9448 Samurai Mech

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

9448 Samurai Mech

#1 Post autor: blizzard »

Obrazek
Moi drodzy Lugpolowicze, dzisiaj rewelacyjny (i rewolucyjny) zestaw 9448 Samurai Mech z serii Ninjago!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Seria: Ninjago
Rok wydania: 2012
Ilość części: 452
Figurki: Trzy
Dedykowany przedział wiekowy: 8-14 lat
Cena: Swój egzemplarz zdobyłem za 127zł, oficjalna cena to 179,99, na Allegro ceny bardzo dobre, kupować!!
Spis klocków: Bricklink
Więcej do poczytania o zestawie: Brickset, Lego Wikia
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ciekawsze klocki w zestawie:
Oj tak... 9448 z pewnością ma się czym pochwalić!
- Obrazek Dark Bluish Gray Tile, Modified 2 x 2 Inverted 11203
- Obrazek Tan Bracket 1 x 2 - 2 x 2 44728
- Obrazek Dark Bluish Gray Brick, Round 1 x 1 with Fins 4588
- Obrazek Black Hero Factory Arm / Leg with Ball Joint on Axle and Ball Socket, Short 90611
- Obrazek Black Plate, Modified 1 x 2 with Angled Handles on Side 92692
- Obrazek Black Plate, Modified 2 x 6 with Sloped Bars (Cow Catcher) 90201
- Obrazek Dark Bluish Gray Technic, Brick 1 x 2 with Hole and Dual Liftarm Extensions 85943
- Obrazek Slope, Curved 4 x 1 Double No Studs 93273
- Obrazek Pearl Dark Gray Minifig, Weapon Cannon Shooting x110c01
- Obrazek Pearl Gold Ring 4 x 4 with 2 x 2 Hole and 4 Arrow Ends (Ninjago Spinner Crown) 98341
- Obrazek Red Brick, Round 2 x 2 x 2 Robot Body - with Bottom Axle Holder x Shape + Orientation 30361c
I ogólnie pojęta ogromna rzesza klocków w kolorze (dark) tan, (dark) red i pearl gold. Rarytas :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozostając przy rarytasach, wspomnieć należy, że to właśnie z 9448 przyszedł nowiutki cudowny klocek jakim jest Dark Bluish Gray Tile, Modified 2 x 2 Inverted.
Tak jest! Tutaj i tylko tutaj ujrzymy i podotykamy płaski gładki kwadracik ze studami u góry.
Obrazek
Dalej, jako supersmaczny kąsek lecą figurki:
Samurai X, Bytar oraz Snike:
ObrazekObrazekObrazek
Samurai X oraz Bytar występują na dobrą sprawę też jako spinnery (1, 2), ale pełnoprawna zabawa z nimi jest tutaj. Snike jest (jak na razie) unikalny i dostępny tylko z mechem.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autorem tego zestawu jest pan Mark Stafford, który ma na swoim koncie wiele udanych zestawów. Wpisując jego nazwisko w Google, znaleźć możemy linki do galerii flickr z protypami opisywanego przeze mnie zestawu:
ObrazekObrazek
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek
Czym jest mech? Na szczęście Lego nie dało nam tutaj pewnego "zielska", które namiętnie pochłania murki i drzewa. Mamy tutaj do czynienia z humanoidalnym robotem wojskowym, który sterowany może być przez umieszczonego w środku pilota lub sztuczną inteligencję. Wywodzi się z kultury japońskiej i mangi oraz anime - pierwszą mangą traktującą o mechach był Gigantor z 1958 roku. Mech jest wielki i ma wiele atrybutów, może być piekielnie szybki i zwinny, albo masywny i opancerzony. Jego wartość bojowa jest nieoceniona, a potencjał nieograniczony. Mech to mechaniczna (stąd nazwa) odmiana starożytnego smoka, tylko że przełożona na XXI wiek - groźna, budząca podziw i zdumienie.
"Mecha" jest zaś gatunkiem mangi i anime. Każda seria charakteryzuje się inną wizją świata i samych mecha, zazwyczaj jednak w tego typu produkcjach cała fabuła kręci się wokół mecha i ich pilotów. Ostatnio dane nam było cieszyć oczy efektownymi wybuchami w amerykańskim filmie "Transformers", gdzie te wielkie roboty były obdarzone własną inteligencją i charakterem.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Duże (38.2 x 26.2 x 5.6 cm), kolorowe pudełko skrywa w sobie tajemnice, które bardzo szybko chcemy poznać!
Obrazek Obrazek Obrazek
Po otwarciu zdobywamy 2 instrukcje
Obrazek
3 woreczki oraz naklejki
Obrazek Obrazek
Budowa zaczyna się od zrobienia roślinkokatapulty
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
która to w zamierzeniu ma pomagać złym (Bytorowi i Snike'owi) dostać się do do Samurai X ukrytej w mechu.
Następnie bierzemy się za tułów naszego wielkoluda (oczywiście biorąc minifigi jako punkt odniesienia)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na środku klaty ląduje złota nakładka na spinner, bardzo gustowna i "na miejscu" tutaj.
Potem (czynność x2) robimy buta i nogi mecha:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
i łapki
ObrazekObrazek
oraz "krocze" - element łączący nogi z korpusem
Obrazek
Wystająca ośka (Technic, Axle 3 with Stud) stoi pionowo i do niego przyczepiona jest góra (korpus), a "obrotowość" tego połączenia wynika stąd, że ośka dowolnie może się kręcić w Brick 1 x 4 with Holes.
Obrazek
Obrazek
Przyszła pora na dostojny hełm:
ObrazekObrazek, który doczepiamy od góry, robiąc tym samym schronienie dla Samurai X. Hełm jest bowiem odchylany (co pozwala usadowić w środku figurkę) i trzyma się w miarę mocno.
Z drugiej strony, niefajnie byłoby gdyby coś od niego odpadło, z racji posiadania przez mecha minirakiet na plecach:
Obrazek
Co do rakiet, to zrobić musimy bliźniacze naramienniki, z czego ten lewy posiada strzelającą armatę! (tu zdjęcie prawego)
Obrazek
Miecz do łapki
Obrazek i pełna gotowość bojowa! Na plecach ląduje też biały sztandar.
Zmontowawszy całość, cieszyć oczy możemy naprawdę świetnie zaprojektowanym modelem:
Obrazek
Możliwość ruszania nogami (przy stopie i przy kroczu) oraz rękami (przy barkach i przy hmmm..nadgarstkołokciu) a także korpusem (nad kroczem), pozwala mechowi na wiele możliwości, jeśli chodzi o dobór pozycji bojowo-tanecznych. Na dobrą sprawę uprzeć się można i pomarudzić, że nie zginają się plecy i nie obraca się głowa, ale nikomu nie powinno to przeszkadzać.
Zawiasy trzymają mocno, konstrukcja jest stabilna, mech może fikać jak chce.
Czasami "góra" chce opuścić "dół" bo przesuwa się po wystającym axle'u (być może miniobrotnica byłaby lepsza w tym miejscu?) a naramienniki od zbytniego wychylenia rąk wymykają się poza zawias - wszystko to małe bolączki, nierzutujące zbytnio na ostateczną ocenę i odbiór zestawu.
9448 jest na pewno wyjątkowy dla kolekcjonerów (3 unikalne figurki) i godny zapamiętania na długo (odwrócony gładki klocek). Jednak pisząc o unikalności ludzików i jakiegoś tam klocka, zapomnieć można o mechu jako o modelu ogólnie. Zaprojektowany jest świetnie, jest bawialny i inspirujący do przeróbek. Od pierwszych chwil, gdy ujrzałem go w katalogu wiedziałem, że będzie mój i wiedziałem w jakim towarzystwie stać będzie u mnie na półce (no może niekoniecznie stać, bo na pewno będę z nim kombinował wiele rzeczy, jest zbyt fajny by się kurzyć!) Strasznie mocno przemawiało do mnie połączenie czerwieni ze złotem - to właśnie kolorystyka przemawiała najbardziej.
Jakkolwiek patrzeć na niego, 9448 jest mega:
- albo mech i jego wygląd i bawialność
- albo unikalność klocków i figurek
- albo jedno i drugie
- a jak się nie podoba to wracać do technica/duplo/kolejek!
Jak dla mnie - najlepszy zestaw z bogatej serii Ninjago a także jeden z najlepszych wydanych zestawów w ogóle. Pan Mark trafił swoim dziełem w moje serducho bardzo głęboko, rozbudzając na nowe ukrytego w środku dzieciaka, który z wypiekami na twarzy otwierał pudełka z plastikowymi klockami..
I boję się tylko jednego - jeśli więcej będzie zestawów tak fajnych jak 9448, moja lista TOP10 zestawów wymagać będzie aktualizacji ;)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

#2 Post autor: sekua »

Kolejna świetna recenzja.

Widzę, że to bardzo bawialny i udany zestaw. A nad tym klockiem też zrobię małe FAP FAP.

Jestem fanem kultury azjatyckiej oraz mangi i anime, w tym mechów (oglądało się w dzieciństwie Gundamy), wobec tego ten zestaw jest moim tegorocznym must-have. I masz rację - na Allegro schodzi jak świeże bułeczki.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#3 Post autor: Piterko »

Jest tańszy o 20 zł na Merlinie, na Allegro schodzi tanio - no bo to w końcu taki Gundam z lego. Trzeba dorwać :D A figurki prezentują się bosko.
Kolorystycznie jak i z hełmem, mech przypomina mi tengen toppę
http://images2.wikia.nocookie.net/__cb2 ... lagann.gif jej pierwszą wersję :D
Po prostu genialny mały set a co do recenzji...rozwijasz się xD Rozjaśnione sporo zdjęć :P

lordofdragonss

#4 Post autor: lordofdragonss »

Dzięki za recenzję. Miło było przyjrzeć się detalom.
Chcę ten zestaw nie tylko dla cudnych klocków i figurek. Chcę zobaczyć go w walce przeciwko Kryształowemu Królowi (który też swoją drogą był stworzony przez Marka).

Neptun
Posty: 9
Rejestracja: 2012-03-19, 12:36
Lokalizacja: Pabianice
brickshelf: Neptun1988

 

#5 Post autor: Neptun »

Recenzja napisana bardzo fajnie. Czytało mi się ją z wielką przyjemnością. Zwłaszcza że jest to zestaw który spodobał mi się odkąd ujrzałem ten filmik
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=otqSgZA7 ... detailpage[/youtube]
Uważam go za genialny, przede wszystkim bardzo bawialny. Jak tylko będą pieniądze trzeba się będzie weń zaopatrzyć. Wielkie dzięki za tą recenzję ;]
Ostatnio zmieniony 2012-08-31, 22:59 przez Neptun, łącznie zmieniany 1 raz.

Hippotam

#6 Post autor: Hippotam »

sekua pisze:A nad tym klockiem też zrobię małe FAP FAP.
Bardzo prosze o niemasturbowanie się nad klockami. A jesli już musisz, to nie informuj.

(Lugpol to nie 4chan u nas się w takiej sytuacji np. liże kafle)
Ostatnio zmieniony 2012-09-03, 16:32 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#7 Post autor: Filus »

Mech całkiem udany. Wygląda zaskakująco dobrze, jak na model firmowy. Sporo zyskuje dzięki naramiennikom zbudowanym z "dzióbków" pociągowych. Figurkami się nie zachwycam, bo to nie moja działka. To mech mnie zainteresował. Wygląda świetnie. Recenzja rzeczowa, fajnie się czytało. Dzięki.

PS. Kiedy recka 9395, którą miałeś zrobić już pół roku temu;P?

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#8 Post autor: Wawrzino »

NinjaGo jest słabą serią moim zdaniem. Ten mech jednak pozytywnie odcina się od reszty zestawów, przypuszczalnie go nie kupię, ale zainspirował mnie do pewnego MOCa (na razie w fazie planów bo brak funduszy na potrzebne klocki).
Ostatnio zmieniony 2012-09-08, 22:33 przez Wawrzino, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#9 Post autor: Szerszen »

Jataman... Jataman....

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać... zapewne to mój zakup w przyszłym miesiącu... a najdalej za dwa (ktoś ma urodziny).
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#10 Post autor: GrublukTheGrim »

Mnie ten zestaw specjalnie nie zachwyca. Zdecydowanie lepszy jest 9449 Ultra Sonic Raider.
Recenzja fajna, ciekawe fotki w plenerze.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#11 Post autor: Szerszen »

Tyle że ultrasonic kosztuje mniej więcej dwa razy tyle...
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#12 Post autor: blizzard »

GrublukTheGrim pisze:Zdecydowanie lepszy jest 9449 Ultra Sonic Raider.
Przymierzam się do niego ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#13 Post autor: 3dom »

Sam zestaw nie robi na mnie większego wrażenia bo to nie moja działka ale niesamowite jest tutaj zróżnicowanie części - przeguby kulowe i inne elementy z Hero Factory, pociągowy cow catcher, armata, koła do technicowych gąsienic, driving ring extension, plus cała masa wszelkiej maści connectorów i wreszcie największy hit - łącznik wężyków pneumatycznych dostępny poza Unimogiem tylko (!) w tym zestawie. Niezły miszmasz nam Mark zafundował.
Ostatnio zmieniony 2012-09-19, 15:06 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#14 Post autor: tomey »

Pierwsze skojarzenie - robot z bandy Drombo!
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#15 Post autor: aditoma »

Kolejny zestaw pokazujący że Ninjago to najbardziej udana seria od lat, są pojazdy, latające, jeżdżące, pływające..transformujące itd..musiał być mech. Jako że to zestaw bardziej do zabawy niż ba półkę..nie zainteresuje mnie. Plus za dynamikę fotek w recenzji;)
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

ODPOWIEDZ