Przełączanie funkcji w unimogu silnikiem Medium ?

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

Przełączanie funkcji w unimogu silnikiem Medium ?

#1 Post autor: judam »

Chciałbym w unimogu zbudować przełączanie funkcji silnikiem Medium ? Praktycznie potrzebne są trzy przełożenia funkcji.
Pierwsza
Obrazek
Druga
Obrazek
Trzecia
Obrazek
Gdyby było trzeba przełączać jedną "gałkę" zbudowałbym coś ala sterowanie do skrzyni biegów ale tutaj są dwie "gałki" do przełączania i zabardzo nie wiem jak się za to zabrać.
Jakieś pomysły ?

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#2 Post autor: Tranzystor »

2 silniki, jeden steruje jednym przełącznikiem, drugi drugim.
Albo prościej, po jednym silniku dla wyciągarki, obrotu ramienia i kompresora. :)

Teoretycznie da sie zrobić to o czym mówisz, ale nie radzę tego.
Ostatnio zmieniony 2012-08-29, 23:08 przez Tranzystor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
angelz
Posty: 36
Rejestracja: 2010-04-13, 09:54
Lokalizacja: Śmigno

#3 Post autor: angelz »

judam pisze:Chciałbym w unimogu zbudować przełączanie funkcji silnikiem Medium
Chciałbyś zbudować przełączanie funkcji, czy zmotoryzować niezależnie te funkcje?
Bo jeśli zmotoryzować to najłatwiej tak jak napisał Dejw zastosować 1 silnik na 1 funkcję, gdyż mechanizm do przełączania zajął by dodatkowo sporo miejsca a 3 silniki można dać w miejsce powstałe po rozmontowaniu skrzyni rozdzielczej, która nie będzie wtedy już potrzebna.

Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

#4 Post autor: judam »

Ja dopiero zaczym zbierac klocki i mam ograniczone czesci. Mam tylko 2 wierze ir i w sumie 5 silnikow Medium. Jedna wierza i dwa silniki wykozystalem do napedu i skretu. 2 wierze i jeden silnik z unimoge wykozystam do napedu wlasnie tych fukcji np pneumatyki. i poztalo mi jedno miejsce w wierzy ktore chcialbym przeznaczyc na to. Najlepiej by bylo wlasnie dokupic wierze i pilota i bylo by bez problemu. Ale ja bede mial bardziej satysfakcje jak uda mi sie to zrobic z czesci ktore posiadam a nie isc na latwiznę :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

judam pisze: Mam tylko 2 wierze ir i w sumie 5 silnikow Medium. Jedna wierza i dwa silniki wykozystalem do napedu i skretu. 2 wierze i jeden silnik z unimoge wykozystam do napedu wlasnie tych fukcji np pneumatyki. i poztalo mi jedno miejsce w wierzy ktore chcialbym przeznaczyc na to. Najlepiej by bylo wlasnie dokupic wierze i pilota i bylo by bez problemu.
No cóż, wierzę, że uda Ci się dokupić tę wieżę, aby mieć wszystkie wieże potrzebne do tego co chcesz zrobić. Naprawdę WIERZĘ...

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#6 Post autor: piotrek839 »

Dlaczego chcesz zmotoryzować przełączniki? O ile pamiętam w Unimogu służą one do przełączania na pneumatykę i obrót dźwigu. Jeśli z pilota chcesz załączyć dźwig to i tak musisz ręcznie operować pneumatyką. Mimo wszystko żeby operować całym Unimogiem z fotela to musisz dokupić trochę PF'ów.

ODPOWIEDZ