Zwrotnica kolejowa 9V ciężko się przełącza czy to normalne??

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
danielkkkup
Posty: 26
Rejestracja: 2012-05-21, 18:31
Lokalizacja: Szczucin
brickshelf: danielkkup

 

Zwrotnica kolejowa 9V ciężko się przełącza czy to normalne??

#1 Post autor: danielkkkup »

Witam, dziś do mnie dotarły używane zwrotnice kolejowe 9V prawe i lewe. Jest to moje pierwsze spotkanie z takimi rzeczami bo dopiero kompletuje całe torowisko i mam pytanie czy to, że podczas przełączania kierunku jazdy to normalne, że się zacina?? Czy raczej nie powinno się to swobodnie dać przełączyć za pomocą żółtej dzwigni?? Może ma ktoś jakieś sprawdzone metody jak by to nasmarować, żeby nie pobrudzić klocków smarem czy czymś innym.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#2 Post autor: szarikm »

TUTAJ jest instrukcja jak można bezpiecznie otworzyć zwrotnicę: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=25276
danielkkkup pisze:mam pytanie czy to, że podczas przełączania kierunku jazdy to normalne, że się zacina?? Czy raczej nie powinno się to swobodnie dać przełączyć za pomocą żółtej dzwigni??
W jakim sensie się zacina? Mechanizm przełączania stawia pewien opór, aby zwrotnica sama się nie przełączyła. Opór jest niewielki - dziecko ma przełączać.
danielkkkup pisze:Może ma ktoś jakieś sprawdzone metody jak by to nasmarować, żeby nie pobrudzić klocków smarem czy czymś innym.
Wystarczy że wyczyścisz z brudu - smarowanie tam nie jest potrzebne.

ODPOWIEDZ