SERIA Adventurers

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#31 Post autor: nori »

kris kelvin pisze:Czekam na serię Castle w podobnym stylu.
które Castle - klasycznych nie zbieram, więc się raczej nie orientuję (inna sprawa że chętnie bym zobaczył takie zestawienie - może ktoś by zrobił ?).
Natomiast jeżeli chodziło Ci o fantastic era - to seria ta nadal jest wydawana, jednak w sumie na własny użytek mam podobne zestawienie (ale oczywiście bez opisów - jednak raczej są zbędne - większość zestawów miała recenzje na forum) - jak coś mogę wrzucić na forum.
lugomina pisze:Johny Thunder to nie tylko nawiazanie do Indiego Jonesa ale i troche do Crocodile Dundee
Aż się łezka w oku kręci - pamiętam ten film (bodajże trzy części) z dzieciństwa. Natomiast niewykluczone że Lego tworząc Adventurers wzorowało się zarówno na Indianie jak i Krokodylu.
lugomina pisze:A Dino Island to tez wielki uklon Lego w strone Jurassic Parku, równiez Spielbergowego

Jak najbardziej, prawdopodobnie ten film był pierwowzorem dla serii. Już kiedyś o tym wspominałem, ale ci co kojarzą film powinni sięgnąć po książkę Michael Crichtona pod tym samym tytułem, której właśnie film jest adaptacją. Powieść jest naprawdę nieprzeciętna, do tego dość ciekawie wplecione w nią są smaczki naukowe - odrodzenie dinozaurów zostało przedstawione w bardzo prawdopodobny sposób. Zresztą polecam większość książek tego autora - kawał dobrej i ciekawej lektury.
lugomina pisze:Pomyslec, ze mialam serie egipska, dzunglowa i orientalna na wyciagniecie reki.. dobrze, ze bricklink istnieje.
Orient expedition można jeszcze spotkać w niektórych sklepach stacjonarnych, a także dość często w sklepach internetowych. Co lepsze ceny tych zestawów są obecnie dość atrakcyjne . Co do reszty, na bricklinku adventurers chodzi dość drogo, o wiele lepiej jest szukać zestawów na e-bayu.

EDIT: w tym momencie na allegro jest samolocik 4778 dość ciekawy i ładny zestaw, w miarę trudno dostępny (a ten sprzedawca ma jego 4 sztuki...)
bethel23 pisze:Teraz przeczytałem opis jeszcze raz, i się muszę przyczepić (no, czepailski jestem:P):
fajnie że chciało Ci się go czytać ponownie ;-) I czepiaj się jak najbardziej ;-)

O ile z tym że 5938 jest grobowcem zgadzam się jak najbardziej, to z pozostałymi już może nie do końca. Niektóre z tych modeli w sumie przypominają "nie wiadomo co", co oczywiście nie wpływa na to że prezentują się rewelacyjnie.
Tratwa - w takim przypadku pojedyncze wiosło wykorzystywane jest zarówno jako ster jak i "napęd".
Wózek - trudno tu mówić jako ośrodku transportu, szczególnie że wózek posiada tylko jedną oś, a za drugą "robi" sam faraon, czy inny Egipcjanin... Co nie zmienia oczywiście faktu czy pojazd taki mógł być wykorzystywany zarówno przed jak i po śmierci. Tutaj chyba zresztą bardziej po - w końcu pcha go mumia ;-)
Ostatnio zmieniony 2008-06-23, 11:32 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

kris kelvin

#32 Post autor: kris kelvin »

nori pisze:
kris kelvin pisze:Czekam na serię Castle w podobnym stylu.
które Castle - klasycznych nie zbieram, więc się raczej nie orientuję (inna sprawa że chętnie bym zobaczył takie zestawienie - może ktoś by zrobił ?).
Natomiast jeżeli chodziło Ci o fantastic era - to seria ta nadal jest wydawana, jednak w sumie na własny użytek mam podobne zestawienie (ale oczywiście bez opisów - jednak raczej są zbędne - większość zestawów miała recenzje na forum) - jak coś mogę wrzucić na forum.
No klasyczne jasne, że klasyczne :)

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#33 Post autor: nori »

małe uzupełnienie kwestii Indiany Jonesa:
7628 Peril in Peru - opis i galeria
indy combo (7625 & 7626) opis i galeria
LEGO Indiana Jones: The Original Adventures - dorzuciłem okładkę
kris kelvin pisze:No klasyczne jasne, że klasyczne :)
Forestmeni już się robią ;-)

EDIT: 2008-07-25

Dorzuciłem:
- opis specjalnego zestawu 20004: Jungle Cruiser
- dwa słowa o pewnym klocku Duplo
Przeedytowałem:
- opis dotyczący gry komputerowej - dodałem m.in. oceny i opinie z polskiej prasy.

Zapraszam tez do odpowiednich galerii !
Ostatnio zmieniony 2008-07-25, 05:40 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#34 Post autor: szww »

Dorzuć jeszcze to:

Obrazek Obrazek

Tu były zdjęcia zapowiedzi sdcc08, niestety znikły...
Ostatnio zmieniony 2010-01-12, 18:50 przez szww, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#35 Post autor: Mikolaj »

szww pisze:Dorzuc jeszcze to:
To ja mam pomysł, by wkleić to do wiki. Co admini na to? :)

Opisy serii umieszczane są w dziale recenzje.
nori
Ostatnio zmieniony 2008-10-05, 10:42 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#36 Post autor: nori »

szww pisze:Dorzuc jeszcze to: (...)
Dorzucę jak tylko wpadnie w moje ręce ;-)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

kris kelvin

#37 Post autor: kris kelvin »

nori pisze:
szww pisze:Dorzuc jeszcze to: (...)
Dorzucę jak tylko wpadnie w moje ręce ;-)
To Cię chyba będzie kosztować drożej niż Wieża Eiffela :D

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#38 Post autor: nori »

Kolejne uzupełnienie dotyczące tematu Indiany Jonesa: sdcc08 & Toy Fair, dwie dość spore ciekawostki.
O pierwszej pojawiło się już parę słów, natomiast druga to prawdziwa perełka !
Oprócz tego dorzuciłem, znane pewnie wszystkim, zdjęcia zestawów na przyszły rok.

Zapraszam do opisów, oraz oczywiście galerii !
kris kelvin pisze:To Cię chyba będzie kosztować drożej niż Wieża Eiffela :D
Na szczęście nie. Fakt pojawiło się na e-bayu sporo spekulantów żądających za zestaw nawet ponad 400$, jednak jest go w tym momencie na tyle dużo, że spokojnie można go kupić sporo poniżej setki i to już z kosztami wysyłki...

EDIT: 2008-11-03

- W Additionally, w różnościach dwa słowa o klocku duplo Land of Adventure - Duplo Brick. Co najlepsze klocek ten dostałem w prezencie przy okazji jakiś zakupów, sprzedawca nawet pewnie nie podejrzewał jaką radość mi sprawi ;-)
- W Indiana Jones nowa sekcja: Magazines, i między innymi pewien wywiad
I mała kosmetyka:
- ładniejsze zdjęcia dwóch zestawów zapowiedzianych na 2009 rok
- zmieniona okładka gry z nie-wiadomo-jakiej na skan z edycji polskiej

EDIT: 2010-01-11

Małe zaktualizowanie opisu:

Adventurers – Additionally:
4182615 - Orient Expedition Clock – dodane zdjęcie, zmieniony opis, uaktualnione linki
4066pb312 Duplo, Brick 1 x 2 x 2 with Land of Adventure Pattern – małe poprawki
4066pb331 Duplo, Brick 1 x 2 x 2 with Kingdom of the Pharaohs Launch Day 2009 Legoland Windsor Pattern – nowa pozycja.
30144pb10 Brick 2 x 4 x 3 with Lego Club, April 2003 and Johnny Thunder Pattern – nowa pozycja

Indiana Jones:
Zaktualizowany układ zestawów, zestawy z roku 2009 uzupełnione o linki oraz klepsydry z danymi.
Additionally sets:
Crystal Cannon Truck (7682 and 7683) – nowa pozycja
Additionally:
Breloczki – uaktualnienie o pozycje z 2009 roku, pozmieniane zdjęcia na ładniejsze
4066pb294 Duplo, Brick 1 x 2 x 2 with Indiana Jones Legoland Windsor Pattern – uaktualnienie
4066pb350 Duplo, Brick 1 x 2 x 2 with Indiana Jones Legoland Windsor 2009 Fireworks Pattern – nowa pozycja
Magnesy: uzupełnienie o drugi zestaw, pozmieniane zdjęcia na ładniejsze

+ parę kosmetycznych zmian

Jak widać, nadal w sporej ilości zestawów straszy fraza „Opis w przygotowaniu”, mam nadzieje że w najbliższej przyszłości zostanie zmieniona ;)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#39 Post autor: szarikm »

Odkopię temat sprzed 5 lat!

Pragnę zauważyć, że Nasz Król Recenzji - nori - obchodzi mały jubileusz!
Pierwszą "recenzję" a w zasadzie opis serii opublikował równo 5 lat temu!

Gratuluję!

PS. Może kiedyś te recenzje pojawią się w wersji papierowej? ;)

Edith: tak 3dom, 5 lat :) 2011-2006 = 5
Już poprawiam
Ostatnio zmieniony 2011-05-08, 16:52 przez szarikm, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#40 Post autor: Piterko »

Powstawała wersja PDF spisu piratów, nie wiem jak to ma się w przypadku adventurers xD

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#41 Post autor: 3dom »

szarikm, a nie 5 lat? Co nie zmienia faktu, że jubileusz i liczba recenzji noriego są imponujące, co najmniej drugie tyle przez kolejne 5 lat! Gratulacje :)
Ostatnio zmieniony 2011-05-05, 22:16 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#42 Post autor: Flymbex »

Odkopię temat sprzed 6 lat!
Dzięki!
Nigdy nie pomyślałem, żeby zajrzeć do tej pierwszej.
Tak 3maj Nori!

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#43 Post autor: nori »

Dzięki szarikm za zauważenie, coś mi się jubileuszy nazbierało. ;)
Co do planów i przyszłości opisów serii Adventurers i Pirates, póki co powiem tylko tyle, że plany są, prace wrą, co z tego wyniknie? czas pokaże...
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#44 Post autor: nori »

Prace nad uzupełnionym i poprawionym opisem Adventurers idą, powiedzmy że pełną parą, jeżeli ma ktoś ochotę śledzić postępy, to zapraszam serdecznie na takiego twora, gdzie raportuję postępy z prac, pomysły, problemy i różne ciekawostki.

Dlatego informuję o tym w tym wątku, gdyż chciałbym Was prosić o pomoc, bardzo cenne i ważne są dla mnie wszelkie uwagi: jeżeli ktoś znajdzie coś co jest nie tak, jakieś bzdury, chce podać jakiś swój pomysł itp, będę bardzo wdzięczny za wszelakie uwagi, krytykę, komentarze!
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#45 Post autor: nori »

Dla tych co na 8s nie zaglądają. ;)

Swego czasu TLG udostępniło całkiem ciekawy komiks będący reklamówką serii Pharaoh’s Quest, obecnie, dzięki współpracy z Nexusem oraz BardemJaskrem, udało się przygotować jego polską wersję. Mam nadzieję, że zarówno od strony graficznej jak i tłumaczenia przypadnie Wam to do gustu, o ile oczywiście ktoś gustuje w takich rzeczach. Komiks zajmuje 10 stron i czyta się go całkiem przyjemnie, choć niektóre wątki zostały potraktowane baaaardzo skrótowo.

Serdecznie zapraszam (klikać w obrazek):

Obrazek
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

ODPOWIEDZ