak napisałem, łyżka i ramiona są w pełni ruchome, może faktycznie to przeoczyłem i nie dodałem zdjęcia z łyżką w pozycji opuszczonej, tak jak jest na zdjęciu, które dodałeś. Postaram się takowe zrobić i dodać w wolnej chwili, dzięki za sugestię;)
A ja natomiast przeoczyłem twoja wzmiankę o pełnej ruchomości, wybacz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

ODPOWIEDZ