9398 4x4 Crawler

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#16 Post autor: Sariel »

Myślę, że silniki L mają większą szansę zastąpić XLe tam, gdzie jest cienko z miejscem. Mediumy są mimo wszystko zawsze krótsze o tego studa i łatwiejsze do zamontowania na studach.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#17 Post autor: 3dom »

Myślę, że silniki L mają większą szansę zastąpić XLe tam, gdzie jest cienko z miejscem.
Hm... Skręt w trialówce? :> BJ, Ty w końcu używałeś L-ki w Amerykańcu?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#18 Post autor: BJ »

Nie miałem miejsca na L-kę, został medium.
Ale na następne zawody chce włożyć L-kę.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#19 Post autor: Filus »

Dzięki wszystkim za komentarze;).
Jetboy pisze:Podołałeś. Bardzo udana recenzja. Możesz śmiało pisać kolejne :)
Dziękuję, przymierzam się do pisania kolejnej recki nowości z sierpnia.
I znowu mam chrapkę na ten model...Na "integracje" musisz przynieść ;)
Pewnie przyniosę, o ile odbuduję model podstawowy.
Akar_Zaephyr pisze:Nie mogę zgodzić się z tym że Chiny = lipa. Ile płacisz, tyle dostajesz
Tutaj bym polemizował. Jeżeli coś ma wyrobioną markę, a wysokie ceny są akceptowane przez klientów, to praktycznie każda firma na to pójdzie, by wyprodukować coś taniej, a sprzedawać po dotychczasowej cenie - znacznie większy zysk. Lego już nieraz podpadło z jakością klocków, właśnie od Chińczyków...
BJ pisze:Mam tylko jedno zastrzeżenie, mosty nie są takie same, dyfry są włożone odwrotnie.
Jeżeli masz na myśli lustrzane odbicie, to zgoda. Dla mnie oczywistym jest, że dyfer będzie po prostu dostosowany do kierunku obrotów silnika, więc nie wspominałem o tym, ale fakt, że dla porządku można by o tym nadmienić. Ale cała reszta, jest identyczna;p.
Ostatnio zmieniony 2012-08-09, 14:31 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#20 Post autor: piotrek839 »

Recenzja zachęca do kupna zestawu. Sam zestaw kusi jedynie nowymi silnikami a skoro tak to ciekawe kiedy pojawią się na allegro i w jakiej cenie. Z tego co widzę to nowe silniki mają swoje zalety i wady, więc raczej niczego nie zastąpią a jedynie wzbogacą ofertę Lego.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#21 Post autor: blizzard »

Chciałbym bardzo, by zestaw ten (dawca nowych silniczków) był początkiem rozwoju i ewolucji wielu technicowych części - przydałyby się nowe wzory felg, gear racki itd, itp.
Może coś,gdzieś, kiedyś :-)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#22 Post autor: 3dom »

blizzard pisze:przydałyby się nowe wzory felg, gear racki itd, itp.
Felgi jakie obecnie mamy nie są złe ale bevelowy gear rack 9-tka albo 11-tka to byłaby piękna sprawa.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#23 Post autor: piotrek839 »

Nowe ramki, conectory, łączniki i axle to by było coś... aż się rozmarzyłem.

Jetboy

#24 Post autor: Jetboy »

Nowe pf to by było coś! Z nowym micro motorem, micro wieżą, i micro baterią, tak żeby dało się budować jeżdżące modele w skali minifigów... Ja to się dopiero rozmarzyłem...

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#25 Post autor: Waler »

Miałem ochotę na ten zestaw miesiąc temu ale jakoś ponad 2 kafle z mojej wypłaty się rozeszły w mgnieniu oka i jakimś cudem nie starczyło na zakup. Mam zamiar w tym miesiącu nadrobić "stratę" i kupić zestaw.
Po recenzji wiem, że dobrze spożytkuję przeznaczone na ten cel środki.
Przyda się zwłaszcza servo do modeli Full RC i czarne felgi. Resztę z checią mogę komuś odsprzedać po atrakcyjnych cenach, bo już wiem że mam tego aż za dużo.
Stawiam, że za jakiś czas, będzie wysyp "MOC-y" na tej ramie tyle że z inną kabiną.
Modelowi alternatywnemu trochę brakuje do trialówki, i niektórzy z forum pewnie będą uważać, że to profanacja, ale nie zapominajmy, że Lego tworzy zestawy dla wszystkich, nie tylko dla PRO.
I tak na przykład dla Eurobrickowców z Hammeryki taki zestaw, to Hi-End ich możliwości trailowych.
Jak na razie uważam, że dobre zagranie ze strony TLG z wypuszczeniem 9398, jest duża szansa, że w przyszłości możemy doczekać się czegoś bardziej skomplikowanego z pełną "elektryką".

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#26 Post autor: stpman »

Zastanawia mnie jedno. Po co LEGO tworzyło nowy silnik (L), a nie użyło sprawdzonego XL'a do napędu? Przecież koszt wprowadzenia L'ki był zapewne ogromny.
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#27 Post autor: 3dom »

Moze im wyszlo w testach, ze XL jest za mocny. Zrobienie przez niego swiderka z oski to nic nadzwyczajnego.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#28 Post autor: Backbone »

A dwa że skoro były Medium i Extra Large, to takie nazewnictwo dostały raczej nie przypadkowo - zapewne już przy wprowadzaniu pierwszych PF silnik Large był w planach.

szamanov

#29 Post autor: szamanov »

piotrek839 pisze: zestaw kusi jedynie nowymi silnikami a skoro tak to ciekawe kiedy pojawią się na allegro i w jakiej cenie.
Znalazłem ale na ebay-u
http://www.ebay.pl/itm/Lego-Technic-Min ... 337a4c4247
http://www.ebay.pl/itm/Lego-Technic-Min ... 337a4c5a58
Drogo ale w końcu to nowość

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#30 Post autor: Bricksley »

stpman pisze:Zastanawia mnie jedno. Po co LEGO tworzyło nowy silnik (L), a nie użyło sprawdzonego XL'a do napędu?
3dom pisze:Moze im wyszlo w testach, ze XL jest za mocny.
A może nowa Lka była robiona pod inny/e modele, a, że nadarzyła się okazja to wrzucili w crawlera. XL za mocny?, raczej nie. Tak jak pisałem wyżej mam wybudowanego crawlera właśnie z XLami w mostach i bez dyfrów i muszę przyznać bardzo ładnie sobie radzi a przy tym przechodzi test ściany.
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ