Wagon trzyosiowy osobowo - bagażowy kolei pruskich Pw3u

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Kali74

Wagon trzyosiowy osobowo - bagażowy kolei pruskich Pw3u

#1 Post autor: Kali74 »

Witam,

jak w temacie :).
To mój pierwszy post więc z góry przepraszam za zamieszanie ze zdjęciami ale nie wiem jeszcze dokładnie jak to robić...tzn...nie wiem jak wkleić miniaturkę z brickshelfa :(

Obrazek
uwaga, duże zdjęcie

Tutaj link do galerii...


...oglądajcie i komentujcie :)


do budowy pojszło 460 klocków.
Wagon jest na 8 studów - taką skrajnię przyjąłem dla taboru chociaż uważam, że powinien być szerszy, może kiedyś pokombinuję z dziewiątkami?

Trochę zajęło zbieranie klocków no i samo budowanie...ogółem ponad osiem tygodni...
Środkowa oś jest przesuwna ale wagon chyba nie zebrałby standardowych ciasnych łuków Lego.
Pracuję generalnie nad własnym torowiskiem z wykorzystaniem szyn LGB ale to jeszcze pieśń przyszłości :)
Ostatnio zmieniony 2012-08-07, 16:26 przez Kali74, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

BJ pisze:Po pierwsze nie piszemy posta pod postem, używaj opcji edytuj.

Po drugie galeria nie jest upubliczniona, więc nic nie zobaczymy.
I uprzedzając pytanie:

http://www.00453005_0000002.pl/artykuly.php?show=48681

Kali74

#3 Post autor: Kali74 »

nie rozumiem o co chodzi z tym upublicznianiem zdjęć...to znaczy czytałem o tym na FAQ ale na mojej galerii nie ma informacji że gallery no yet published...więc nie kumam :(

Jetboy

#4 Post autor: Jetboy »

Kali74 pisze:nie rozumiem o co chodzi z tym upublicznianiem zdjęć...to znaczy czytałem o tym na FAQ ale na mojej galerii nie ma informacji że gallery no yet published...więc nie kumam :(
Wyloguj się z BrickShelfa i spróbuj obejrzeć galerie...

@3dom: prosze:
3dom pisze:Galeria na BSie musi przejść moderację zanim będzie publicznie widoczna. Co nie broni wstawiać na forum deeplinków (bezpośrednich adresów) do zdjęć lub miniatur będących linkami do odpowiednich plików w galerii. Przydatne do tego jest narzędzie stworzone przez Sariela.
Choć nie uważam że to potrzebne, wszystko jest opisane w linku podanym przez M_Longera.
Ostatnio zmieniony 2012-08-07, 13:20 przez Jetboy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Mogłeś Jetboy merytorycznie odpowiedzieć zamiast spamować. Galeria na BSie musi przejść moderację zanim będzie publicznie widoczna. Co nie broni wstawiać na forum deeplinków (bezpośrednich adresów) do zdjęć lub miniatur będących linkami do odpowiednich plików w galerii. Przydatne do tego jest narzędzie stworzone przez Sariela.


Z góry uprzedzam, że wrzucanie obrazków 3 648px × 2 736px ~ 4 845,69 KB nie jest ani konieczne ani specjalnie lubiane. Nazywamy to, a jakże, mordowaniem BSa.

A wagon niczego sobie, przydałoby się więcej ujęć.
Ostatnio zmieniony 2012-08-07, 16:28 przez 3dom, łącznie zmieniany 2 razy.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

rh

#6 Post autor: rh »

tomey pisze:A że nie ma takich obostrzeń każdy sobie może wrzucać do to chce!
Ale mamy też tutaj lokalny regulamin. Naprawdę nie każdy musi dokładnie wiedzieć jakiego charakteru jest szum na zdjęciu pokazywanego modelu. Kali74, jak możesz - zmniejsz zdjęcia, ok? Taka moja sugestia też na przyszłość - warto zmienić nazwę pliku z np. dscf5576 na 001, a kolejne na kolejne numery - wówczas o wiele łatwiej "deeplinkować" zdjęcia.
Koniec tematu.

Natomiast co do modelu to czekam aż się upubliczni, bo wagonik zapowiada się bardzo ciekawie. Mógłbyś dodać linka do jakiegoś opisu oryginalnego wagonu, na którym się wzorowałeś? Planujesz coś ponad ten wagon z dziedziny kolejowej?
Ostatnio zmieniony 2012-08-07, 16:30 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Kali74

#7 Post autor: Kali74 »

model wagonu na którym się wzorowałem mam w domu :)
Firmy Minitrix w skali N ale w kolorze ciemno-zielony.

Wagony tego typu występowały też w kolorze ciemno-brązowy i ciemno-niebieski.

Poczekaj jeszcze, może dzisiaj ta galeria się upubliczni.

Co do modeli, tak, mam już kolejne zrobione - dwa wagony towarowe.
Mam też elektrowóz tzw: krokodyl, model praktycznie skończony.
Mam też prototyp wózka elektrowozu EU07 i obecnie buduję model wagonu kompani CIWL sześcioosiowy, restauracyjny. Wszystko to muszę obfocić, obrobić te zdjęcia bo krzyczą, że za duże no i wrzucać po kolei :)

Na razie ten model na zachętę :D

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#8 Post autor: kle_on »

na zachętę dawaj ten eu07 :) była już jedna ep-ka w oryginalnym malowaniu, b. ładna, fajnie byłoby obejrzeć nowe/inne podejście do tematu :)

Wagon całkiem, całkiem. Podoba mi się jak rozwiązałeś skrzydła drzwi przesuwnych, wygląda naprawdę ciekawie. Coś tam nowego w schodkach widzę, ale słabe zdjęcie. Szkoda, że drzwi zrobiłeś zupełnie na płasko, nawet klamki nie ma. Nie podoba mi się, że nie widać podwozia, może inne zdjęcia to naprawią.
Debiut niezły. Tak trzymaj.
Ostatnio zmieniony 2012-08-07, 22:42 przez kle_on, łącznie zmieniany 1 raz.

Kali74

#9 Post autor: Kali74 »

Zdjęcie podwozia jest na brickshelfie.
Nie wiem czy ta galeria się w końcu upubliczniła czy jeszcze nie?

Co do drzwi to tak, masz rację, za płaskie są myślałem już o tym i generalnie mam prostą koncepcję na dodanie odrobiny mięcha w okolicach klamki. Przebuduję to jutro i postaram się wrzucić zdjęcia lepszej jakości...

dzięki za każdy konstruktywny komentarz
Ostatnio zmieniony 2012-08-07, 22:42 przez Kali74, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#10 Post autor: 3dom »

Kali74 pisze:Nie wiem czy ta galeria się w końcu upubliczniła czy jeszcze nie?
Jeszcze nie. Czasami moderacja to kwestia kilku godzin, czasami kilku dni. Oczywiscie dodanie nowych zdjec do folderu powoduje, ze musi od byc na nowo zmoderowany.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ