9448 Samurai Mech

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Absolem
Posty: 71
Rejestracja: 2012-05-18, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: Absolem »

A mi się właśnie seria Ninjago nie podoba, jedyne co w niej fajne to postacie węży. Ale recenzja bardzo udana, a ten zestaw to chyba jedyny, o który mógłbym się pokusić, ale tylko dlatego, że uwielbiam wszelkie mechy, a ten jest bardzo udany i jeszcze ten wygląd samuraja, miodzio ;)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#17 Post autor: Szerszen »

Bo nie masz własnych dzieci ;-)

Seria ninajgo jest świetna - nie dość, że relatywnie tania, bo bez zewnętrznej licencji, z kompletnym światem i w dodatku pieknie poskładanym. II seria nawiązuje do pierwszej zazębiając się i jeszcze zwiększając kompletność tego świata...

Brakuje mi tylko gry na komputer o Ninjago.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Absolem
Posty: 71
Rejestracja: 2012-05-18, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: Absolem »

Nie mam dzieci, ale mam synka szefowej, dla którego jestem już praktycznie wujkiem, a on ma hopla na punkcie ninjago :D A czy ta seria jest tania? Nie powiedziałbym, figurki z paroma akcesoriami są dość drogie, większe zestawy raczej nie wydają mi się jakieś bardzo tanie. A figurki węży z tymi świetnymi ogonami są koszmarnie drogie na bricklinku bo są dostępne tylko właśnie w dużych zestawach, a tak mi się marzy taki wąż :) Gdyby wyszła jakaś seria minifigurek z Ninjago to na pewno bym kupił właśnie dla kilku figurek, tym bardziej jakby były tam te z ogonami :) A tak to cóż :P

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#19 Post autor: Szerszen »

Uwierz mi, być wujkiem a mieć dzieci to nie to samo... ;-)

Jakoś nie widzę aby były to "drogie zestawy"...

Porównaj sobie LEGO Ninjago 9440 Świątynia Venomari (86 elementów), z LEGO Harry Potter 4865 Zakazany Las (64 elementy) - za jego cenę możesz mieć LEGO Ninjago 9441 Motocykl Kaia (188 elementów). No daj spokój...

Natomiast w jednym się zgodzę - bączki i samodzielne figurki są zdecydowanie za drogie w stosunku do ilości elementów, jakie oferują.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

lordofdragonss

#20 Post autor: lordofdragonss »

Zauważ, że i do Bączków jak i do boosterów są dodawane świetnej jakości karty, to przez nie cena trochę rośnie.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#21 Post autor: Szerszen »

Tak... choć z tą jakością bym nie przesadzał, to jednak karty są faktycznie lepsze niż w większości karcianek, choć porównywalne z niektórymi (zaznaczam niektórymi) grami planszowymi.
No i bączki się rządzą już trochę zasadami "gier kolekcjonerskich" - więc potencjalnie płaci się za ich "grywalność".

Niemniej cenowo - jeśli chodzi o ilość elementów, to seria wychodzi w przybliżeniu podobnie z Creatorem (patrzyłem po zestawach do 100 zł)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#22 Post autor: Kirysowaty »

Sprawiłem sobie i ja swojego mecha i muszę powiedzieć, że jest przecudny! Właściwie wszystko w nim jest perfekcyjne, od kolorystyki na rozwiązaniach technicznych skończywszy. Jeszcze nigdy nie widziałem w żadnym zestawie tylu nowych/nieznanych mi części - aż cztery nowe typy bracketów, odwrócone kafle, round tile 1x1 w niezłej ilości i cała masa serków w dwóch odcieniach czerwieni... Katapulta też niczego sobie. Jak wcześniej nie cierpiałem figurek wężoludzi, tak pierwszy kontakt z nimi w realu sprawił, że bardzo przypadli mi do gustu i staram się teraz zebrać ich jak najwięcej w jak najniższej cenie. ;)
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

ODPOWIEDZ