8060 Typhoon Turbo Sub

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

8060 Typhoon Turbo Sub

#1 Post autor: blizzard »

Obrazek
Obrazek
Po trzech moich [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/moc.php?id=2528]recenzjach[/URL] malutkich zestawów, przyszła pora na coś większego - 8060 Typhoon Turbo Sub z serii Atlantis. Życzę Wam miłego czytania i oglądania. No to lecimy!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Seria: Atlantis
Rok wydania: 2009
Liczba klocków: 197
Figurki: Dwie
Cena: na Allegro znajdziecie ten zestaw w cenie lekko pow. 50zł, ja swojego używaka nabyłem za 18zł razem z 8059. Mój egzemplarz posiada kilka klocków ze śladami po gryzieniu/skrobaniu i troszkę zmęczoną figurkę Rekinoluda.
Spis części: BrickLink
Więcej do poczytania o zestawie: Brickset, Lego Wikia, BrickLink, Peeron, Lugnet
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Seria Atlantis przyszła do nas w 2010 roku, w jej skład wchodzi 19 zestawów. Mamy tutaj "dobrych" - ludzi w specjalnym ekwipunku do głębinowych wypraw oraz "złych" - Atlantis Warriors, którzy są często mieszanką podwodnych istot i ludzi (coś jak syreny).
Na polskiej stronie Lego nie ma już niestety zakładki z tą serią.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Duże pudełko, z cienkiego papieru, skrywa w sobie klocki (i dużo powietrza - taka prawda, opakowanie mogłoby być mniejsze, i tak wszystko by się zmieściło) i instrukcję z ponad 40 stronami.
ObrazekObrazekObrazek

Zacznijmy budować!
Zaczyna się niepozornie, od paru klocków które przypominają szynę:
Obrazek
Potem robimy skrzyneczkę i pasujące do niej listwy:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Skrzyneczka płynnie przesuwa się po listwie i trafia łapką w uchwyt (po obu stronach)
Obrazek
Przychodzi górna zabudowa-usztywnienie. Potem troszkę dodatków od spodu i łączenie technicowym klockiem.
ObrazekObrazekObrazek
Kadłub otrzymał też czarnego axle'a i 2 czarne knoby, które współpracują z "daszkami" - pozwalają się przesuwać konstrukcji po szynie, jak zębatka po gear racku.
Obrazek
Szybko przechodzimy do budowy ogona naszego statku:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Potem boczne dodatki, i kadłub zaczyna nabierać rumieńców:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Do kabiny płetwonurka trafia też miniradar:
Obrazek
całość zaś chroniona jest przez gustowną żółtawozieloną szybę
Obrazek
Robi się coraz ładniej!
Dochodzi "nosek"
ObrazekObrazek
i podziwiać już możemy oblicze naszego Typhoona.
Teraz szybki przeskok na ramiona statku, z jednej strony wyrzutnia pocisku hydrotermoatomoplazmobombastycznego,z drugiej strony łapa-chwytak, zginalny w 2 miejscach
ObrazekObrazek
Napęd dają tutaj 2 wielkie wirniki
Obrazek
Osobno mamy też 2 minirakietki (te w przeciwieństwie do pocisku hydrotermoatomoplazmobombastycznego są ultrahipercząsteczkowoniestabilnielaserowokwasowotrującezdomieszkąsokupomarańczowegoilimetki) i maszt
ObrazekObrazek
Składamy całość i....tadam!
ObrazekObrazek
Może to dziwnie brzmi, ale... statek dobrze leży w ręce, zastosowanie giętej belki technicowej usztywnia konstrukcję i nie powoduje strachu i połamanie czegokolwiek, mechanizm na szynie dobrze działa, obracając silniki i odsłaniając wyrzutnię pocisku (już nie piszę jaki to pocisk...)
Obrazek
Tutaj macie podgląd, jak knob ładnie siedzi między daszkami, nie wyrywa ich i wszystko jest po prostu cacy:
Obrazek
Typhoon od góry prezentuje się majestatycznie
Obrazek
i otrzymuje ode mnie mocne 4,5 na 6 jeśli chodzi o wygląd.
W zestawie mamy 2 figurki:
Płetwonurka Axela Storma i Rekinoluda, którzy według zamierzeń walczą o żółty pierścień
ObrazekObrazek
Bardzo przypasował mi tył kombinezonu Axela, wielkie dysze zdradzają wielką moc,a przez to i dużo frajdy z racji ogromnych przyspieszeń ;)
Obrazek
W czasie zabawy należy pamiętać, by nie strzelać po oczach!, co jest nam przypomniane na końcu instrukcji:
Obrazek
Pocisk realnie leci na ponad 1 metr, i zakończony jest gumową główką, niemniej dostanie tym w oko może boleśnie zdziwić.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zestaw jest świetny (zwłaszcza w śmiesznej cenie, w jakiej go nabyłem), od początku budowania bardzo byłem zaintrygowany tą ruszającą się szyną, i rozwiązanie zagadki nie przyniosło zawodu.
Good job, Lego!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam nadzieję, że miło spędziło się Wam czas z tą recenzją, wydaje mi się że ustrzegłem się sprzed literówkami i błędami. Dla wszystkich którzy sprawdzili każde zdjęcie - macie ich aż 40 za sobą! :)
Ostatnio zmieniony 2012-08-22, 19:03 przez blizzard, łącznie zmieniany 9 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Strzelasz tymi recenzjami jak karabin maszynowy, dużo ich jeszcze masz?

Ciekawy ten mechanizm, połączenie dachówek i knobów to trochę jak pakt trialowców z kastlowcami.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#3 Post autor: blizzard »

3dom pisze:Strzelasz tymi recenzjami jak karabin maszynowy, dużo ich jeszcze masz?
Tak się złożyło, że przyszło do mnie 6 zestawów w b.krótkim czasie, teraz kroi się wielkolud 9448 :)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#4 Post autor: Bobofrutx »

Dla mnie jeden z ciekawszych zestawów pierwszej fali atlantis. Ta jego "transformacja" razem z mechanizmem nią zawiadującym jest genialna.
Ja również nabyłem go okazyjnie w promocji w empiku (no nie aż tak okazyjnie jak ty ;d).

Teraz przez ciebie mam ochotę go odbudować :P
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#5 Post autor: blizzard »

Bobofrutx pisze:Teraz przez ciebie mam ochotę go odbudować :P
Mnie on urzekł totalnie, potrzebowałem go tylko ze względu na przeszkloną kabinę i turbiny/wirniki, ale system składania wygrał wszystko, i chyba zestaw nie pójdzie na żyletki:P

ODPOWIEDZ