9398 4x4 Crawler

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#31 Post autor: piotrek839 »

Myślę że firmie zależało na wprowadzeniu elementu nowości do swojego największego zestawu technic i zwiększeniu przez to sprzedaży. Stare silniki też by mogły być w tej obudowie. Co ciekawe nowy helikopter został przygotowany pod PFy ale nowych nie dostał.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#32 Post autor: Waler »

piotrek839 pisze: Co ciekawe nowy helikopter został przygotowany pod PFy ale nowych nie dostał.
A jaki silnik do opcjonalnego zmotoryzowania heli, przewidziało Lego? Nową L-kę czy poczciwego Mediuma?

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#33 Post autor: piotrek839 »

Waler93 pisze:A jaki silnik do opcjonalnego zmotoryzowania heli, przewidziało Lego? Nową L-kę czy poczciwego Mediuma?
Firma przewidziała mediuma w zestawie ze światłami i przełącznikiem, ale nowa L-ka też będzie pasować.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#34 Post autor: 3dom »

Standardowo helikopter mozemy zmotoryzowac zestawem 8293 czyli mediumem. Zerknalem do instrukcji i ten napis 'PF ready', czy cos w tym stylu, oznacza, ze dolozenie silnika i BB to kilka (11) prostych krokow bez ingerencji w wyglad jak w innych zestawach.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Jetboy

#35 Post autor: Jetboy »

Właśnie skończyłem budować swój Crawler (podziękowania dla rourk3 od którego zestaw kupiłem i z którym współprace gorąco polecam). Świetny model i jeśli ktoś mnie zapyta od jakiego zestawu najlepiej zacząć przygodę z Technic to będę go polecał. Nie tylko ma fajny, bardzo bawialny model, ale też wszystkie części potrzebne motoryzować zakupione później zestawy.

Oczywiście znalazło by się parę miejsc na poprawki, ot choćby to że jeździ za wolno, ale przecież nazwa "pełzacz" nie wzięła się z powietrza :)

Wciąż mam pewne wątpliwości co do serwa, czy nie skręca zbyt wolno żeby sprawdził się jako sterowanie w modelu wyścigówki? Jak lepiej sie o tym przekonać niż budując coś takiego samemu, pewnie coś takiego zrobię, ale to dopiero na zimę :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

Re: 9398 4x4 Crawler

#36 Post autor: 3dom »

Wreszcie mam chwilę żeby coś więcej napisać od siebie. Świetna sprawa ten zestaw. Wreszcie dostajemy zdalnie sterowany model samochodu, w dodatku jest to prawie trialówka. Chyba w końcu przekonałem się do jego wyglądu, choć biorąc pod uwagę jakich dostarcza nam części jest to kwestia drugorzędna. Nowe PFy to jak dla mnie najważniejsza nowość tego roku, do tego powrót balonowych opon 94,8 i czarnych felg, które w ostatnim czasie były trudno dostępne i dość drogie, plus cała masa innych zawsze przydatnych elementów.

Już zeszłoroczny Unimog wydawał się być świetnym punktem wyjścia do budowy trialówki a tutaj otrzymujemy praktycznie wszystko co jest potrzebne - duże koła, silniki, zestaw podczerwieni, elementy do budowy zawieszenia. Brakuje chyba tylko knobów. Sam Crawler też jest całkiem sprawny w terenie, wprawdzie w Krakowie trochę się z niego śmialiśmy ale jak widać chociażby po filmie Sariela to po drobnych modyfikacjach jego sprawność zdecydowanie rośnie (te dyfry...).

L-motor wydaje się idealny do skrętu w trialówkach, na pewno będzie go łatwiej zamontować w moście, nie trzeba będzie też dawać takiej redukcji jak do mediuma, którego do skrętu osobiście średnio lubię używać. Możliwe, że już na następnym rajdzie zobaczymy jak się sprawuje, choć biorąc pod uwagę deklaracje BJa to może trzeba będzie poczekać nie wiem... Do kwietnia lub maja? :P

Ciekawi mnie jak servo sprawuje się we współpracy z kostką NXT. Mógłby ktoś sprawdzić czy podłączone do portu silnika i sterowane pełną mocą po zwolnieniu przycisku wraca do punktu 0, tak jak przy sterowaniu podczerwienią? Jeżeli tak to konstrukcje auto do Truck Racingu czy Cross Country znacznie zyskają na prostocie.

Nowa ośka 4L początkowo wydawała mi się bez sensu ale po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku, że może się czasami przydać minimalizując ryzyko np. wysunięcia się ośki napędzającej z8 w zwolnicy. Co więcej, w samym Crawlerze jest dość ciekawy patent na zabezpieczenie ośki, z tym przypadku napędzającej z12, za pomocą tego connectora. Przyznam się, że go ściągnąłem w czerwonym Ginafie :P Widać to dobrze na tym zdjęciu w galerii Filusa:

Obrazek

I ten dylemat - czy kupić już teraz czy czekać do BOPa... ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#37 Post autor: Belfast »

Złożyłem swojego i jestem zachwycony ! Wreszcie fajny zestaw z dziurawymi klockami (unimog mnie zmierził). Jest bawialny dla tych pod cztery dychy jak i dla 9latka, za kilka godzin zobaczę co zrobi 2latek (bawi się już innymi zdalnie sterowanymi samochodami).
Detali technicznych nie będę omawiał bo zrobił to już powyżej i dobrze Her Drei-Häuser
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Jetboy

Re: 9398 4x4 Crawler

#38 Post autor: Jetboy »

3dom pisze: Ciekawi mnie jak servo sprawuje się we współpracy z kostką NXT. Mógłby ktoś sprawdzić czy podłączone do portu silnika i sterowane pełną mocą po zwolnieniu przycisku wraca do punktu 0, tak jak przy sterowaniu podczerwienią? Jeżeli tak to konstrukcje auto do Truck Racingu czy Cross Country znacznie zyskają na prostocie.
Właśnie dostałem kable NXT->PF z węgier. Nie wiem czy to wina kabli, ale serwo nie reaguje.
Jeszcze poeksperymentuje.

btw. Ktoś sterował silnikami z kolejki za pomocą NXT? Jeśli tam działa to i serwo powinno.
3dom, masz może oficjalny kabel do pożyczenia, to bym przeprowadził testy?

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#39 Post autor: jerryp »

Oficjalny kabel też nie reaguje z serwem. Kabel miałem od 3dom'a więc to nie to.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#40 Post autor: 3dom »

jerryp pisze:Oficjalny kabel też nie reaguje z serwem. Kabel miałem od 3dom'a więc to nie to.
Ale badziew... Popsuliscie mi wolny dzien.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Jetboy

#41 Post autor: Jetboy »

Ta... i tyle z mojego planu przerabiania crawlera na sterowanie NXT :(
Przynajmniej będę miał mniejszy bagaż :)

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#42 Post autor: BJ »

Przeglądam sobie spis części, i według niego są w nim cięgna ze stopem

Jakie macie u siebie, a inni?
Ja mam te bez stopów i czasem się zsuwają w stronę ramy.
Ostatnio zmieniony 2012-09-09, 14:30 przez BJ, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#43 Post autor: M_longer »

BJ pisze:Ja mam te bez stopów i czasem się zsuwają w stronę ramy.
U mnie są te ze stopem.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#44 Post autor: Pietruch »

M_longer pisze:
BJ pisze:Ja mam te bez stopów i czasem się zsuwają w stronę ramy.
U mnie są te ze stopem.
Ja mam bez.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#45 Post autor: 3dom »

Inwentory jest jeszcze niepelne, nie ma ani elementow zapasowych ani Alternate items, pewnie za jakis czas okaze sie, ze moga byc oba rodzaje.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ