9398 4x4 Crawler

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#91 Post autor: Nerevar »

Zbudowałem właśnie model B to naskrobie o nim kilka słów od siebie. Mechanicznie nie ma co komentować bo to odgrzewany kotlet - to samo w nowej obudowie. Wizualnie początkowo byłem sceptyczny, jednak po zbudowaniu zmieniłem zdanie. Model prezentuje się ładnie, taka pokraczna pseudo-trialówka. Jedynym minusem są naklejki od modelu A. Wyglądem zdają się pasować idealnie, jednak ich umiejscowienie, wymuszone położeniem paneli jest chaotyczne i bez sensu - przez co więcej psują niż dają. Odnośnie stabilności konstrukcji w trakcie budowy miałem pewne ale - uginało się, jednak na koniec całość jest w miarę stabilna i można bez obaw "dawać po resorach" ;-).

Co nie zmienia oczywiście faktu, że w zestawie jest mnóstwo części z których dało by się zbudować coś bardziej zorientowanego na prędkość. Na pewno była by to większa frajda niż przebudowanie kabiny (co jest nudne jak flaki z olejem - 0 mechanizmów).
Ostatnio zmieniony 2013-05-13, 20:07 przez Nerevar, łącznie zmieniany 1 raz.

miki35

#92 Post autor: miki35 »

Nerevar pisze:W takim razie wygląda to na normalny objaw.

Co do naklejek to ja kupiłem sobie na allegro zapasowy arkusik i nawet z niego skorzystałem, crawler wygląda bez nich łyso. W sumie do minusów zaliczył bym jeszcze instrukcje, spięta była dość dziwnie, spinacze nie były dociśnięte w środku tylko zaokrąglone, co poskutkowało odpadnięciem środkowych stron podczas budowy. I klapa "kabiny" nie jest przyczepiona z przodu do podwozia co skutkuje efektem "szczęki".

Duża jest różnica w działaniu aku vs zwykłe baterie (1.3 vs 1.5v) ?
Różnica jest dosyć spora pomiędzy aku a bateriami. Przekonałem sie o tym kiedy pojechałem z elektrycznym młynkiem do pieprzu do serwisu. W domu na naładowanych aku 2600 pentagrama nie chciał ruszyć a facio włożył 4 różne bateryjki i zadziałał...Więc w przypadku silników pf jest podobnie, 0.2v x 6 = 1.2v to prawie jeden aku...

Awatar użytkownika
Grooby
Posty: 40
Rejestracja: 2011-08-17, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

#93 Post autor: Grooby »

Czołem.

Czy komuś wcześniej zdarzyło się, że w obu mostach, w tym miejscu:

Obrazek

pojawia się taki klocek:

Obrazek ?

Ktoś coś wie? Brzydko to wygląda, a w instrukcji jak wół są takie klocki zamiast "właściwych". Co lepsze, na pudełku jest normalna wersja.

Krucz3k
Posty: 33
Rejestracja: 2013-10-20, 10:54
Lokalizacja: Koszalin
brickshelf: Krucz3k

 

#94 Post autor: Krucz3k »

mam ten sam klocek co Ty. Może z czasem zmienili

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#95 Post autor: bacon »

U mnie wystepuje ten klocek, ale instrukcja tez go przewiduje wiec wszystko gra. Fakt, na zdjeciach ogolnych jest inaczej, bo jest ewidentnie "maly" uzyty.

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1275
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#96 Post autor: wallyjarek »

Czy komuś wcześniej zdarzyło się, że w obu mostach, w tym miejscu:
Ja miałem ten sam problem.

Awatar użytkownika
Grooby
Posty: 40
Rejestracja: 2011-08-17, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

#97 Post autor: Grooby »

Instrukcja instrukcją, wygląda to po prostu źle. Ale dzięki za odpowiedzi, trzeba z tym żyć jakoś.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#98 Post autor: aditoma »

wydaje mi się że to "usprawnienie", po 1 sprawia że klocek siedzi mocniej, po 2...używać można jako haka holowniczego
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Awatar użytkownika
Grooby
Posty: 40
Rejestracja: 2011-08-17, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

#99 Post autor: Grooby »

A moje przemyślenie było takie, że mimo erraty niektórzy niezbyt mądrzy ludzie/dzieci nadal blokowali silnik montując oryginalny klocek odwrotnie. A teraz nie ma takiej możliwości, bo są same otwory na piny...

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#100 Post autor: Durzy »

Jak długo to to jeździ na w pełni naładowanych bateriach? Działa z 8878? Dużo krócej niż na akumulatorkach AA?

francis83
Posty: 25
Rejestracja: 2012-05-19, 09:50
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#101 Post autor: francis83 »

Przeczytałem recenzję (niestety nie wyświetlają mi się zdjęcia - Wam się wyświetlają?) i większość opinii, a także oglądnąłem filmiki. Ciekawie to wszystko się prezentuje.

Ogółem jestem fanem serii Castle, Pirates i City. Ale chciałbym sobie kupić jakiś zestaw Technic. Tak dla próby. Chciałbym, żeby był bawialny. W zasadzie... bawialny jak Crawler. Czyli: żeby był zdalnie sterowany, żeby jeździł (najlepiej szybko), żeby skręcał, żeby pokonywał przeszkody. Czyli w zasadzie powinienem kupić tego Crawlera i tyle. Ale jak zwykle mam wątpliwości i pytania.
1. Czy Wy, fani serii Technic, polecacie mi ten zestaw jako pierwszy (i pewnie ostatni) Technic po wyjściu z Dark Age, który kupię? Czy może lepiej kupić coś innego? Tak dla informacji - jako dziecko kupiłem sobie mały helikopter Technic i zestaw z ludzikami Technic.
2. Czy Crawler porusza się dosyć szybko? Wiem, że "szybko" to pojęcie względne - chodzi mi o to, czy faktycznie czuć jakoś jego prędkość, czy jest to po prostu zwykłe przemieszczanie się?
3. Z jakiej mniej więcej odległości można sterować tym modelem?
4. Martwi mnie przede wszystkim to, że na filmikach, które oglądałem, Crawler nie porusza się aż tak sprawnie i ma spore problemy z przeszkodami. Jak wyglądają na tym tle inne modele Technic?
5. Obawiam się też, że kupię ten zestaw, a w następnym roku wyjdzie jakiś lepszy, no ale to tylko moje obawy. Myślicie, że warto poczekać na coś innego?
6. Jaki przedział cenowy za ten zestaw jest według Was opłacalny?
"Nie urodziłeś się po to, aby być trybikiem w wielkiej maszynie przemysłowej. Zostałeś tylko wykształcony na trybik."

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#102 Post autor: 3dom »

Nam też się nie wyświetlają - BS chwilowo leży.

1. Jeżeli ma to być pierwszy i ostatni zestaw to jest to niezły wybór - masz w sporo PFów i bez problemu będziesz mógł zbudować sobie inne autko jak Cię najdzie taka ochota.
2. Dość szybko tak. Prędkość jest w miarę adekwatna do tego rodzaju pojazdu.
3. W zamkniętym pomieszczeniu bez problemu kilka metrów, na zewnątrz zależy od pogody - przy słonecznej aurze trzeba niemalże schylać się nad modelem.
4. Wina dyfrów - można zastąpić je knobami i będzie dużo lepiej.
5. Tego nigdy nie przewidzisz :) W tym roku mamy zdalnie sterowane Volvo więc strzelam, że w przyszłym nie będzie modelu z IR.
6. 500-600 zł.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#103 Post autor: Bricksley »

francis83 pisze:Przeczytałem recenzję (niestety nie wyświetlają mi się zdjęcia - Wam się wyświetlają?)
Brickshelf.com ma chwilowe problemy.
francis83 pisze:1. Czy Wy, fani serii Technic, polecacie mi ten zestaw jako pierwszy (i pewnie ostatni) Technic po wyjściu z Dark Age, który kupię? Czy może lepiej kupić coś innego? Tak dla informacji - jako dziecko kupiłem sobie mały helikopter Technic i zestaw z ludzikami Technic.
Jeżeli chcesz kupić zestaw tylko i wyłącznie do zabawy a nie na części to myślę, że warto.
francis83 pisze:2. Czy Crawler porusza się dosyć szybko? Wiem, że "szybko" to pojęcie względne - chodzi mi o to, czy faktycznie czuć jakoś jego prędkość, czy jest to po prostu zwykłe przemieszczanie się?
Do szybkości to mu daleko, po prostu się przemieszcza. Nie został stworzony do szybkiej jazdy a do pokonywania przeszkód.
francis83 pisze:3. Z jakiej mniej więcej odległości można sterować tym modelem?
W zamkniętej przestrzeni spokojnie z 8-10m można sterować, na wolnej przestrzeni, a zwłaszcza na słońcu zasięg podczerwieni jest niestety mizerny, nawet do 0,5-1m w ostrym słońcu.
francis83 pisze:4. Martwi mnie przede wszystkim to, że na filmikach, które oglądałem, Crawler nie porusza się aż tak sprawnie i ma spore problemy z przeszkodami. Jak wyglądają na tym tle inne modele Technic?
W necie można znaleźć wiele modyfikacji poprawiających jego sprawność. Jeśli pytasz o gotowe modele to raczej nic innego nie znajdziesz. Chyba, że chce zestaw RC w miarę szybko jeżdżący, który mało co ma z klockami wspólnego to przejrzyj te zestawy: 8369, 8378, 8675, 8676.
francis83 pisze:5. Obawiam się też, że kupię ten zestaw, a w następnym roku wyjdzie jakiś lepszy, no ale to tylko moje obawy. Myślicie, że warto poczekać na coś innego?
Trudno powiedzieć. Nie wiadomo co wyjdzie w następnym roku.
francis83 pisze:6. Jaki przedział cenowy za ten zestaw jest według Was opłacalny?
Jak najtaniej. W tym roku kończy się produkcja tego zestawu, więc będzie tylko i wyłącznie drożał.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#104 Post autor: blizzard »

Cześć i czołem.
francis83 pisze: 1. Czy Wy, fani serii Technic, polecacie mi ten zestaw jako pierwszy (i pewnie ostatni) Technic po wyjściu z Dark Age, który kupię? Czy może lepiej kupić coś innego? Tak dla informacji - jako dziecko kupiłem sobie mały helikopter Technic i zestaw z ludzikami Technic.
Zestaw jest bawialny i jest bardzo dobrym dawcą cześci, w tym PFów (silniczki) jeśli znudzi Ci się obecna konstrukcja wedle pomysłu Lego, zrobisz sobie sam coś nowego...bo masz dużo części
2. Czy Crawler porusza się dosyć szybko? Wiem, że "szybko" to pojęcie względne - chodzi mi o to, czy faktycznie czuć jakoś jego prędkość, czy jest to po prostu zwykłe przemieszczanie się?
Jeździ na tyle by się bawić. Pamiętaj, że to Crawler, on ma się wspinać i mielić kołami. Naprawdę fajnie obserwuje się pojazdy Lego dostojnie przemierzające przeszkody - ale tu będziesz musiał z pierwotnych dyferencjałów włożyć knoby (połączenie na sztywno) bo inaczej jak jedno koło się znajdzie w górze to fizyka weźmie górę i autko straci swoje moje wspinaczkowe.
3. Z jakiej mniej więcej odległości można sterować tym modelem?
Jak świeci słońce ostro na dworzu to i nawet parę centrymetrów..Mnie zawsze kręgosłup boli od pochylania się + nerwica że sygnał nie łapie. Chyba że po domu toteż hulaj dusza piekła nie ma ;)
4. Martwi mnie przede wszystkim to, że na filmikach, które oglądałem, Crawler nie porusza się aż tak sprawnie i ma spore problemy z przeszkodami. Jak wyglądają na tym tle inne modele Technic?
Tak jak pisali moi przedmówcy oraz i ja ciut wyżej, dyfry skutecznie obniżają zdolność przeprawową Crawlera, trzeba dać przekazywanie napędu na sztywno. Inaczej "luźne" koło mieli w powietrzu i możesz sobie poobserwoać kręcącą się oponę, a nie Crawlera w ruchu. Zmianę wprowadzić możesz od razu w trakcie budowania, potrzebne będą 4 knoby :)
5. Obawiam się też, że kupię ten zestaw, a w następnym roku wyjdzie jakiś lepszy, no ale to tylko moje obawy. Myślicie, że warto poczekać na coś innego?
Zależy jak chcesz się bawić. Crawler TYLKO jeździ. Jak wyjdzie jakaś koparka/dźwig/spychacz to ma też inne funkcje prócz jazdy (albo jazdy może nie mieć wcale po punktem najważniejszym modelu będą np podnośniki itp). Polecam obserwować u nas temat dotyczący nowości Technic - często są przecieki i zdjęcia

BJ
VIP
Posty: 999
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#105 Post autor: BJ »

Można też bez problemu zablokować dyfry zamiast stosować knoby. Jest to jeszcze mniejsza modyfikacja.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

ODPOWIEDZ